Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadható, hogy nem jött el...

Elfogadható, hogy nem jött el a saját anyja szülinapjára, holott 10 percre él kocsival?

Figyelt kérdés

Húgom arra nem volt képes, hogy felkoszontse anyukankat, pedig joban vannak, nem arrol van szo, hogy valami vita miatt tortent volna.

Az indoka az, hogy anyukank 11 korul megy el itthonrol dolgozni, es hogy annak semmi ertelme, hogy 1-2 orara atjojjon, meg hat 2 gyereke van (ezek kozul egyik ovodaban, a masik meg kisebb)

Szerintem szemetseg volt tole, raadasul ezt az indokot is ugy mondja, mintha legalabbis 300km-es utat kellett volna megtennie par oraert.

Mi a velemenyetek, en fujom fel, vagy ez tenyleg elfogadhato/nem gaz?

Anyukam nem sertodott meg, legalabbis kivulrol ezt mutatja.


2022. nov. 20. 07:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Te fújod fel.
2022. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Buli volt, arra nem ment át?
2022. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Igazából nem értem a kérdést. Mármint de, csak a célját nem.

Adott egy család, ahány ember, annyi értékrend, annyi személyiség.

Meg nem lopott senki senkit, nem bántalmazott senki senkit. Az egész inkább csak az eltérő értékrendről és prioritásokról szól.

De mi a cél? Meg nem történtté nem tehető a nemlátogatás, azaz a múltat nem tudod megváltoztatni, hogy ott volt a tesó. Persze lehet zsörtölődni, konfrontálni, konnfliktusozni vele, kérdés, hogy megéri-e a békétlenség?

Ha úgy érzed, hogy neked nem fér bele szó nélkül túllépni ezen, akkor udvariasan felhívhatod a figyelmét, hogy úgy érzed, hogy nem volt helyes a részéről, de egyből javasolj megoldást is! Pl mondd neki, hogy máskor, ha ilyen alkalom lesz, legyen szíves átjönni vagy legalább fontolja meg, mert örömet szerezne vele. Ha nem vagy arrogáns a tesóddal, talán célt érsz. Ha arrogáns, kioktató, zsörtölődő vagy, az kontraproduktív.

2022. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ne akard már más idejét beosztani.
2022. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves harmas, koszi a hosszu valaszt, valoban igazad van, nem eri meg emiatt balhet csapni.

Egyszeruen ugy ereztem nagyon nem volt szep tole, foleg mivel sokszor a benzin arat hozza fel masik indokkent, hogy a benzin nincs ingyen.

Ez meg egy kicsit olyan, mintha ezen akarna sporolni, holott minden masra amugy szivesen kolt, tenyleg nem elnek rossz anyagi korulmenyek kozott, arrol meg nem is beszelve, hogy mi mindig atmegyunk hozza, meg ha csak annyira is hogy ebedet vigyunk, vagy a kertbol szedett zoldsegeket / vagy frissen sutott sutit felakasszuk a keritesere stb.

Nem tudom, lehet en fujom fel jobban, szamomra nagy bunkosag volt, abban viszont teljesen igazatok van, hogy emiatt nincs ertelme veszekedest generalni.

2022. nov. 20. 07:59
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Legalább tudja anyuka, hogy hányadán áll vele kapcsolatban, és mennyire jó is az a kapcsolat...
2022. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
3-mas vagyok. Ha jóindulatúan megbeszéled vele, hogy a család szívesen látná néha és örömet szerezne vele, ha átmegy, akkor biztos, hogy szívesebben megteszi, mintha leb@sszátok. Tudom, mert nálunk néha én voltam ilyen fekete bárány a családban, aki mégscheggfejebb lett, ha apánk lebasszott. Aztán mihelyt mindenki belátta, hogy szeretetet nem lehet arroganciával kicsikarni, totál rendbejöttek a dolgok. Én is sokkal szívesebben mentem a családhoz.
2022. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha átmegy, akkor belekötsz abba, miért pont akkor, most hozta/ nem hozta a gyereket, mi volt rajta, mit hozott, miért ivott kávét, stb. Majd megy, amikor együtt lesz a családja és együtt tudják felköszönteni az anyát/nagyit/anyóst.

Én nagyon jóban vagyok anyuval, de bocs, a saját családommal megyek hozzá, nem a tesóimmal.

2022. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Neki igy volt jobb, enyni az egész.
2022. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
2, ha buli volt, akkor is joggal marad távol, mert a gyereket is szeretne vinni megköszönteni a nagymamát, de ő oviban van, mert egy dilis délelőtt 10-11-ig szervezett szülinapot.
2022. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!