Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Másnak is szokott a saját...

Másnak is szokott a saját szülinapja csalódás lenni?

Figyelt kérdés
Nekem azért csalódás mert a családom nem köszönt fel. Itt értem azt hogy a lányom még puszit se adott vagy a fiam aki külföldön él van amikor elfelejti, pedig szeretnek ez tudom. De a párom se viszi túlzásba és itt nem az anyagiakat értem. A szüleim meg sosem szinte. Ez azért egy kicsit szarul esik,mert ők azért elvárják tőlem a köszöntést. Lehet,hogy tényleg nem szeretnek ?
2017. júl. 26. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem lenne kint FB-n, kb 3 ember köszöntene fel összesen. De, az szokott.
2017. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Én csak sajnálom, hogy egy évvel megint öregebb lettem. Azt már megszoktam, hogy senki nem köszönt fel.
2017. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Dehogynem szeretnek. De ezek a szülinapok ilyenek... hidd el, sok más családban így megy. Mari mamának megy a virág, családi ebéd, ajándékok, Kati mamát meg felhívják és megköszöntik.

Józsika meg Pistike elfelejtik édesanya szülinapját, édesapáét is, pedig Pistike a sajátjára mindig nagy ajándékot vár. Édesanya meg édesapa mindig meglepik egymást, különleges dolgokkal, Józsikának meg Pistikének meg számlára utalják a szülinapi pénzt oszt jóvan.

Közben ott van a kis Julis, aki mindenkinek mindig készül valamivel, de naptár nélkül senki szülinapját nem jegyzi meg, és aki nem otthon lakik, azt nem köszönti fel külön, mert lusta, feleslegesnek érzi és amúgy is elfelejti, mire hazaér a teszkóból.

Én sem köszöntök mindenkit a családban, engem sem köszönt mindenki a családból. A tesóim nem szoktak, az egyik húgommal szökőévente eltaláljuk, hogy mikor van a másik szülinapja, és készülünk aprósággal. De nagyon lájtosan. A puszit meg kerülöm mint a tüzes vasat, mert nem szeretek puszilkodni. Lehet, hogy a lányod se.

Ne vedd a szívedre az ilyesmit. Sok családban egyszerűen nem szokás annyira figyelni erre, máshol meg mindenkinek a szülinapjára külön bulit rendeznek tortával meg lufikkal meg taréjos kígyóval.

Ettől függetlenül biztos, hogy szeret a családod. De ha szeretnél ilyenkor kicsit több figyelmet, nyugodtan mondd meg nekik. Utalgass, célozgass, hogy örülnél egy bulinak, vagy tortának, vagy bárminek. Ha nem tudják, hogy mire vágysz igazából, akkor persze, hogy nem tudják megvalósítani. Nyugodtan legyél őszinte velük. Az nem követelőzés, ha szeretnél valamit egyszer egy évben. :)

2017. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%
Gondolom a szulinapodon irtad ki a kerdest, ugyhogy igy utolag is boldog szulinapot!🎊🎉🎁🎈
2017. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Először is neked boldog születésnapot utólag!

Az idei születésnapom nekem is pocsék volt :) Mivel már leérettségiztem, ezért közöltem minden rokonnal, hogy nem akarok születésnapot tartani, mert már minek. Mindenki ragaszkodott hozzá, hogy ők szeretnének felköszönteni, és együtt lehetne a család, ne vegyem el tőlük ezt a lehetőséget. Mondom oké legyen. Mindenkinek legalább 2 héttel előtte szóltam. Mindenki lemondta, még a húgom is elment valahova nem tudtam cím szó alatt. :D Plusz a testvéreimtől még ajándékot sem kaptam (nem lett volna nagy ajándék, mert megbeszéltük, hogy max 2ezer forintos ajándékot veszünk a másiknak). A mamám is elment a faluba nőnapozni, a nagynéném kirándulni. Egyedül a szüleim,a nővérem, én és a párom ünnepeltünk, később beugrott a keresztanyukám.

