Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vállaljam fel, hogy...

Hogyan vállaljam fel, hogy konditerembe szeretnétek járni?

Figyelt kérdés

Ez tudom elsőre hülye kérdés, de a szöges ellentéte vagyok mindennek, ami sporttal kapcsolatos. Általánosban rémesek voltak a tesiórák és megutáltam a sportot. Ez mondhatni most sincs másképp, mert semmi érdekes nincs a labdarúgdosádban számomra pl., mert közvetlen hatása nincs. Illetve nyitottabb lettem a dolog felé, mert így gimiben már egészen szimpatikus a tesitanár és nem célja, hogy az élete mocskát ránk terítse ki. A konditeremben viszont kicsit rendbehozhatnám a tesi egészségemet.


Saját pénz lenne bérletre és 16 éves vagyok.


A dilemma itt tényleg abból állna, hogyan mondjam el nekik a felvetést anélkül, hogy teljesen meghazudtolnám magam a szemükben.


2022. nov. 3. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen bejelented. Ha csámcsognak rajta, hogy "De hát eddig...", akkor közlöd, hogy ők sem úgy gondolkoznak sok mindenről, mint évekkel ezelőtt.
2022. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha félsz felvállalni előttük, hogy valamiről megváltozott a véleményed, az szerintem egy intő jel. Vajon miért merül fel benned akár csak a gondolat is, hogy emiatt aggódnod kell?
2022. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én simán csak megvenném a bérletet és mennék, nem mondanám el senkinek, ha nem akarom. Majd ha kérdezik vagy lesz kedved, elmondod.
2022. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Darius- ***** válasza:
5%
Fejleszteni szeretnéd a tested vagy pedig tetszik a tanar ? Ha az utobbi igaz ne jarj be. Ha az elso, akkor megmondod kezdenéd az alapoktol
2022. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Legtobb teremben van kezdoberlet, olcsobb. Nem biztos hogy konditeremmel kene kezdened. En is vettem berletet, de el se hasznaltam. Okok

1. Hangos, pörgős volt a zene es zajos volt a gepek csattanasa es egy stresszes, zajos nap utan szar erzes volt ilyen zajba lenni, csak fokozta a stresszt

2. A gepek nem voltak kenyelmesek mert en 160 cm vagyok es hiaba allitható itt ott ez az, nem ugy esik kezre labra sok minden, nem arra az izomreszre es nem ugy esett a suly, mintha a meretemre lett volna szabva a gep amit 190 centis pasik is hasznalnak.

3. A futogep nem tudta ugy megdolgozni a labat mint az igazi futas, mintha a terdre nagyobb suly nehezedbe, nem a valos mozgasterjedelem tortent mint egy igazi futasnal.

4.kiprobaltam a csoportos orakat, ugra kifulladasig, a csajt nem erdekelte hogy a fel csapat kifulladt 20 perc utan, meg rohogott. Kovethetetlen koreografia, rohadt hangos zene. Ennek ellenere nem volt izomlazam, csak izuleti fajdalmam tole pedig szabalyosan csinaltam.

A csopi orakon is sokan voltak, alig fertem el. Utalom a zsufoltsagot.

5. Igazabol a gepek nem adnak szep eredmenyt, darabos felfujt izmot adnak.

Ami szep alakot ad igazan ( ha nem elsport, csak sima testmozgas) azok a generikus mozgasok:

Futás, mászás ( negykezlab foldon es a falra fara stb maszas, guggolás ( az igazi, nem a fitneszes valtozat), ütés ( box), úszás, kotelmászas, kapaszkodas, huzas, tolás, felülés, nehany sajat sulyos gyakorlat pl. Plank. Gyogytorna, talajtorna, aerobik, jóga.

2022. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok nagy fitness expert, de szerintem kezdj saját testsúllyal. Én is úgy csinálom. Fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, lábemelés (először földön utána függésben) levezetésnek rövid futás vagy hosszú séta. Kezdésnek ennyi elég ha nem vagy sportos. A lényeg hogy lény fokozatos, ha valami nem megy akkor lépj vissza pl. ha nem megy a húzódzkodás akkor csinálod az australian pull up/fordított evezést asztalnál vagy székeken stb. Ha túl könnyű valami pl a guggolás akkor fokozatosan építsd fel az egylábas guggolást. Ha már tudod kontrollálni a súlyod alap szinten akkor döntsd el mi a célod. A konditerem nagyon drága én azért hagytam ott diákként nincs pénzem rá. Ha izmosodni akarsz meg súlyt felszedni tömegelj egyél többet eg egyél több húst (protein) vagy ha fogyni akasz akkor diétázz. Erős akarsz lenni? kezdj egy súlyemelőklubban százszor olcsóbb az edzők nagy része sokkal tapasztaltabb és jobb mint az OKJ-s Pisták a konditermekben 4000 ft/óráért()nem minden személyi edző rossz de a többségük nem valami jó legalább is nekem ez a tapasztalatom). Nagy izmokat akarsz meg esztétikus testet? Akk járj kondiba és nézz tutoriálokat a kondigépekről nehogy lesérülj. Szálkás izmos testet akarsz meg szeretnél menő trükköket csinálni meg nincs a pénzed kondibérletre? akk otthon edz saját testsúllyal. Elején elég heti 3-szor csinálnod. Otthoni edzéssel is lehet izmosodni én 5 hónap alatt felszedtem 5 kg izmot és mindenki mondja mennyit fejlődtem haverjaimtól kezdve a rokonokig mindenki (mondjuk a kezdőkre könnyen megy fel az izom ez később a gyarapodás nyílván lelassul)
2022. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
előző vagyok még azt szeretném mondani hogy calisthenics témába csomó videó van érdemes körül nézned. Én jártam kondiba egy csomó ideig nekem összehasonlításba a saját testsúly jobban bejött de kinek a pap kinek a papné.
2022. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Az a jó még saját testsúlyban hogy kb bárhol csinálhatod: otthon vagy a parkban. Ajtófélfához húzódzkodó csöveket meg egész olcsón lehet venni a decathlonba, én 2 évvel ezelőtt 2k-ért vettem egyet az aldiba úgy hogy 3 grippje van nagyon fullos.
2022. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Kiknek hogy mondd el?

Ne haragudj, de ezen nincs mit felvallalni. Menjel konditerembe, ha akarsz, es kész. Nem kell ezen kínlódni, hogy majd ez hogy lesz konzisztens a nagy gonddal szerkesztgetett tiniszemelyiségeddel. Nem kell ennyire aggodni, hogy mit szolnak masok. A felnőtt emberek hoznak egy döntést es csinálják, ennyi.

2022. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Igen, tipikusan 16 éves vagy, és azt hiszed, hogy ha a szüleidnek mindenben megfelelsz akkor jobban fognak szeretni. Járd a saját utadat, a konditerembe járást am kötelezővé tenném minden magyarnak, tekintve hogy milyen baszott elhanyagold a férfiak-nők 80%-a. Remélem rákapsz a dologra!
2022. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!