Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakítsam meg a kapcsolatot a...

Szakítsam meg a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

A családom teljesen kikészít idegileg, folyamatosan beleszólnak abba, hogy mit hogyan csinálok az életemben, hibákat keresnek a párkapcsolatomban, amihez semmi közük nincsen, lelkileg terrorizálnak, komolyan gondolkozom azon, hogy megszakítom velük örökre a kapcsolatot.


Kicsit bővebben- 24 éves lány vagyok, idén nyáron végre elköltöztem anyáméktól fősuli után, azt gondolva, hogy így majd kicsit jobban leszállnak rólam, de nem így történt. Ha hazamegyek, amit megkövetelnek, akkor folyamatosan megy a cseszegetés, mint egész eddigi életemben, hogy miért úgy élem az életem, ahogy én akarom, miért költöztem el ilyen fiatalon, pedig szerintem ez teljesen normális kor a különköltözésre, kb. minden ismerősöm aki velem egykorú már külön él a szüleitől. Anyámék természetesen nem így gondolják, annak örülnének ha 50 éves koromig velük élnék és nem lenne saját életem :) nem hagynak leválni, sok értelemben, nem lehetnek saját döntéseim csesztetés nélkül. Óvódásnak néznek folyamatosan holott én élem az önálló életem, nem adok okot erre. Van két bátyám, akik szintén nem szállnak le rólam, közös családi ebédeknél sem lehet semmiről önálló véleményem, mert cenzúrát nem tűrő szavakkal vagyok illetve, és nemrég tudatosult bennem, hogy szerintem elég erős nárcisztikus jellemvonásaik vannak. Ijesztő, csak az lehet, amit ők akarnak, semmi mást nem tűrnek, az én véleményemet magasról le....ják. Én semmit nem tettem ellenük, mindig próbáltam megfelelni, de úgy érzem nekik képtelenség megfelelni. Mindig gyomorgörccsel megyek haza, annyira rosszul érzem magamat. Mostanában nagyon komolyan elgondolkoztam azon, hogy vissza se nézek feléjük, sok ez az egész. De bennem van, hogy mégiscsak a családom és hatalmas balhé lenne belőle, ha ezt meg merném tenni. A másik buktató pedig, hogy anyámnak van egy vállalkozása, amiből él a család és én ott dolgozom nála, magyarul minden nap találkozunk. Szintén nagyon kellemetlen helyzet, de anyám szerint kutya kötelességem vinni tovább a boltot, és persze én nagyon örülök, hogy van egy ilyen lehetőségem, mert ki nem örülne, de így minden nap találkozom vele...Amúgy nem vagyok anyagias, nem várom el a támogatásukat, tudnék keresni saját állást magamnak, de abból is nagy balhé lenne.

Nem tudom mit tegyek, de teljesen kikészülök.

Vannak itt olyanok, akik teljesen megszakították a kapcsolatot a szüleikkel, testvéreikkel? Megbántátok, vagy jó döntés volt? Köszi előre is



2022. okt. 29. 16:17
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
"bármennyire is én leszek felelős a rossz a döntésemért". Már sikerült az önbecsülésedet a nulláig mérgezniük! Automatikusan azt veszed ténynek, hogy rossz lesz a döntésed! Ezt verték beléd! Nem, kislány, nem lesz rossz a döntésed! És ellentétben azokkal, akik itt csak határokat emlegetnek meg "ne számolj be mindenről"-t, meg "ritkábban járj haza" - teljes kapcsolatmegszakítás! Majd néznek! Előbb-utóbb magukba is.
2022. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
83%
19-es vagyok. Az a határ és beszámolás lehet akár 5% is...🙂Nekem ez jött be. A teljes megszakítás más dolgok miatt nem, de ebbe ne menjünk bele. Időszakosan megpróbálhatsz több fajta dolgot is, aztán látod, hogy (mikor) melyik, miért jött be 👍
2022. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató válaszokat.

Úgy látom más is átérzi a helyzetem. Tényleg ideje lépni, mert nem szeretnék teljesen kikészülni, így is akkora szorongás van bennem a reakciójukkal kapcsolatban, de mint ahogy az egyik kedves válaszoló megírta, az ő reakciójuk nem az én gondom. Szerencsére a páromra abszolút tudok lelkileg számítani, mellette teljesen biztonságban érzem magam és örülök, hogy kitartott mellettem annak ellenére, hogy a családom megpróbálta elmarni mellőlem őt a lehető összes módon, hányinger banda. Jobb lesz szabadulni már és egy új fejezetet nyitni az életemben nélkülük, vagy minimális kapcsolattartással.

