Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitek hogy fogadták,...

Szüleitek hogy fogadták, mikor elköltöztetek otthonról? Támogattak, vissza akarta húzni? Hogy zajlott az elköltözés.

Figyelt kérdés

Engem anya nagyon le akar róla beszélni, mondvan h akkor nem tudnék felretenni, ha elmenne albira a pénz. Vegulis igaza van, logikus, amit mond, de valahol jól esne, ha picit támogatna ebben (nem feltétlen anyagilag), aztán gondolom a korban már benne lennék


Nalatok hogy zajlott az elköltözés? Támogattak a szülők, mit szóltak?


25L



2022. okt. 18. 23:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
19 voltam, amikor felvettek pesten egyetemre. Az egyetem közelében volt is egy lakásunk, de ki volt adva. Anyámék megkérdezték, hogy oda szeretnék-e menni lakni, vagy vegyünk ki a suli mellett egy albérletet. Utóbbit választottam. Segítettek becuccolni, meg ugy mindenben. A kiadott lakás árából volt fizetve az én albim. És mindez úgy, hogy akkoriban anyámmal elég feszült volt a kapcsolatom, de nem tett keresztbe, támogatta az elképzeléseimet, nem játszmázott. Aztán a távolság megtette jótékony hatását és a mi kapcsolatunk is rendeződött.
2022. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz féléve, 22 évesen költöztem külön Budapestre, előtte is kollégista voltam az egyetemen, úgyhogy nem volt túlságosan nagy lépés se nekem, se a szüleimnek.


Igazából mindketten támogattak, mert tudták, hogy ezt szeretném mindenképpen és végeredményben az én életem én döntésem, ami viszont meglepett, hogy ennek hatására sokkal jobb lett a kapcsolatom szüleimmel és testvéremmel is.

2022. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk alap volt a költözés, mert tovább akartam tanulni és a legközelebbi egyetem is 120 km. Apám alapból egy leszarom típusú ember, őt nem izgatta a dolog, anyám meg kisebb koromban random siránkozós előadásokat tartott arról hogy mi lesz vele ha én itt hagyom, majd tinikoromban közölte, hogy lehetőleg ne is költözzek majd vissza, mert kvára elege van "ebből az egészből" (=tkp a szülőségből, kiszeretett a dologból amikor már nem voltam 4-5 éves hajasbaba akit cifrázni lehet). Nem is költöztem vissza, eszem ágában sem volt. Egyébként azóta képes velem ember módra kommunikálni, mióta nem lakunk együtt, szóval mindenkinek így a jobb.
2022. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem visszaakartak húzni, de mindenáron. Hiába felnőtt a gyerek, lehet akár 30 éves is, minek akar elköltözni?!


És nem, anyám sosem tette túl magát ezen. Mai napig sír, próbál manipulálni, visszahúzni, kiabál. Nem tudok vele mit csinálni, élem az életem.


Az a normális, ha támogatják azt hogy önállósodj.

2022. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ket éve költöztem a parommal alberletbe, messze a szülőktől. Ezelőtt anyával éltem kettesben, így őt mehviselte, mindig mondja, hogy miért nem költözünk oda hozzá közel. Most tervezzük a párommal, hogy veszünk egy házat, ezt is nehezen fogadja el, mivel messze vagyunk. Apával mivel eddig is külön éltünk, igy könnyebb a helyzet, ő jobban támogat ezen a téren.
2022. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!