Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Zavarna titeket, ha a...

Szülők! Zavarna titeket, ha a gyermeketek 18-20 évesen másik keresztnevet venne fel, és azt használná?

Figyelt kérdés

Én megtettem 19 évesen, a szüleimet egyáltalán nem zavarta, de nem tudnak nem a régi nevemen hívni, amit meg is értek és nem szólok miatta. Más szülőtől viszont megkaptam, hogy őt nagyon bántaná és haragudna emiatt.

Mielőtt valaki félreérti, nem transznemű vagyok vagy ilyesmi, szimplán sosem éreztem, hogy illene rám az a név, amit születésemkor kaptam, és amit felvettem, az sem egy hű de extra és feltűnő név mint a Dzsesszika és hasonló “csodák”, szimplán jobban tetszett és jobban tudok vele azonosulni.

Szerintetek ez tényleg jogosan zavar egy szülőt?



2022. okt. 27. 01:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Most már tök mindegy, és amúgy is hetente kétszer kérdezed.
2022. okt. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Anyám egyik unokatesója felvett egy nevet, ami neki nagyon tetszett, felnőttkori ismerősei-barátai úgy hívják, a család meg úgy, ahogy gyerekként hívták. Volt egy barátnőm, neki két keresztneve volt, online ismerkedéskor a nem használttal regisztrált, így én azt szoktam meg (bár mondtam az első hónapban, hogy szóljon, még hajlandó vagyok átszokni), de végül úgy alakult, hogy én és a családom a második nevén hívtuk, a baráti köre az elsőn, a családja meg az első egy becézésén. Néha picit furi volt a szitu, nem tudták, kiről beszélek ha a lányukat említettem, de nem ez volt a legnagyobb bajom.
2022. okt. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%

Multkor még a nagymama hívta a régi nevén.


Amúgy szerintetek totál kitaláció az egész vagy tényleg létezik hogy valaki ennyit macerál ezen a névváltoztatás dolgon?

2022. okt. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
100%
Szülőként nekem nem az fájna, hogy lecseréli az általam választott nevet, hanem, sajnálnám a gyerekemet, hogy úgy érzi szívnia kell a névváltoztatással. Biztosan úgy érezném, hogy rosszul választottam neki nevet és ezért rossz helyzetbe hoztam őt. Ennyi lenne benne a rossz, a szülői bűntudat. Egyébként támogatnám és az általa választott nevén hívnám. Az ismerősi körben pedig igyekeznék elterjeszteni az új nevet, hogy a gyerekem mindig azt hallja amitől jobban érzi magát.
2022. okt. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként nem szerettem a nevem. Nem tudom miért. De azóta annyi visszajelzés jött, hogy milyen jól csengő, és úgy dicséri meg akár fodrász, akár orvosi asszisztens, hogy csak annyit mondok, "majd átadom anyukámnak a dicséretet". Szerintem ez hozzáállás kérdése, és ha pszichológus lennék, talán elgondolkodnék azon, ha egy gyerek utálja a saját nevét, akkor mi lehet benne, ami feldolgozatlan.
2022. okt. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
63%
Punczi imre se akarta megváltoztatni, hát na ami szép az szép tesa
2022. okt. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
Én vezeték nevemet változtattam meg, ki is tagadtak utána.
2022. okt. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámat nem zavartam. Szinte rögtön át is állt az új névre
2022. okt. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna, de nagy eséllyel q régi nevén hívnám, hiszen azt szoktam meg a 18-20 év alatt.
2022. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
Neked beakadt a lemez, vagy mi a szr? Már nem tudom, hányadszor kérdezed meg.
2022. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!