2022. okt. 29. 22:00
 24/44 anonim ***** válasza:
69%

"Ha hazamegyek, amit megkövetelnek,"


Mi az, hogy megkövetelik? Mi vagy te, a rabszolgájuk, akinek nincs önálló akarta? Mi lesz ha nem mész? Ordibálnak veled, megvernek, megsértődnek? Ki nem sz*rja le?



"nem hagynak leválni, sok értelemben, nem lehetnek saját döntéseim csesztetés nélkül."


Nem is akarsz leválni.



"Óvódásnak néznek folyamatosan holott én élem az önálló életem, nem adok okot erre."


Azért mert óvodásként is viselkedsz. Hiába hangsúlyozod ennyire, hogy te éled az önálló életed, nem igaz.



"hogy szerintem elég erős nárcisztikus jellemvonásaik vannak. Ijesztő, csak az lehet, amit ők akarnak, semmi mást nem tűrnek, az én véleményemet magasról le....ják."


Te vagy egy szerencsétlen mártír, aki élvezi ha szenvedhet. A kérdésed sem szól másról csak a rinyálásról.



"Én semmit nem tettem ellenük, mindig próbáltam megfelelni, de úgy érzem nekik képtelenség megfelelni."


Most is ugyanezt csinálod. Mégis mi változott? Az, hogy elköltöztél? Az nem jelent semmit, minden más téren képtelen vagy leválni róluk.



"Mindig gyomorgörccsel megyek haza, annyira rosszul érzem magamat."


Akkor minek mész oda?



"De bennem van, hogy mégiscsak a családom és hatalmas balhé lenne belőle, ha ezt meg merném tenni."


Milyen család az olyan, akiktől gyomorideged van? A családtagok tisztelik, szeretik, támogatják, segítik egymást. Te megkapod ezeket? A családnak úgy is kéne viselkednie.

Ja és akkor te leváltál és már nem akarsz megfelelni nekik. Aha. Kit akarsz erről ennyire meggyőzni? Mi lesz ha megszakítod velük a kapcsolatot? Ha házhoz mész a pofonért és ennyire nincs önbecsülésed, akkor miért csodálkozol, hogy sz*arba se néznek?



"Amúgy nem vagyok anyagias, nem várom el a támogatásukat, tudnék keresni saját állást magamnak, de abból is nagy balhé lenne."


Akkor miért nem keresel? 24 éves felnőtt ember vagy. Mikor szándékozol úgy is viselkedni? Mikor fogsz végre saját döntést hozni? Saját életet élni? Így akarsz élni még 40 évesen is? Amíg ebben a "jaj, balhé lesz ha önálló döntést hozok, felnőttként élek" akkor ne csodálkozz, ha így bánnak veled.


Igen, keress magadnak új állást és ha van rá lehetőség költözz el nagyon messzire, mondjuk Nyíregyházáról Sopronba. Szakíts meg minden kapcsolatot velük és ha kell vedd igénybe pszichológus segítségét. Drasztikusan kell lépni. A sebtapaszt is hirtelen kell letépni, de szépen lassan, hogy fájjon. De ezt már érettségi után meg kellett volna tenned. Egy messzi egyetemre menni, majd diploma után ott vállalni melót nem pedig a családi bizniszben gályázni, kiszolgáltatva magad.

2022. okt. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
66%

Kimész külföldre dolgozni és bejelented, hogy mert sokkal jobban fizet mint családi magyar vállalkozás.


Új telefonszám, új email cím és nem mondod meg nekik, hogy hova tűntél. Facebookon se legyél elérhető.

