Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántana szülőként ha a a...

Bántana szülőként ha a a gyerekedtől ezt hallanád?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb, 14 éves fiad és két, kicsi gyereked. A kicsik másik anyától/apától, akivel házastárs vagy. A fiad apjától/anyjától elváltál.

Ergo van két féltestvére a fiadnak.

És ha a füled hallatára megkérdeznék arról a fiadat, hogy van-e testvére és azt mondja, hogy nincs, csak apámnak/anyámnak van még két gyereke, arra miként reagálnál? Bántana?

A fiút ugyanolyan szeretetben neveled, mint a két kicsit, annyi különbséggel, hogy nincs 24/7 nálad, hanem minden 2. héten.


2022. nov. 19. 00:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
9-es, de tudja, mert a két kisebbet neveli. A nagyot meg kb letojja.
2022. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 2 féltestvérem van, nem érzem őket tesómnak, inkább távoli, felszínes ismerősnek. Igaz, ők édestestvérek, teljesen egymásra gyógyulva felnőttként is. Én apu második házasságából vagyok, anyukámat eleve utálják, talán ez is rátesz. (Nem hagyott ott apu senkit anno, az ő anyujuk meghalt fiatalon, és apu 6 év után merészet újra házasodni.

Ha kérdezik, van tesóm, én is magyarázom, nem tudom testvérnek nevezni őket.

2022. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

9 és 10.

Akkor úgy látszik, hogy a ti szótáratok szerint szerencsétlen gyerekemet senki sem neveli, mert a másik szülőjénél is ugyanennyi napot tölt. Egy hetet itt, egy hetet ott. Nem csak pár napot.

2022. nov. 19. 10:34
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Te látod, milyen a kapcsolata a féltestvéreivel. Valószínűleg még ha jóban vannak, akkor sem túl szoros és bizalmas a viszony, nem érez testvéri köteléket maguk közt. A fél életében nincsenek is ott. Gondolom olyankor sem egymással telefonálgatnak a gyerekek, hanem megszűnnek egymásnak egy hétre. Nem baj ez, amíg nem marják egymást. Ez van. Édestestvérek közt is szokott lenni még ennél rosszabb kapcsolat is. Szülőként érthető, hogy rossz ilyet hallani, hiszen neked mind ugyanúgy a gyerekeid, nem akarod, hogy "külön alomból valóként" tekintsenek egymásra. De ha egyébként jóban van "az apja/anyja másik két gyerekével", akkor örülj, ez egy kellemes, közeli ismerősi, laza rokoni viszony, és ez elég.
2022. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%

Minden 2. héten ezt írod. Ez alapból annyit takar, hogy minden 2. HÉTVÉGÊN.


Egy hetet itt egy hetet ott. Gondolj már bele olyan, mint egy vándor cigány. Elmegy hozzád azt érzi ő csak egy megtűrt személy arra a hétre.

Senki nem mondta h te lexarod de gondolom nem vagy 0-24 a seggében sem.

2022. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Metionin ***** válasza:
70%
Nekem nincs gyerekem de a srác helyében én sem tekinteném testvéreimnek anyám/apám új gyerekeit. Ez van. Ez még nem jelenti azt, hogy utálja őket.
2022. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%
Hja, aztán apu meg anyu majd nem tekinti unokanak a te gyerekeidet, hiszen végül is te csak az anyjuk/apjuk vagy. A szülők gyerekei feltestvérek
2022. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántana, én amúgy mindig is hasonlóan gondolkodtam, mint a fiad.

A féltestvért sosem tartottam testvérnek. Féltestvérnek persze lehet hívni, de én a testvér szót sosem használnám rá, ha lenne féltesóm.

Az pedig, hogy ki mennyire néz féltestvérként a másikra, attól is függ, hogy együtt élnek-e.

Ha igen, akkor sokkal könnyebb féltestvérként tekinteni rá, akár még a testvér elnevezés is belefér ilyen esetben, hiszen kötődnek egymáshoz, szeretik egymást.

De ha nem élnek együtt, akkor teljesen természetes, ha még a féltestvér szó sem áll a szájára.

2022. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a heti váltás tényleg borzasztó, mint egy vándorcigány. Sokkal jobb lenne kéthavonta vagy háromhavonta váltani.
2022. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Én se nevezem testvéremnek a féltestvéreimet. Nem érzek/éreztem soha semmi rokoni szálat. Én is 2 hetente/havonta láttam őket kb 2 évig, majd nem jártam hozzájuk.

Tehát meg tudom érteni.

2022. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!