Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántana szülőként ha a a...

Bántana szülőként ha a a gyerekedtől ezt hallanád?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb, 14 éves fiad és két, kicsi gyereked. A kicsik másik anyától/apától, akivel házastárs vagy. A fiad apjától/anyjától elváltál.

Ergo van két féltestvére a fiadnak.

És ha a füled hallatára megkérdeznék arról a fiadat, hogy van-e testvére és azt mondja, hogy nincs, csak apámnak/anyámnak van még két gyereke, arra miként reagálnál? Bántana?

A fiút ugyanolyan szeretetben neveled, mint a két kicsit, annyi különbséggel, hogy nincs 24/7 nálad, hanem minden 2. héten.


2022. nov. 19. 00:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Miért kellene, hogy bántson az igazság? Örülj, hogy szóba áll veled, miután fiatalabbra cserélted le az anyját. Én biztos nem tenném!
2022. nov. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Persze. A gyerek ezt nyilván nem úgy éli meg, mint a szülője, nem mindegy, hogy milyen volt a válás, mikor, és milyen a kapcsolatunk, olyan nagyon szerető nem lehet, ha ilyet mond. +1 kamasz, tehát lehet semmi baj nincs, csak éppen a körmeit élezi.

Megkérdezném, hogy miért érez így!

2022. nov. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Végül is technikailag igazat mondott hisz féltesoja van.
2022. nov. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szulokent termeszetesen nagyon bantana, de gyerekkent en is ezt csinaltam. Nem ereztem magamhoz kozel a feltestveremet, lenyegesen jobban szerettem a barataimat. (A mai napig igy van.) Nem volt olyan erzesem, h engem nem szeretnek annyira a szuleim, mint a feltestveremet, de a Te esetedben utana kellene nezni annak, h mi az oka, h ezt a valaszt adja a 14 eves fiu. Lehet, h valamit nem tart igazsagosnak, vagy bantja valami, vagy tenyleg nem is erez testveri szeretetet. A " csak minden masodik heten" lehet a kulcs. Mert az oriasi kulonbseget jelent a ket kicsi javara. Ezenkivul talan meg nem alakulhatott ki kozottuk megfelelo erzelmi kapcsolat azert sem, mert tul nagy a korkulonbseg. Nalam ugyanez a helyzet. Egeszen mas vilag...
2022. nov. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Igen, bántana. Az nem, ha azt mondaná, feltestvere van.


1!


Ha menne az értő olvasas, akkor látnád, nincs is meghatarozva melyik szülőnek van kisebb gyereke. Váló ok sincs feltuntetve. Neked evidens, hogy apa "fiatalabbra cserélte le az anyját." Másnak meg az jut eszébe, hogy anyuci lépett félre. Megint másnak meg az, hogy simán kihukt a kapcsolat és egyetértésben, békésen váltak el.

2022. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tekinti testvérének akkor nincs ezzel baj. Így legalább tudod ő milyen szinten áll velük
2022. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

+ én a saját testvéreimet letagadom vagy ha megkérdezik vannak-e akkor jó esetben úgy válaszolok h " sajnos"


Van oka ennyi

2022. nov. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, van is oka rá... Kívülállónak érzi magát. Valószínűleg haragszik, kamaszként főleg érzékenyen érinti, hogy ő csak kéthetente egyszer találkozik az apukájával, az a másik kettő (az ő szemszögéből nézve) pedig minden nap megteheti ezt.
2022. nov. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem is neveled, csak 2 hetente lemegy látogatóba. Azt se tudod mit jelent a nevelés.
2022. nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Te NEM neveled őt, hanem kéthetente néhány napot nálatok tölt.

És lehet, hogy gyakorlatilag féltestvérek, de nem is él veletek, semmi kapcsolata a két kisebbel.


Teljesen mindegy, hogy ki kezdeményezte a válást, ha anyuka, ha te, a gyereked lát kéthetente, és ennyi.

Ez NEM szülő-gyerek kapcsolat.


Én kamaszként ennél több időt töltöttem anya testvérénél, pedig ő "csak nagynéném", nem szülőm.

2022. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!