Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakítsam meg a kapcsolatot a...

Szakítsam meg a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

A családom teljesen kikészít idegileg, folyamatosan beleszólnak abba, hogy mit hogyan csinálok az életemben, hibákat keresnek a párkapcsolatomban, amihez semmi közük nincsen, lelkileg terrorizálnak, komolyan gondolkozom azon, hogy megszakítom velük örökre a kapcsolatot.


Kicsit bővebben- 24 éves lány vagyok, idén nyáron végre elköltöztem anyáméktól fősuli után, azt gondolva, hogy így majd kicsit jobban leszállnak rólam, de nem így történt. Ha hazamegyek, amit megkövetelnek, akkor folyamatosan megy a cseszegetés, mint egész eddigi életemben, hogy miért úgy élem az életem, ahogy én akarom, miért költöztem el ilyen fiatalon, pedig szerintem ez teljesen normális kor a különköltözésre, kb. minden ismerősöm aki velem egykorú már külön él a szüleitől. Anyámék természetesen nem így gondolják, annak örülnének ha 50 éves koromig velük élnék és nem lenne saját életem :) nem hagynak leválni, sok értelemben, nem lehetnek saját döntéseim csesztetés nélkül. Óvódásnak néznek folyamatosan holott én élem az önálló életem, nem adok okot erre. Van két bátyám, akik szintén nem szállnak le rólam, közös családi ebédeknél sem lehet semmiről önálló véleményem, mert cenzúrát nem tűrő szavakkal vagyok illetve, és nemrég tudatosult bennem, hogy szerintem elég erős nárcisztikus jellemvonásaik vannak. Ijesztő, csak az lehet, amit ők akarnak, semmi mást nem tűrnek, az én véleményemet magasról le....ják. Én semmit nem tettem ellenük, mindig próbáltam megfelelni, de úgy érzem nekik képtelenség megfelelni. Mindig gyomorgörccsel megyek haza, annyira rosszul érzem magamat. Mostanában nagyon komolyan elgondolkoztam azon, hogy vissza se nézek feléjük, sok ez az egész. De bennem van, hogy mégiscsak a családom és hatalmas balhé lenne belőle, ha ezt meg merném tenni. A másik buktató pedig, hogy anyámnak van egy vállalkozása, amiből él a család és én ott dolgozom nála, magyarul minden nap találkozunk. Szintén nagyon kellemetlen helyzet, de anyám szerint kutya kötelességem vinni tovább a boltot, és persze én nagyon örülök, hogy van egy ilyen lehetőségem, mert ki nem örülne, de így minden nap találkozom vele...Amúgy nem vagyok anyagias, nem várom el a támogatásukat, tudnék keresni saját állást magamnak, de abból is nagy balhé lenne.

Nem tudom mit tegyek, de teljesen kikészülök.

Vannak itt olyanok, akik teljesen megszakították a kapcsolatot a szüleikkel, testvéreikkel? Megbántátok, vagy jó döntés volt? Köszi előre is



2022. okt. 29. 16:17
1 2 3 4 5
 1/44 Savlekotő ***** válasza:
97%
A leválás első fázisa hogy olyan munkát keresel ami nem róluk szól így ugyan úgy függő viszony van.. És ha balhé lesz, kit érdekel eltörik a lábad ha elmész másik munkahelyre? Nálatok mindenből balhé lenne? Mérlegeld mindenből balhé ha önállóan vécére mész abból is,vagy nincs anyagi lelki függés de van szabadság saját élet döntés és nyugalom.
2022. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Hát igazad van, csak világ életemben azt gondoltam, hogy ott fogok dolgozni anyumnál és milyen jó lesz, de ezt benéztem. Talán bennem van, hogy nem szeretnék nekik csalódást okozni, bár az, hogy élem az önálló életem nem kéne, hogy csalódás legyen számukra, csak folyton bűntudatot akarnak bennem kelteni.

A lábam remélem, hogy nem törik el, de sok fenyegetést kaptam már hidd el...

2022. okt. 29. 16:33
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Akkor meg amgadnak nem lesz sose jo ha mindig mást tartasz szem előtt.
2022. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
11%
Ne gondold, hogy idegen helyen jobb a meló. Anyáddal meg tudod beszélni a dolgokat, de valami hibbant libbant főnök meg egy multinál szó nélkül kirúg, ha valami miatt nem tetszel neki.
2022. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
De akkor még ugyanúgy tartani fogjuk a kapcsolatot, ha ott dolgozom. Olyan kár, hogy ilyen rosszindulatúak velem szemben..
2022. okt. 29. 16:58
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor jó családi vállalkozásban dolgozni ha a család egyben van de úgy látom nálatok ez nagyon nincs így,a 2 bátyádat is csesztetik vagy csak téged?mindig ilyenek voltak?valahogy önállósodni kéne tölük mert örökre tölük fogsz függni,drukkolok
2022. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Köszi, igen. Sajnos csak engem csesztetnek, a tesóim "tökéletesek"... Mindig ilyenek voltak, amikor kicsit tovább maradtam a barátaimmal a városban is hívogatott anyám percenként, hogy ha nem jövök haza azonnal hívja a rendőrséget, holott mondtam neki, hogy hol vagyok. De 21-2 évesen nem is lettem volna köteles beszámolni nekik minden léptemről.
2022. okt. 29. 17:03
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

"Ha hazamegyek, amit megkövetelnek ..." Ezt nem tudom értelmezni. Hogy tudják megkövetelni, hogy te bármit is csinálj? Fegyverrel? Hogy hazamész, azt te csinálod önként, nem ők.

"Nem tudom mit tegyek, de teljesen kikészülök." Hát pedig ordítóan alapvető az egyetlen dolog, amit tenned kell! És azt te pontosan tudod! Fú, de utálom ezt a "mégiscsak az apám, mégiscsak az anyám" szöveget! Az anyád meg az apád szóval illetett személy olyan valaki, aki téged szeret. Na ők nem. Innentől kezdve nincs "mégiscsak". Nyilvánvaló, hogy a teljes életviteledben függetlenedned kell, senkinek nem fog a másik hiányozni egy grammnyit se. Utálnak.

2022. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

Én teljesen megszakítottam a kapcsolatot a családommal,

Amióta elköltöztem és nem beszélek velük, elmúlt a depresszióm, és jelentősen múlt a szorongáson,

Kezdem elhinni, hogy nem vagyok csődtömeg, nem vagyok buta,

És értékes vagyok...


Viszont, ha nincsenek nagyon romboló hatással rád, ne szüntetsd meg egyből a kapcsolatot velük,

Húzz határokat, és látogatsd őket ritkábban,

Akkor amikor neked jó.. ne hagyd hogy befolyásoljanak. Ha beleszólnak a kapcsotodba, vagy olyan dologba, amihez nincs közük, jelezd nekik, hogy felnőtt vagy tudod mit csinálsz, ez a te dolgod.

A kapcsolatot megszüntetni, akkor kell, amikor már ártalmas..

Adj még esélyt nekik, ha szeretnéd, de húzz határokat.

2022. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
39%

Igen én megtettem és sokkal jobban érzem magam.

Kellene neked egy tökös alfa pasi, aki helyre rakná a tahó bátyáidat.

Meg mellette kiléphetnél a családi cégből és az egész családnak nevezett vérszívó banda bűvköréből.

Értetlen hülyéknek: nem anyagi eltartásra gondoltam, hanem lelki támogatóra, aki mellett hiába fenyegetőznének.

2022. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!