Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Zavarna titeket, ha a...

Szülők! Zavarna titeket, ha a gyermeketek 18-20 évesen másik keresztnevet venne fel, és azt használná?

Figyelt kérdés

Én megtettem 19 évesen, a szüleimet egyáltalán nem zavarta, de nem tudnak nem a régi nevemen hívni, amit meg is értek és nem szólok miatta. Más szülőtől viszont megkaptam, hogy őt nagyon bántaná és haragudna emiatt.

Mielőtt valaki félreérti, nem transznemű vagyok vagy ilyesmi, szimplán sosem éreztem, hogy illene rám az a név, amit születésemkor kaptam, és amit felvettem, az sem egy hű de extra és feltűnő név mint a Dzsesszika és hasonló “csodák”, szimplán jobban tetszett és jobban tudok vele azonosulni.

Szerintetek ez tényleg jogosan zavar egy szülőt?



2022. okt. 27. 01:20
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
76%
#22 vagyok és elképeszt hogy itt pszichiáterrel meg mentális problémákkal dobálóztok. Lehet, hogy #24-nek pont ez volt egy "terápiás élmény", hogy megváltoztatta a nevét. Teljesen oké, kinek mi. Annyit mondtam, hogy nem ez az egy és egyetlen megoldás és nem is mindenkinek működne valszeg ilyen okból megváltoztatni.
2022. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
88%
Én örülök, hogy 3 éve meghoztam ezt a döntést. Sosem éreztem még szégyent miatta, bármikor bemutatkoztam büszke voltam az új nevemre. Persze sokan értetlenkednek miatta, de nem igazán érdekel. :D
2022. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!