Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Zavarna titeket, ha a...

Szülők! Zavarna titeket, ha a gyermeketek 18-20 évesen másik keresztnevet venne fel, és azt használná?

Figyelt kérdés

Én megtettem 19 évesen, a szüleimet egyáltalán nem zavarta, de nem tudnak nem a régi nevemen hívni, amit meg is értek és nem szólok miatta. Más szülőtől viszont megkaptam, hogy őt nagyon bántaná és haragudna emiatt.

Mielőtt valaki félreérti, nem transznemű vagyok vagy ilyesmi, szimplán sosem éreztem, hogy illene rám az a név, amit születésemkor kaptam, és amit felvettem, az sem egy hű de extra és feltűnő név mint a Dzsesszika és hasonló “csodák”, szimplán jobban tetszett és jobban tudok vele azonosulni.

Szerintetek ez tényleg jogosan zavar egy szülőt?



2022. okt. 27. 01:20
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
#20 Kinek mi. Az én nevem nem is annyira ritka, hogy lenne aki még nem hallotta volna, de nem is olyan gyakori mint pl az Anna vagy a Zsófi. Mégis vannak rengetegen, akik szeretik a “gyakori” nevüket, és olyanok is, akik a ritkát és “különlegeset” ki nem állhatják, pláne hogy kisebb korban a gyerekek hajlamosak emiatt bántani valakit.
2022. okt. 31. 01:20
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
#21 Azért ha valakit egy régi, kiskori bántás miatt zavar a neve, ott nem a név a probléma.. Tessék a traumákat feldolgozni valahogy, vannak rá szakemberek is.
2022. okt. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

19-es vagyok. Nekem pont a ritka, különleges nevem nem tetszett. Pedig soha nem csúfoltak, egyéb módon se bántalmaztak, boldog gyerekkorom volt. Egyszerűen amint megtudtam gyerekként, hogy mi a nevem, és tudtam valamennyire beszélni, rögtön elkezdtem tiltakozni a nevem ellen. Hiába mondták sokan életem során, hogy szép nevem van. Az új nevem egyelőre ritkának számít a felnőttek körében, de pár éve már benne van a 100 leggyakrabban adott névben, igaz, a lista második felében. Tehát manapság gyakrabban adják, de személyesen soha nem ismertem ilyen nevűeket. Az új nevemre is szinte mindenki megjegyzi, hogy milyen szép, akik a névváltoztatás után ismertek meg, és nem tudják, hogy magam választottam.

Vannak kivételek, de a gyakori nevek általában azért gyakoriak, mert sok embernek tetszenek, a ritkák pedig azért ritkák, mert kevés embernek tetszenek. Aztán hogy adott gyereknek épp tetszeni fog a neve vagy nem, azt egyik szülő sem tudja megjósolni. Vannak, akik azért nem szeretik a nevüket, mert "minden bokorban" vagy egy olyan nevű, és vannak, akik azért szeretik a nevüket, mert ritka és különleges.

2022. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

22


Pedig én névváltoztatás óta soha nem gondoltam a bántalmazásokra.

2022. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
23%

"Pedig én névváltoztatás óta soha nem gondoltam a bántalmazásokra."


Akkor nálad ott valami mentális probléma van, hogy azt hiszed más ember lettél attól, hogy most X helyett Y a neved

2022. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%

26


Pedig más ember lettel, családtagja a férjemnek, csak én a születési nevemet is megváltoztattam

2022. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
27%

26!


Dehogy lettél más ember. Attól, hogy férjhez megy valaki és Szabó Katalin helyett Varga Zsuzsanna lesz még ugyanaz az ember. Ha te nem igy látod, akkor ideje egy pszichiátert felkeresned

2022. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
48%

27


Mert szerinted nem normális az, hogy nincs poszttraumás stresszem a nevem miatt? :D ember ... Pont, hogy ez a normális, hogy büszke vagyok a nevemre, igaz kissé cigányos, de szeretem. És képzeld el az orrom miatt is csúfoltak, szóval azt is megfogom műtetni.

2022. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
59%

28!


Nem, az a nem normális, hogy azt hiszed, attól hogy most más a neved, nem ugyanaz vagy belül. Akit a neve miatt csufolnak, azt más miatt is csufolták volna. Az orrod is ez a kategória. Ha teljesen átlagos neved lett volna átlagos orral, akkornis csufoltak volna. Nem ezeken múlt, hanem a természeteden

2022. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
62%

29


jó, de én ezzel tisztában vagyok.

2022. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!