Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi támogatást kaptatok a...

Mennyi támogatást kaptatok a szülőktől az életkezdéshez? Gondolok itt bármire, lakás, önerő, első kocsi, esküvőre? Vagy ha idősebbek vagytok: mennyivel segítitek a gyerekeiteket? Normális, ha valaki semmit nem kap?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 17:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
93%
Jogsit meg első kocsit kaptam. Nem kell új autóra gondolni, de nagy segítség volt.
2022. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
36%
Panaszkodós off topic... Én örökölt lakásba(nagypapámtól), kikunyiztam, mert üresen állt, hogy elköltözhessek, de csak visszahúztak, előtte is csak le, nehogy önállósodjak, ne menjek dolgozni :D minden amit csinálni akarok hülyeség... Viszont kaptam egy kocsit, azzal részt vettem felújítási, meg családi munkálatokban, a továbbtanulásomat finanszírozták viszont az meg hülyeség volt, szóval leoltottak, nem kaptam kaját, elvették az életterem. Most gondolkodok albérleten, mert a lakástól e ment a kedvem, mert csak a szememrevetnék, hogy ottlakhatom. Szóval szüleim keserű kenyérrel támogatnak
2022. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
95%
Nekem szerencsém volt nagyon. Fizették a jogsit, egyetem alatt az albérletet, kaját, rezsibe sem kellett hazaadnom semmit. Kaptam házat, kocsit és az esküvő nagy részét is a szüleim állták. Testvérem nincs, anyagilag nem volt gondjuk, nem kellett suli mellett dolgoznom, csak az volt az elvárás, hogy tanuljak rendesen, majd legyen normális állásom. Nekem 2 gyerekem van, én is szeretném ezt biztosítani nekik.
2022. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
94%

megkaptam volna anyám tizenéves autóját, ha nem töröm össze...

nem kell beszállnom a rezsibe és kapok valamennyi étel finanszírozást, illetve ha kell némi egyéb összeg, aminél nem kell sokat gondolni. összességében havi 200, de nagyon sajnálom, hogy nem kezdtem előbb dolgozni.

2022. nov. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
94%

Semmit... ha, de miután elvesztettem a munkámat, és nem tudtam fizetni az albérletet mehettem volna a híd alá felőlük.


Hm, oké. Köszi.

Most már külföldön dolgozok, sokszorosát kapom az otthoni fizetésemnek - de érdekes, hogy megtalált az összes :D


Mondjuk nem érdekel, csak vicces.

2022. nov. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
78%

Én egy XIII. kerületi 57 nm lakást és egy 2010-es Skoda Octaviat.

Tavalyelőtt lettem 22, akkor kaptam és költöztem külön.

2022. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
55%

Én nem kaptam, mert nagyon rossz az anyagi helyzetük. Férjem szülei jobb módúak, örököltek a férjem nagyszüleitől, de egyszerű buta emberek, úgy elköltötték a pénzt, hogy nincs látszata. Annyi a szerencsénk, hogy az egyik barátja jómódú és a lakásba az önerőt kölcsönadta. Így most törlesztjük az önerőt neki plusz a hitel, meg van egy 3 éves kisfiunk. Jogsi nagyon hiányzik meg autó, nagy könnyebbség lenne, de egyszerűen nem tudjuk sehogy sem kispórolni.

Nagyon nagy hátrány, hogy egy Isten háta mögötti kis faluban nőttünk fel. Diákmunka sem volt, nem tudtam tovább tanulni, szüleim etetni nem bírtak volna évekig. Így érettségi + szakma. Budapesten élünk már és legalább a fiunknak jobb lesz, ennek azért örülök.

2023. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!