Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a szüleimmel a másságot?

Figyelt kérdés
Az egész családom (édesanyám, a boomer nagyszülők, valamint a rokonság) iszonyatosan homofób/transzfób. Amikor a Prideot közvetítette a híradó azonnal felháborodtak, szerintük az ilyen emberek pszichés betegek. Múltkor egy összejövetelkor pedig egy ismerős leszbikus párt becsméreltek. Cisznemű férfiként a transz lányok iránt érdeklődöm, és ilyen jellegű kapcsolatot is keresek. Ezt a családom jelenleg nem tudja, de ha összejövök egy ilyen lánnyal, titkolni nem szeretném senki előtt. Hogyan lehetne elérni, hogy elfogadóbbak legyenek ilyen téren?

2022. nov. 1. 19:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
77%
Mit nem akarsz titkolni? Hogy lett párkapcsolatod?
2022. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

"...egymás magánéletét is a négy fal között kellene tartani a hálószobában és akkor senkinek nem lenne megbélyegezett az élete, mert a nagyérdemű nem is tudna róla."


Nem kötekedésből kérdezem, de akkor az ilyen emberek ki se mozduljanak a házból, vagy hogy kell ezt elképzelni?


"Mit nem akarsz titkolni? Hogy lett párkapcsolatod?"


Hogyha lesz egy komoly kapcsolatom azt nem szeretném titkolni, sem a családom, se senki más előtt.

2022. nov. 3. 18:01
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

32-es;

akkor majd bemutatod nekik.

2022. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
94%

"akkor az ilyen emberek ki se mozduljanak a házból, vagy hogy kell ezt elképzelni?"

Úgy kell elképzelni, hogy szexuális tevékenységet csak a 4 fal között végezzenek, bizony.

De vannak erre kialakított szórakozóhelyek is, és aki bemegy, tisztában van vele hogy vannak meleg párok is, és rajta áll, hogy bemegy-e. De azért ott se szokták a nyílt téren falni egymást!

2022. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, nincs jelenleg transznemű párod, akkor miért aggódsz? Lehet nem is lesz. Aki izgul, csak kétszer szenved.

Hogy mi a vonzalmad tárgya, pedig ne oszd meg a szüleiddel. Azt se szokás bejelenteni, hogy a széles csípőjű vagy a hosszú lábú nőket találod-e vonzónak.

Majd gondolkodsz ezen, mikor lesz egy transznemű párod, akivel már komoly a dolog és ideje lenne bemutatni otthon. Akkor se feltétlen kell bejelenteni, hogy transz. Sokakról nem is lehet megmondani, a nadrágjába meg úgyse néznek be.

2022. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
87%
Mindenki csak azt hajtja, hogy nem kell elmondani. Ha homofóbok, akkor tényleg jobban jársz, hogy eltitkolod, de valójában ez nagyon szomorú, hogy a saját szüleiddel nem tudod szabadon megosztani a dolgaidat, különben elítélnének. Én sem pártolom az LMBTQ-t, de ha lesz majd gyerekem és esetleg a transz nők iránt vonzódna, akkor egyrészt nem tagadnám ki, másrészt úgy nevelném, hogy félelem nélkül, bármit el tudjon nekem mondani.
2022. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, ne mozdulj ki. Itt mindenki hülye aki más...

Ennyi erővel hetero párok is faszt csokoloznak az utcán! A magánélet nem tartozik senkire.

LMBTQ ez engem is idegesít, pedig semmi bajom a melegekkel se.

Szomorú, h itt sok ember kivágná a gyerekét! Én se örülnék pl ha lezbilus lenne a lányom, de elfogadnám mert a gyerekem!

Sztm kérdező rá érsz akkor gondolkodni ezen amikor trasz nemű párod lesz.

