Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél a helyemben, ha a...

Mit tennél a helyemben, ha a szüleid ilyenek lennének?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy sajátos józan bolondsága, amit sosem értettem, gyerekkorom óta terrorizált, amiért nem voltam képes olyan dolgokra, amire ő felnőttként, rám verte minden gyerekkori sérelmét, úgy beszélt velem mindig, hogy rosszul érezzem magam és sosem éreztette velem azt, hogy én is érek valamit. 13 éves koromtól apám nevelt minket, ahol anyámat fikázta, amiért lelépett(persze érthető, hogy miért is lépett le), olyan ellenséges légkört kialakítva, hogy gyűlöljük mindenképp az anyánkat(3-mam vagyunk testvérek).

4 éve eljöttem otthonról és magam élek, 2 évig nem is beszéltünk, csak akkor vette fel velem a kapcsolatot, amikor megtudta, hogy külföldön dolgozom. Ez mindkét szülőmre érvényes.

Meleg vagyok, nem igazán békéltek meg a helyzettel, eléggé instabil állapotban áll az egész.

Anyám pedig homofób szintén, de egy alattomos, hazug, képmutató. Pedofilnak nevezett, mert velem aludt a kistestvérem az új házasságából. Csak úgy lehettem náluk, ha pénzt is adtam be a kasszába(igen, fizetnem kellett anyámnak az ételért és szállásért, míg vendégségben voltam náluk)

A férjétől kapom az okítást, hogy akkor leszek férfi, ha gyereket fogok nemzeni, lesz nőm és családom, amit én alapítottam(nagyon szarul esett, őszintén, elbőgtem magam).

Mindkét szülőm pénzt vár el tőlem, amiért felneveltek, segítséget, mert ez így szokás - utána pedig érzelmileg zsaroltak, ha nem segítek akkor annak tudják be, hogy nem szeretem őket és megszakítják velem a kapcsolatot. Egyedül élek és sokat vagyok egyedül, ezt ők is tudják, ezzel kiszolgáltatott helyzetbe téve engem.

26 éves ffi vagyok, eljutottam már arra a pontra, hogy ezt megfogalmazzam magamban és nem tudom mitévő legyek - elvégre a szüleim vagy mi. Hagyjam őket el, ahogy ők tették?

Apám kidobott az utcára 22 évesen iskola után, mert nem volt belőlem több haszonforrás az állam részéről(családi pótlék), meg mert nem vagyok alkalmas a családalapításra és hasonlók.

Mit tennétek?



2022. nov. 17. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítanám a kapcsolatot.


Én is megszakítottam a mérgező szüleimmel.


Nem veszítettem el semmit vele.

2022. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szüleim voltak, 16 éve láttam őket utoljára. Életem legjobb döntése volt.
2022. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem is hagyd őket mert csak lehúznak és elveszik a lehetőséged a boldogságra. Az ilyen emberek nem is szülők, akik a saját gyereküket próbálják megnyomorítani lelkileg. Szakadj el tőlük, tölts inkább időt a barátaiddal és próbálj meg továbblépni.
2022. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megszakítanám velük a kapcsolatot. Erősnek kell lenned. Ha nem fogadnak el pénzt se kunyeráljanak tőled, meg amúgy se.
2022. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb zárod ki őket az életedből annál hamarabb kopik ki belőled a fájdalom. Ahány kapcsolatfelvétel annyi sebfelszakítás. Kezdj el barátkozni. Mindegy hol, mindegy kivel. (mármint jó értelemben, nehogy kiszolgáltatottá tedd magad) Minél több kapcsolatot létesítesz annál nagyobb az esély, hogy jó emberekre is rátalálj. Ne akard bebizonyítani magadnak, hogy érsz valamit, tényeket nem kell bizonyítani. Járj el sportolni vagy kezdd el otthon. Egyél finomakat, vendégeld meg magad. Bánj úgy magaddal ahogy egy kedves barátoddal bánnál. És légy is önmagad legjobb barátja.
2022. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Undorító, hogy ilyen szülők létezhetnek. Kérdező, egy biztos, hogy a szüleidről való, természetes érzelmi leválást, nagyban megkönnyítik ezzel a viselkedéssel.
2022. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
79%
A büdös életben nem állnék többé szóba velük.
2022. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj tölük.
2022. nov. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Evolúciós zsákutcának neveztek.
2022. nov. 18. 16:24
 10/13 Csemianya válasza:
100%

Rossz helyre születtél.

Ha azén gyerekem lennél:

IMADNÁLAK. De komolyan.

Melegvagy??? Éss Akkor Mivan ?Akkor is az Én vérem vagy.

A Kisfiam most írt rám:

Anya,SZERETLEK.

Szerinted??? Mi Egy Nagy Ölelést Küldünk Neked.Fiam, Lányom és Én. 😊

2022. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!