2022. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
16%
Persze, szakítsd csak meg a kapcsolatot velük. Mi lesz, ha eljön olyan időszak, mikor senki másra nem számíthatsz? Padid lehet száz is, szakíthattok, de család az mindig ott marad, ha most nagyon szemetek veled.
2022. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre nem számíthat, 26-os, mert ezeknek ő senki. Nem veszik emberszámba. Akit ilyen családdal vert meg a sors, annak magáról kell gondoskodnia. A választott családja ezeknél sokkal jobban mellette fog állni.
2022. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Savlekotő ***** válasza:
100%
26 ez nem család.. Családra számíthat az ember ezekre ő nem számíthat viszont nekik jó rajta taposni 40 évesen függő viszonyban tartani manipulálni helyette dönteni mikor vehet levegőt.. ENNek köze nincs a családhoz. Néha egy idegen többet ér mint az ilyen mérgező család.. De ma ezeket hivják sajnos családnak..
2022. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 Savlekotő ***** válasza:
100%
24 éves igenis hozzon önálló döntéseket és élje a saját életét ha ezt nem tudják fel dolgozni nem a kérdező hibája ignorálni kell az ilyen családot.
2022. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Annyi "csavar" van szerintem a sztoriban, hogy úgy tűnik, hogy a fizikális szinten gyakorlatiasan ellátták a kérdezőt gyerekkora óta, teszem azt főztek rá, otthon is lakhatna, vállalkozásban munkát. Na, az enyém is pont ilyen. (Az enyém megspékelve azzal, hogy még egy bigott katolikus csőlátású banda). Tették a dolgukat, csak azt felejtették el, hogy meg kellene kérdezni a gyereket, hogy mit tegyenek érte. De az nem jut eszükbe és süketek hallani, hogy mit mond a "gyerek" és megy a lelki terror, hogy "ezt érdemlem, azok után, amit érted tettem?!" Jah, köszi, csak meg kellett volna hallani, hogy mit tegyen meg mit ne önkénteskedjen...Ők maguk csak így tudnak "létezni", azt hiszik, hogy így "szeretik" helyesen a gyereket, pedig tönkreteszik (nálam ugyanaz volt a helyzet), fizikális szinten teljes támogatás, lelki szinten nuku, érzelmi intelligencia az anyukámnál 0,00...szép kerek szám, azaz egyszerűen a végtelenségig tudatlanok, "betegek", és aki beteg, arra nem haragszunk általában, hanem sajnáljuk szegényt, ahogy az ilyen családtagokat is, nekik mindenkinek terápiára kellett volna már menni, megtanulni helyesen feldogozni, hogy hogyan engedjük el a gyereket, mert az nem egy tulajdon, de ezt adják tovább generációról generációra, míg nem egyszer csak valaki felébred, mikor már nagyon rossz, mert a rémálomból is könnyebben felriad valaki, mint ha csak összeálmodik mindenféle sületlenséget. És ez általában egy jóérzésű, empatikus, ambiciózus emberrel történik meg, amilyen a kérdező is lehet. Úgyhogy ez igazából egy irtó szar dolog, én nagyon rosszul éreztem magamat, és akit kellett, azt el is távolítottam az életemből. Pl egy "kedves" rokon pont olyan stílusban próbált "segíteni", mint a 24-es válaszoló (teljes jó szándékából, mert ez volt a meggyőződése). Hát köszönöm szépen, ez pepitában mint a családom... Stílus, lenézés, "megmondás", "én szartam a spanyol viaszt", de közben meg jót akar, ugyanúgy mint a család, csak mindenki "jobban tudja", hogy mit csinálj... Szóval ő ment a levesbe nálam, a családtagokkal meg úgy tartom a kapcsolatot, hogy van egy Messenger csoport, aztán oda küldök néha egy-egy fotót. Aztán ők is küldenek oda ezt-azt, így van egy családi csapat, de úgy, hogy közben megmondtam nekik, hogy egyesével ne keressenek 😆🙏, mert nem fogok válaszolni. De így van egy "életjel", amit adok magamról, látják, hogy zöld pötty a messengeren, ezek szerint él még a gyerek... És ha bekattan náluk a szöveg, hogy "nem tudnak rólam semmit", akkor erre azt szoktam mondani, hogy ők intézték így, mindennek megvan a következménye, de nincs harag, csak... és akkor nálam is bekattan a szöveg teljes nyugalommal, hogy nem mondom meg, hogy hogyan járok a melóba, vagy mikor költözöm, mert nem kérek semmilyen befolyást, se negatívat, de pozitívat sem!! Sokan ott cseszik el még a pozitívval is, hogy jaj, kislányom, jó lesz az a munka...és utálom mint a $z@rt, és mondjuk ott maradok egy ideig, mert ha az embernek 100-szor elmondtak valamit, akkor az alattomos módon beivódik. Így működik a teleshop eladás is. Úgyhogy kedves 24-es...legközelebb legyél kedves és válogasd meg a szavaidat, mielőtt valakinek ilyen "költői eszközzel" nekiesel, neked is sokat kell még tanulni, de ha 24-es, te is huszonéves vagy, akkor ez teljesen normális, ha viszont már 50 elmúlták, akkor viszont szerintem kezdhetnél valamit te is magaddal. Sajnos a kérdező családjának is úgy át van mosva az agya, hogy észre sem veszik, hogy mit csinálnak és a kérdezőnek is olyan "programokat" próbáltak beírni, amit izgalmas lesz kitörölni. De erre van egy nagyon jó dolog: Echkart Tolle és a gyakorlatai 🙏😊 Ajánlom szívből. Mindenkinek.
2022. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!