Csak azért meséltem el, hogy lásd, elméletileg engem is szeretnek, de mégis simán megcsinálták ezt :)

Fel a fejjel!

2017. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Már egészen kicsi koruktól arra kellett volna szoktatni a családod, hogy mindenkiért megünnepeljétek, mert ez annak a jele, hogy odafigyelünk a másikra, ha ez neked fontos. Gondolom, nő vagy, a férfiak meg hát örülnek, ha eszükbe jut egyáltalán, ők ehhez másképp állnak. Meg kell velük beszélni, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. A párod összeszedhetné ilyenkor a családot egy közös köszöntésre, ha elmondanád neki, hogy úgy érzed, kevésbé szeretnek. Valószínűleg ami gyerekkorodból kimaradt, most akarnád pótolni. Happy Birthday!
2017. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
66%

Szia!

Utolag is boldog születésnapot kivánok!

Biztos vagyok benne hiyg szeretnek téged, esetleg nem mutatják ki!

Nem szeretnék hangulat ronto lenni de nekem az Édesapukám 2 éve a 14 születésnapomon ment el.. igy nekem minden születesnapom életem végéig szomorú..

Csak azt tanácsolom hogy azt becsüld meg hogy vannak ! :)

Szep napot!

2017. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
4%
* ez kimaradt mondhatni nekem is igy a születesnapom egy nagy csalodas.. !
2017. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Nekem soha nem az, mivel nem számítok semmire s ez meg is van :)

Most tortát sem volt kedvem sütni se, enni se, így lazacot sütöttem s közöltem a párommal, hogy születésnapom van. Megnézte a telefonját, tényleg, boldog szülinapot. Kérdezte, vegyen-e nekem másnap valamit,mondtam paradicsomot, de nem volt aprója, így adtam rá pénzt. Derültünk is, mert ez így humorosan jött ki.

Mivel a párom fantasztikusan kedves puszikat tud adni (nincs állapotom, amikor ne érintene erősen pozitívan), kértem párat s mondtam, amíg nincs torta, addig szülinapom van és születésnapi puszikat igénylek (utána pedig születéstelennapiakat). Ma is megkaptam a boldog szülinapot és a puszikat, de még csak 2 napja volt, nem tudom, meddig fog tartani. Szerintem akármeddig :)


Régen mindig répatortát kaptam a páromtól (kicsit túl gazdagot, alig volt tésztája, annyira tele volt dióval és aszalt gyümölcsökkel, rajta szedres mascarponekrém), de most már itthon vagyok és hétközben én főzök, azonkívül az életmódomba nem illeszkedik a répatorta.


Szüleim nincsenek, a párom anyja tuti felköszönt majd, még sima névnapra is kapok tőle virágot. Visszafelé nem működik, mivel én nem tudom megjegyezni a születésnapokat, igyekszem, de nem, 2 emberét kéne megjegyeznem és az se megy (télen van, ennyit tudok, mert 1-2 éve megint megkérdeztem). Senkit nem zavar a dolog. Virágot akkor adok, amikor nekem van és viszek, direkt napra nem, ajándékot (hacsak meg nem száll az ihlet) soha senki nem kap tőlem s én sem várok. A mi családunkban ez remekül működik.


Ha valaki elvár valamit, amit nem ad meg hasonló esetben, az viszont baj.

2017. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%

Boldog szülinapot!

Az enyém holnap lesz, majd megírom, hogy csalódás volt-e :D

Amúgy az szokott lenni, utálom a szülinapjaimat. Nem másabb a többi napnál, túl van értékelve, aztán elhinném, hogy jó lesz ès koppanok. Engem sem köszöntenek sokan, mondjuk a rokonok pl. ritkán felejtik el.

Két éve tüdô-, most pedig vakbélgyulladást kaptam :)

2017. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!