Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi támogatást kaptatok a...

Mennyi támogatást kaptatok a szülőktől az életkezdéshez? Gondolok itt bármire, lakás, önerő, első kocsi, esküvőre? Vagy ha idősebbek vagytok: mennyivel segítitek a gyerekeiteket? Normális, ha valaki semmit nem kap?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 17:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer kaptam 100.000 ft-ot, amikor kicsit többe került a fürdőszoba, mint számoltuk, ennyi hiányzott, meg egy mosógépet. A régi konyhabútort nekünk adták, mert ők felújítottak, és a régi még elég jó állapotban volt. Ennyi, de nem is vártunk többet, mi akartuk felépíteni az életünket.
2022. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
92%

Amíg el nem költöztem, fizették a számlákat, meg a kaja nagy részét.

Tehát a kocsimat, a saját ruhámat, tisztálkodószereket, hobbikat stb. én finanszíroztam, emellett néha bevásároltam (heti 1x).

Amikor elköltözem, már semmivel nem támogattak. 1-2x megszorultunk a ma már férjemmel, mikor összeköltöztünk, akkor segítettek pár száz ezer forinttal, amit nem kértek vissza. Esküvőre egy 100-ast kaptunk. Annak ellenére, hogy havi 800 a bevételük és ketten vannak.

Én vagyok a faxfej tudom, mohó vagyok, de anyósék leszervezték a lagzit, fizették a kaját és emellett még kaptunk milliós nagyságrendű segítséget a ház vételnél, holott engem nem annyira kedvelnek.

A saját szüleimtől nem ezt vártam, de ez van.


Azt hogy az egész házat kifizessék akármelyik oldalról, álmodni nem mertem, mert úgyis pofára esés lett volna belőle.

De komolyan. 40 millió egy 40 nm-es lakás Pesten. Megyeszékhelyeken csak 30 millió. Házakról már ne is beszéljünk.

Ennyit soha a büdös életben nem tudtak volna kigazdálkodni. 10 évvel ezelőtt a szomszéd a havi 1 millás bevételéből még tudott venni egy 40 nm-es panelt a gyerekének Pesten 10 millióért. Na ma már ilyen nincs ugyebár.


Szóval a barátaid szüleinek elég nagy bevételük lehet, mert az átlag magyar család ezt nem engedheti meg.

2022. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 flora08 ***** válasza:
96%
Az én szüleim elváltak, még kisgyerekkoromban. Amikor egyetemre jártam, édesanyámék fizették az albérletet, valamint a többi költséget, nem dolgoztam. Azt mondták, mindenben támogatnak, nekem egy dolgom van, hogy tanuljak. Amikor végeztem, hamar elkezdtem dolgozni, és még kicsit több, mint egy évig otthon laktam. Nem engedték, hogy fizessek bármit, így a fizetésem majdnem teljes összegét félre tudtam tenni. Amikor összeköltöztünk a párommal egy ifjúsági garzonlakásba (pályázni kellett az önkormányzatnál), mindent meg tudtunk venni, ami kellett (bútorok, konyha felszerelés). Két évvel később kaptam édesapámtól az autómat, amikor már fenn tudtam tartani (használt kisautó, mai napig azzal járok, vigyázok rá nagyon).
2022. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, nálunk is hasonló történetek vannak, sokkal több segítség, mint amit a legtöbben itt írtok.
2022. nov. 13. 17:53
 25/37 anonim ***** válasza:
72%
17 évesen saját kocsit kaptunk (nem újat) a jogsit, egyetem miatt az albit fizették. 20 évesen lakást kaptunk pesten és havi apanázst. Közben örököltek és abból még 1-1 lakást kaptunk a tesómmal. Annakidején őket is hasonlóan támogatták, mi is fogjuk majd a saját gyerekeinket.
2022. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
91%

Anyámék meg megtehették volna, h támogatnak, de soha semmibe...nem hogy anyagilag.

Fölleg apám.

2022. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan egy fillérrel sem, 18 évesen, érettségi után egy sporttáskával jöttem el, mert bár felvettek az egyetemre, közölték, hogy csak úgy maradhatok otthon, ha teljes állásba megyek dolgozni és leadom a fizumat.

Barátokkal laktam albérletben, 2 év spórolás után jöttem külföldre, azóta 18 év telt el. Mindent magunknak teremtettünk meg a férjemmel, ő is hasonlóan indult, mint én.

2022. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán támogattak , ellenben a párom édesapja minden támogatást megadott. Lakást kaptunk és fel is újította nekünk . Szóval nagyon szerencsésnek érzem magamat.
2022. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

Egyetem alatt: fizették az albérletem, időnként kaptam költőpénzt. Ha kértem volna, adtak volna szívesen többet is, de mivel dolgoztam is, nagyrészt elboldogultam. Diploma után néhány évvel hazaköltöztem, akkor lakhattam otthon, semmit nem kértek érte, néha bevásároltam, csekkeket befizettem, de egyébként gyűjtögettem. Közben kaptam tőlük egy lakást (közepes méretű városban, még azelőtt mielőtt elszálltak volna az árak, a mostani árak mellett nevetségesen "keveset" fizettek érte, a mai értékének kb egyharmadáért vették, de akkor is nagyon hálás voltam érte).

Jogsit, kocsit magamnak finanszíroztam. Egyébként bármikor kértem volna (normális dologra), biztosan adtak volna. Középosztálybelinek mondanám a szüleimet, nem különösebben gazdagok.

2022. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit. 19 évesen elköltöztem koliba és egyúttal el kellett kezdenem dolgozni, onnantól magamnak fizetek mindent.
2022. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!