2022. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám, hogy kár ezen görcsölni. Majd ha aktuális lesz, akkor gondolkozz el ezen. Érdemes elköltözni otthonról, ha még nem tetted meg. Csak komoly kapcsolatot akarj bemutatni, ami már hosszabb ideje nem tart, és nem csak pár hete. Sajnos jól és rosszul is elsülhet, az is lehet, hogy idő kell nekik, de az is lehet, hogy az idő sem lesz elég. Hogy hogyan viszonyulnának utána hozzád, az nagy kérdés, ezért fontos, hogy stabilan legyél független a családtól. Szerintem kár ezen aggódni még akkor, amikor nem aktuális. Ez az elfogadtatás tényleg olyan dolog, hogy alapvetően egy érzelmi-hozzáálláson alapuló oldala van. Aki el tudja fogadni, hogy az is ember, aki nem az ellenkező nemhez vonzódik, azoknak ezt eddig sem kellett magyarázni. Aki viszont nem, annak hiába mutatnak prideot, sorozatot, könyvet, akármit, hiába van ez-az, nem fogják tudni elfogadni. Egyébként, nem is az a lényeg szerintem, hogy ki ért egyet, ki mit gondol erről, hanem hogy tényleg, amit írtál, hogy meglátnak egy ilyen vonalat egy sorozat mellékszálaként, és már kapcsolják is, leugatják ezeket az embereket, holott egyébként nekik nem ártottak semmit. Alapvetően ez az "érzékenyítés", ami az utóbbi években berobbant, ezt akarná finomítani, hogy a szexualitás alapján ne mondjanak értékítéletet egy ember felett, de sokan meg egyből kiforgatják ezt, hogy át akarják nevelni (a gyerekeivel együtt) meg mitudomén én milyen összeesküvés-elméleteket gyártanak. Az a baj, hogy mondjuk 30 év felett az embernek már egy kialakult személyisége van, kialakult véleményekkel, nehezen változik meg, 40 felett meg már kb. nem is fog. Az összes ilyen érzékenyítésre irányuló akció pont ezt nem veszi számításba. De például a bőrszín is pont egy ilyen dolog. Az egyetlen, amit tudsz tenni, hogy kényelmesen, nyugodt helyzetben, amikor már lesz partnered, akkor elmondod nekik, és hagyod, hogy megemésszék. De ne azzal kezd, hogy te cisznemű vagy, mert ahogy itt is látszódott a kommentek között, a legtöbben nem is ismerik ezt a fogalmat. :D Tömören fogalmazd meg és érthetően nekik, ha eljön az ideje. Ha meg nem fogadnak el, és kapcsolatot is megszakítanak veled, akkor meg neked ezt kell elfogadnod. Értem én, hogy egy szülőnek ezt fel kell dolgoznia, de végső soron minden szülőnek azt kellene akarnia, hogy a gyereke boldog és sikeres legyen az élete minden területén, viszont sajnos sokan vannak, akik ezek után megtagadják a gyereküket. Azt tudom tanácsolni ilyen forgatókönyvre, hogy adj nekik időt, és ha az idő sem segít, akkor sajnos el kell őket engedni, de tovább próbálkozni már LMBTQ tartalmakkal tök felesleges.
2022. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
68%

De miért akarod őket megváltoztatni, befolyásolni? Miért nem tudod őket olyannak elfogadni, amilyenek?


Amúgy meg, ha leveszed a szemellenzőt és megpróbálod egy kicsit az ő szemszögükből látni a dolgokat, talán nem olyan nehéz megérteni, hogy miért nem repesnének az örömtől.

2022. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
80%
39, ez már megint a kérdés kiforgatása egy olyantól, aki vérszemet kap, ha már meglát valamit, ami LMBTQ-hoz kapcsolódik. Nem akarja őket megváltoztatni és befolyásolni. Tökéletesen elfogadja a családját. Pusztán azt szeretné elérni, hogy majd ha egy nap beállítana egy partnerrel, akkor ne átkozza ki a család, mert nem szeretné őket elveszíteni, de szeretne egy szerelmet is magának. Mint az legtöbb ember. Ehhez kért tanácsot. Nem kell többet belelátni a kérdésbe, mint ami. Az már más kérdés, hogy ez csak a legritkább esetben szokott sikeres lenni, kialakult elutasító véleményeket, meglátásokat nem fog egy sorozat vagy könyv pozitívabbá tenni.
2022. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!