Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttek, akiket nárcisztikus...

Felnőttek, akiket nárcisztikus szülő nevelt fel… Hogy vagytok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 18:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Jól. Megdolgoztam a traumákat hosszútávú terápiában. Próbálok most segíteni, de sajnos nem vevő rá szinte senki. Nagyobb a baj, mint sokan gondolják :(
2022. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1-es:

Örülök, hogy a terápia hasznos volt. Az utolsó két mondatot kifejtenéd?

2022. nov. 8. 19:01
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Például mikor az életüket érintő kérdéseket ide teszik fel. Mit mondjanak ennek, hogyan reagáljanak az anyjuknak, hogyan neveljék a gyerekeiket, magyarul hogyan éljenek. Elképesztő számomra, hogy idegen emberek idegenektől várják a megoldást már most azonnal pár mondatban. Hogy senki nem kommunikál személyesen senkivel, egyetlen normális, intim emberi kapcsolata nincs, akivel az életét meg tudja beszélni. És mikor írom, hogy ez nem egy öt soros válasszal fog megoldódni, hanem bizony időt, energiát, akár pénzt kell belefektetni, azt egyszerűen nem értik. Most egyébként ezen dolgozunk a terapeutával mert elég agresszívan, csalódottan élem meg, hogy sok az értetlen ember, akik nem látják a valóságot. Hogy minden saját magunkból indul. Aki szarul van, az megy segítőhöz, terapeutához, nem azt kell megszerelni, aki miatt szarul van. Tehát ha valakinek "hülye" az anyja, mit csináljon vele, az nem járható. Nem az anyja van szarul a saját hülyesége miatt, hanem aki kérdést ír ki róla.
2022. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
79%
Én is olyan lettem. Terápiára nem megyek, nincs nekem pénzem alkalmanként tízezret kiadni éveken át.
2022. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4-es:


Ez szomorú és ha már tudatosult benned csak remélni tudom, hogy nincs és nem is lesz gyereked.

Meg kell törnünk ezt a kört, mert ha nem tesszük akkor mi is továbbadjuk és sosem lesz vége.

2022. nov. 8. 19:41
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Rosszul. 10 éve tudom, hogy terápia kellene, de nem megyek. Majd ha minden kilátástalan lesz akkor megyek végre hehe
2022. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul én még mindig a szüleimmel élek, teljesen lehúznak, hogy egyedül nélkülük ugyse mennék semmire, ne akarjak én semmit.
2022. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Darius- ***** válasza:
100%
Amiota nincs velem minden javul.
2022. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, eddig normalis embernek ereztem magam.


Viszont rabukkantam egy diagnosztizalt szociopata nore, aki elmondja milyen is elete, gondolkodasa... es remisztoen azonosulni tudok vele.


Pl. Pillanatok alatt megtudom magam jatszani es sirni is ha kell ha tudom hogy ezzel manipulalok masokat.

2022. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy manapság nárcsisztikus már szállóige lett bárkire rámondják.
2022. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!