Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában nincs időm olyan sokat járni konditerembe, amennyiszer általában szoktam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizek emelt szinten bioszból és fizikából, és az ezekre való készülés sokat elvesz a szabadidőmből (a többi kötelező érettségi tantárgyra való készülés mellett). Majdnem egy éve már, hogy váltottam a kondi termi edzésre, és el is jártam becsületesen 4x minden héten. Azonban most, hogy a tanulás mindenek felett áll, sajnos a heti 2-3 is alig fér bele, általában otthon oldom meg, így talán összejön a 3-4 edzés a héten, természetesen az otthoni edzésnek köszönhetően nem ugyan olyan intenzitással, mint előtte.

Nem tudom, mit csináljak, mert számomra nagyon fontos a rendszeres edzés és a látványos fejlődés. Kicsit félek, hogy az 1 év alatt összekapart eredmény szépen lassan eltünedezik majd.

Mit ajánlotok, inkább menjek el fél-3/4 órára a konditerembe az otthoni edzés helyett, vagy edzek 3/4-1 órát otthon, így kicsit megspórolva az időt? Kézisúlyzóim vannak polifoammal (így írják?:D), szóval mondhatni csekélyes a felhozatal, de mindenesetre több, mint a semmi.

Egyáltalán reálisak a félelmeim? Help :)



#edzés #kondi #kondisedzés
2022. okt. 21. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen a valóság sajnos. Én is az érettségi évében jöttem rá, hogy hoppá, mégse lehet heti hatszor négy órát gyilkolni magad a konditeremben egy életen át. Érettségi évében már nekem is az volt a legnagyobb problémám, hogy max heti háromszor tudok csak gyúrni. Aztán bekerültem egyetemre, ZH-k beadandók, prezentációk, szemináriumok, vizsgák, nyári gyakorlatok, így még kevesebb időm lett. Most már apuka vagyok, dolgozok, feleségem van, gyereket nevelek, háztartást tartok fenn, ügyet intézek, autóval mindig van valami, WC is csöpög, kell menni segíteni nővéremnek, és a többi, úgyhogy ha heti kétszer-háromszor összejön egy órácska edzés, akkor boldog vagyok. Ilyen a felnőtt élet. Mégis így készültem fel versenyre, mégis így lettem dobogós több bajnokságon. Ha neked tényleg csak heti két-három edzésre van lehetőséged, akkor használd ki azt értelmesen. Otthon is nagyon szép eredményeket lehet elérni saját testsúlyos edzéssel, ha az ember hozzáértően áll neki. Nyilván ha pusztán az izmosodás a cél, akkor otthon sosem fogsz magadból csinálni Torma Valentint, de a saját testsúlyos edzésnek nem is ez a lényege. Pár darab kézisúlyzóval és egy polifoammal hosszútávú progressziót nem fogsz tudni elérni, úgyhogy ha otthoni körülmények, akkor calisthenics vagy street workout.

Ha pusztán izomépítési céljaid vannak, akkor értelemszerűen a konditerem ezerszer jobb választás lenne, de ha ott valóban csak 30-45 perceket tudnál tölteni, azért kár lemenni. Persze az okosok megmondták, hogy ennyi idő alatt is simán le lehet edzeni minden izomcsoportot kétszer, de a valóságban ha te tényleg igazi edzést akarsz folytatni, normálisan bemelegítesz, normálisan végzed a gyakorlatokat, normálisan lenyújtasz, akkor 30-45 perc pont semmire nem elég. Ebbe egész egyszerűen érdemi és komplex munka nem fér bele.

2022. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, ja, igazat kell adnom neked. Ezek szerint ez ezzel jár. Köszi, a tanácsokat is :)
2022. okt. 22. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!