Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nagyon rossz a kapcsolatom...

Ha nagyon rossz a kapcsolatom anyámmal, hogyan kéne megoldanom hogy elköltözzek tőle? Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Már sokadszorra merül ez fel, sajnos… És gondolom nagyon sokan képesek már a különköltözésre ebben a korban, 24 éves vagyok, de egyedülálló.


280.000 a nettóm, tehát nem valami sok.

És Budapesten dolgozom…


Az a baj, hogy félretenni sosem tudtam, mert anyámnak rengeteg tartozása van, lakáshitel is és a fizetésem fele minden hónapban ezekre ment el.


Albérletben nem tudom, hogy ki lehet e ennyiből jönni… De a rezsi számlákkal, közös költséggel együtt nem hiszem.


Még az is a baj, hogy van itthon kutya és macska is és anyám nem megfelelően bánik velük, de albiba, főleg ennyiért nem tudnám Őket vinni magammal… De ha anyámmal hagynám Őket itt, talán még az életük is veszélyben lenne.


Tehát nem tudom mit kéne csinálni… Elsősorban többet keresni, de sajnos évek óta próbálok és úgy néz ki, hogy nem vagyok rá képes.


Nem feltétlenül megoldás érdekel, mivel tudom hogy erre a helyzetre nem nagyon van, csak simán érdekel hogy Ti mit tesztek/tettetek/tennétek hasonló helyzetben.



2022. okt. 25. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Hát akk keress szállásal másik melót pl. Aztán tudsz spórolni és lesz pénzed normális szobára.

Állatoknak keress gazdát, de ha nem a tieid, akkor inkább hagyd max jelentsd be.

2022. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

Keress jobban fizeto munkat

Es csak szobat berelj ne lakast

Szoba kb 70 ezer

2022. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Itt az ideje beszüntetni anyád hiteleinek a finanszírozását, és a saját céljaidra gyűjtögetni a pénzedet.
2022. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Vagy keresel oyan munkahelyet ahol adnak szallast is.
2022. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Költözzön el anyád. Valahogy szabadulj meg tőle.
2022. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Növelned kell a bevételed + csökkenteni a kiadásaid, nyilván.


1) Számold össze, hogy havonta mennyi a lakáshitel + rezsi + kb. kaja és tisztító/tisztálkodó szerek --> ennek az összegnek a felét add oda édesanyádnak, a tartozásait te nem vagy köteles fizetni. Ha úgy érzed nem jól gazdálkodik az utolsó kategóriában, mondhatod, hogy köszönöd szépen, ne vásároljon/főzzön rád, majd te megoldod.


2) A maradék pénzt oszd be amennyire csak tudod - tudom, hogy nehéz spórolni manapság, főleg Budapesten, de nézd át a kiadásaidat, vezess költési naplót naponta, hátha találsz még lehúzható tételeket - valamennyi induló tőkére sajnos szükséged lesz kaucióként.


3) A kutyát és macskát értem, hogy sajnálod, de mérlegelned kell, hosszú távon mennyire vetne ez most vissza téged. Próbálj meg arra gondolni, hogy minél előbb kilépsz ebből és önállósodsz, annál hamarabb juthatsz el oda, hogy felelősségteljesen legyen saját állatod.


4) Mit dolgozol? Műszakban dolgozol, tehát valami összeszerelő üzemben? Ha igen, próbálj meg átmenni kereskedelmi vonalra, ott most egészen jó fizetések vannak (Aldi, Lidl), mindenhol szembe jönnek a hirdetéseik. A kezdők nem annyira magasak, de lehet felfelé lépkedni, tanulni, pénztárosnak pl. Nyelvvel hogy állsz? Nagyon sokat számít, ha pl. alapfokon beszélsz egy nyelvet, már kereshetsz olyan eladói állásokat, ahová nyelvismeret szükséges, ott többet fizetnek általában.


5) Ha műszakban dolgozol - bármennyire is fárasztó ez - keress másodállást, Budapesten nagyon sok lehetőség van.


6) Kezdj el nézegetni albérleteket, szobákat és önnáló lakásokat is - nyilván minél külsőbb kerület/lerobbantabb környék annál olcsóbb (a lakás méret nem feltétlenül számít, úgy értem nem lesz fele olyan olcsó egy 30 nm-es garzon, mint egy 60 nm-es lakás, mert nagyon kelendőek a kislakások). Nagy a drágaság, oké, de kerülj képbe, mi-merre-mennyi, ha felmerül egy jó lehetőség, tudj gyorsan mérlegelni és dönteni.

2022. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Mit tettem?


Összeszedtem a pénzemet, kerestem társbérletet és költöztem. Nem volt nagy cucc.

2022. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Savlekotő ***** válasza:
100%
Fizette volna a rák a hitelét, felnőtt ember, ne a gyerekével fizettesse a hitelt cigarettát piát műkarmot.. Lol milyen szülők vannak ma, és szülőnek hívatják magukat miközben a gyerekük csak egy tárca funkció..
2022. okt. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Facebook:

Lakotars,szoba,szobatarskereso


Ezt id be es ott egy csoport kiado szobaval.


Sok helYen engedik az allatokat is.


Barmely idegen lakotars normslisabb lesz ,mint az anyad. !!!!!

2022. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Miképp alakult az életed?

2023. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!