Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi támogatást kaptatok a...

Mennyi támogatást kaptatok a szülőktől az életkezdéshez? Gondolok itt bármire, lakás, önerő, első kocsi, esküvőre? Vagy ha idősebbek vagytok: mennyivel segítitek a gyerekeiteket? Normális, ha valaki semmit nem kap?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 17:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%
Akinek van, az ad. Aki nem ad, annak sajnos nincs miből adnia...
2022. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%

5-ös, ne haragudj, de nem, nem az a normális. Mármint oké, elvált, nem tudott mit adni, ez rendben van, de hogy utána neked kelljen anyagilag támogatni, az nem normális.


Neked a saját életed kellene építened, és a saját családodat ellátni anyagilag. Egy 50+os embernek illene eljutnia odáig anyagilag, hogy egyedül is meg tudjon élni.

2022. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon szomorú :( most hogy belegondolok, ilyen nincs is az ismerőseim között. Egyetemen mindenkit eltartottak, mint írtam, vagy saját lakást kapott, vagy albit fizettek neki, vagy a kolit és kaját is, szóval mindent. Én is csak az extra pénzért diákmunkázgattam, igy belegondolva.
2022. nov. 13. 17:32
 14/37 A kérdező kommentje:
Arra írtam, hogy szomorú, aki támogatnia kellett a szüleit, rögtön érettségi után, csak közben sokan írtak.
2022. nov. 13. 17:32
 15/37 anonim ***** válasza:
92%

Semmennyivel. 19 évesen elköltöztem otthonról, diakhitelből tanultam.


Jelenleg sincs semmi megtakarításuk, így én és a testverem fizetünk nekik temetési biztosítást.


A gyerekem már 10 éves, születése óta félretettem a családi pótlékot megtakarítási számlára, plusz az állam által adott eletkezdesi támogatáshoz is nyitottam MÁK számlát, oda is havi 10 ezer megy.

2022. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Elég elkeserítőek ezek a válaszok, én ilyen helyzetre nem mernék gyereket vállalni, hogy még lakhatással sem tudom támogatni, vagy egy minimális összeggel, hogy kifizesse a kaucióját vagy az első (nyilván nem porsche) kocsiját...
2022. nov. 13. 17:38
 17/37 anonim ***** válasza:
97%
Hárman vagyunk testvérek, a szüleim az egészségügyben dolgoztak (nem orvosok), így azon kívül, hogy erejükön felül támogattak minket a továbbtanulásban, nem vártunk és kaptunk tőlük semmi anyagi támogatást. Nem anyagiakban segítettek. Vagyis de, mégis. A főiskola befejezése után még közel 3 évig náluk laktam. Ekkor már minden hónapban adtam haza pénzt. 3 év után úgy döntöttünk a barátnőmmel (már a feleségem), hogy veszünk egy közös otthont. Minden megtakarított pénzünk belement, így bútorokra már nem maradt semmi pénzünk. De boldogok voltuk, mégha hitellel terhelt is, de a mi otthonunk volt. Egyik este váratlanul megjelentek apámék. Egy borítékot adtak át. Ők jobban zavarban voltak mint mi. Folyton elnézést kértek, hogy csak ennyit tudnak adni, de kiderült, hogy amit 3 évig haza adtam, azt mind félretették és azt adták oda. Nem akartam elfogadni, mert mégis három évig náluk laktam, fogyasztottam. De ragaszkodtak hozzá, kérték, hogy ne sértsem meg őket.
2022. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%

Semmit.

A jogsit még diákmunkán spóroltam össze, illetve abba kaptam (50ezer ft-ot (10éve).

2000ft-al és egy szatyor ruhával jöttem el otthonról 6 éve.


(Most van egy 2008-as autóm, férjemmel egy közös házunk amit együtt vettünk, ő is ugyan annyit kapott otthonról mint én. Vagyis ő tartozást is. Elvégeztem 2 sulit. És büszkék magukra, hogy nekik köszönhetem, hogy itt tartok 🤦‍♀️)

2022. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Ez nagyon kedves történet, aranyos szüleid vannak :)
2022. nov. 13. 17:44
 20/37 A kérdező kommentje:
Ezt megint a 17esre írtam, wow, sok a válasz hurtelen :)
2022. nov. 13. 17:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!