Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják azt a szülők,...

Miért akarják azt a szülők, hogy a gyerekük menjen dolgozni már 17-18 évesen, mikor suliba jár?

Figyelt kérdés
Most beszélgettem osztálytársammal, neki is ezt mondja az apja, hogy miért nem dolgozik. Mind a ketten szaksulisok voltunk, most érettségin vagyunk, ergo tavaly még volt is szakmai gyakorlatunk, azaz 2 évig dolgoztunk is, én már 15 évesen kezdtem. Most már nem járunk a gyakorlati helyünkre, se máshova, és apám a vizsga után kezdte nekem is ezt mondogatni, hogy menjek dolgozni, hétvégén is mehetnék, hogy ne felejtsem el a szakmámat stb. Nemrég, viszont mikor közöltem, hogy tovább akarok tanulni, azóta belenyugodott. Miért akarják a szülők, hogy dolgozzanak a gyerekük suli mellett? Nyilván most mindenki fel lesz háborodva, hogy már felnőtt a gyerek, menjen dolgozni, mint mindenki más. És az miért jó, ha dolgozik suli mellett? Az osztálytársaim, akik hétvégén és sokszor hétközben, suliidőben is behívják őket dolgozni, mind 2-3-as tanulók, és sokat lógnak, vagy reggel elalszanak mert olyan későig dolgoznak. Én, bár járok sportolni is, mégis 4-5-ös tanuló tudok lenni. Jobb az, ha a gyerek elkezd dolgozni már 17 évesen diákmunkán, vagy inkább később dolgozzon? Ti mit gondoltok?

2019. ápr. 16. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Végeredményben a nyári szünidõ a legjobb a diákoknak,hogy munkát vállaljanak. Ev közben azért huzós egy kicsit.
2019. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Annyiban mindenképp igaza volt hogy kijössz a gyakorlatból. Azt meg viszont én nem értem hogy miért baj az hogy közepes tanuló aki dolgozik. Megsugom: Senkit nem fog érdekelni hogy milyen osztályzataid voltak a suliban. Sőt az se hogy milyen jegy van a bizonyítványban
2019. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Teher alatt nő a pálma. Azonban meglehet, a szülők nem bővelkednek az anyagiakban, így pedig a jó a hasznossal párosul.
2019. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Én már felnőttként dolgozom, de olyan helyen, ahol rengeteg diákmunkás van. Hétköznap, suli időben dolgoznak. Egyetemistàknàl nem gáz, nekik rugalmas az órarend. De a középsulisok lògnak, suli helyett dolgoznak. Szerintem nagyon szomorú dolog, nekem szülőként lesülne a bőr a képemről, ha ilyen helyzetbe kényszerìtenèm a gyereket.

Nyáron és hétvégén nyugodtan dolgozzon, nem árt, jó dolog ha megérti a pénz értékét és esetleg tapasztalatot szerez. De nem suli időben.. Az egész életét elcseszheti pár ezer forintért..

2019. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
így van, viszont én tovább szeretnék tanulni, és nem a szakmámban vagy azzal kapcsolatban, mert azt nem szeretem. Szóval nekem sokban számít, hogy milyen osztályzataim vannak.
2019. ápr. 16. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk a diákmunkás srácok egytől egyig saját maguk dolgoznak, nem szülői ráhatással. Mert van eszük. A többi meg lusta sallang, akik csak a markukat tartják és ilyen baromságokat írnak ki ide, hogy a lustaságuk legalizálva legyen a többi lusta által.
2019. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Nyáron nem baj ha elmész dolgozni sőt ha néha hétvégén is.
2019. ápr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Az én gyerekem 15 éves, már két éve dolgozik. Külföldön élünk, itt 13 évesen kezdhet szorolapozassal, meg mielőtt valaki belekötne. Már 10 évesen is mondogatta, hogy dolgozni akar, mert kevesellte a zsebpénzét. Az első munkanap után azt mondta, nem akarja többet csinálni. Hideg volt nagyon, hó is volt, kétszáz valahány újságot kellett kivinnie. Nem tetszett neki. Mondtuk, hogy ok, nem kötelező, abba hagyhatja, de akkor nem lesz extra pénze. Mar a már nagyon ügyesen csinálja, nagyobb körzete van, többét keres és úgy másfél óra alatt végez. Extra bevétele van, kötelességtudatot tanul és megtanulja értékelni a pénzt. Nálunk ezek az indokok.
2019. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Én fogom javasolni a gyerekemnek, hogy dolgozzon már gimis korában. Persze nem erőltetem majd, meg ne is iskola időben dolgozzon, hanem nyáron.

Nekem mindig azt mondták, hogy ráérek dolgozni úgyis sz*r, fizetik amíg tanulok, segítenek. Most 27 éves vagyok két végzettséggel, egy napot nem dolgoztam és félek is elkezdeni (nem mintha kapkodnának utánam) A szakmámat is kb elfelejtettem egyetem alatt, de hát egyetem mellett ne dolgozzak mert az az arany élet, legyenek meg a vizsgák stb.

Szóval lehet utáltam volna ha rávesznek, hogy de igenis menjek dolgozni, de valószínűleg többre tartanám magam mint így. Pedig amúgy gondolkodtam még egy egyetemen és azt mondták azt is kifizetik, de mondom persze aztán majd 32 évesen kezdjem az életem? Na meg nem kértem soha semmit, mert jaj a szüleim fizetik, ne legyen nekik a szükségesnél is nagyobb kiadásuk miattam. Még mindig van általános iskolában kapott póló a szekrényemben. Diák munkával meg beoszthatod magadnak nyugodtan mit akarsz, drágább holmikat is. Azért van előnye szerintem. Bár nem úgy ahogy írod, hogy kényszerítik hét közben őket, vagy néhol el is veszik tőlük ezt a pénzt. Na ezeket inkább nem. Nyáron, tapasztalat szerzésként hasznosnak gondolom

2019. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!