Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők akik lusták dolgozni...

Szülők akik lusták dolgozni azoknak mi bajuk van?

Figyelt kérdés

Ez egy nem kisebbségi család, nem is alkoholisták vagy drogosok, egyszerűen csak így olyan mintha lusták lennének rendesen dolgozni,csak így elvannak, amit lehet megoldanak segélyekből, és karitatív ingyenkonyhákról.



Csak rendesen vagy sokat dolgozni ne kelljen. Az anyuka egész napot könyvtárban tölti olvasgatva meg parkban sétálgat. Apuka meg feketén szórólapozgat a segély kiegészítéséhez.



2022. nov. 6. 13:03
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
93%
De mi van a gyerekkel, gyerekekkel? Mekkorák, velük élnek-e még, gondoskosnak-e róluk, járnak-e iskolába? Egyszerűen nem jön ki a matek még úgy se, ha kettejükkel számolok, szórolap csak zsebpénzre elég, a segélyből meg nem jellemző, hogy kedvükre könyvtárazgatnak az emberek. De ha mégis létezik ilyen (mert pl van olyan jövedelmük, amiről nem tudsz), megtehetik és senki nem szenved emiatt hátrányt, lelkük rajta.
2022. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarnak részt venni a kapitalista kizsákmányolásban, inkább az igényszintjüket redukálták. Valahol megértem. A gyerekeiknek persze nem lehet könnyű, hiszen nem kapnak meg semmit, ami egy sikeres életpálya kezdéséhez szükséges volna, remélem, ha megöregszenek, nem szipolyozzák majd ki ugyanezeket a gyerekeiket :(
2022. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Ki ez a család neked, kérdező?

Honnan tudsz minden apró részletet róluk?

VAgy csak falusi pletykáknak felültél?

2022. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekeik hogy élnek, hány évesek?

Egyébként teljesen az ő dolguk, amíg gyerek/családtag (pl testvér)/állat nem szenved tőlük semmilyen értelemben. Ha folyton kölcsönkérnek, élősködnek másokon, éheznek és ruhátlanok a gyerekeik, állatokról nem megfelelően gondoskodnak, igénytelenek, akkor viszont nem okés a dolog, szólni kell a hatóságnak ha vészes a helyzet.


De most pl én sem dolgozok több mint egy hónapja, mert kiégtem az előző munkahelyemen és kissé depresszióba estem - viszont van félretett pénzem, fizetem a rezsit, az ételt, macskám semmiben nem szenved hiányt - DE lehet, hogy a szomszéd lenéz, amiért egész nap itthon vagyok és olvasok, sorozatot nézek vagy takarítok, pihenek. Pedig nem ártok senkinek, semminek és nem is használok ki senkit.

Szóval az egy dolog, hogy te mit látsz kívülről, de lehet, hogy depressziós, lehet otthonról dolgozik valamit a feleség, lehet varr, fest vagy bármi, amiből pénzt csinál. Lehet a férj nem százas fejben, van egy kis autizmusa vagy adhd-ja és nem veszik fel sehova emiatt, de próbálkozik. De lehet nem csinálnak semmit, nincs betegségük, de így boldogok, lehet örököltek és azt élvezik.

2022. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

szüleim pont ilyenek voltak.


Ők megbánták a házasságot, a gyerekeket. Válni meg nem tudtak, mert a házat tekintették a legnagyobb dolgonak, amit elértek az életükben. Féltek a szégyentől is, hogy mit fognak gondolni mások ha elválnak. Úgy érezték elrontották az egész életüket.

2022. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

amit lehet megoldanak segélyekből,


Szerintem fogalmad nincs a mai szoc ellátásokról.

2022. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%
És te honnan tudod hogy anyuka egész nap ezt csinálja? Követed?
2022. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%

Hogy így mit esznek, azt nem tudom, de amíg másnak nem ártanak vele, és nem másoktól várják, hogy megoldják a megélhetésüket, addig ez tök jó. Én sem dolgoznék, ha ingyen is adnának pénzt. Egy csomó minden mást szívesebben csinálnék. Például kimennék a parkba. De mivel nincs pofám másokat lehúzni, és mostmár gyerekeim is vannak, akikről gondoskodnom kell, a pénz pedig továbbra sincs ingyen, ahogy semmi más sem, így dolgozom.

Meg ha mindegy lenne, hogy milyen a ruhám, szőnyegem, bármim, és megelégednék azzal, amit ingyen hozzámvágnak, akkor nem is ragaszkodnék hozzá, hogy fizessek érte. Csak sajnos én karcsúsított szürke kabátot szeretnék, nem oversize lilát. Jó annak, aki nem ilyen háklis. Ha ők tojnak rá, hogy mi van rajtuk, csak meleg legyen a kabát és kész, akkor jó. Engem nem zavar, hogy megfelel nekik az ingyen cucc, ez is teljesen jogos hozzáállás az élethez és a materiális javakhoz.

2022. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Anyám ilyen. Nem akar dolgozni, a bibi csak ott van, hogy azért mert lusta és egész nap inkább csavarogna, vásárolgatna másnak a pénzéből, és azt akarja hogy valami pénzes pasi tartsa már el.


Másik bibi hogy én, mint a gyereke nem vagyok gazdag, nem fogom tudni őt eltartani, örülök ha magamat sikerül.


Apámmal már nincsenek együtt.


Más szögből nézve meg amúgy én se nagyon akarok dolgozni, inkább lennék én is egész nap a könyvtárban.. csak akkor éhen halok.

2022. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Sajat privat dolguk
2022. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!