Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell kiakadnia anyunak...

Miért kell kiakadnia anyunak azon, hogy nem iszok sima tejet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a szüleim támogatnak anyagilag, de dolgozom is. Laktózérzékeny vagyok, ez még abban az időben derült ki, amikor ovis voltam, és még nem voltak elterjedtek a tejtermékek laktózmentes verziói, a szüleim meg nem akartak tejmentes étrenden élni, két különféle ételt készíteni meg túl nagy energia, így azóta laktáz enzimet szedtem tejtermékek fogyasztása előtt. Ez nagyjából meg is oldotta a problémát, megszokásból maradt ez a megoldás, de az elmúlt 1-2 évben azt tapasztaltam, hogy ez nem segít, hiába veszem be a kis enzimeket tabletta formájában, ugyanúgy megy tőle a hasam, max nem fáj, de elég kellemetlen így is. Szóval amiből lehet inkább laktózmenteset fogyasztok, a tejnél meg átálltam inkább a növényi tejekre.

Na az utóbbin megy nagyon a kiborulás, hogy drága, miért nem jó nekem a sima tej, amikor be is szedhetném mellé a gyógyszereim és akkor nincs semmi baj. Holott mondtam, hogy azért nem maradok a lassan 17 éve megszokott módszernél, mert már nem működik, de mintha a falnak. Már a laktózmentes tej is kiverte a biztosítékot, a növényi meg pláne. Konkrétan amióta egyszer említettem, hogy inkább azt fogyasztom, minden hazalátogatáskor dühöngve megkapom, hogy szokjak le róla... Holott a laktózmentes tej tökéletesen ugyanannyiba kerül, mint egy bármilyen növényi tej, a sima tejből a legolcsóbb árstopos mindig el van fogyva, amin meg nincs árstop nagyjából ugyanannyi, mint a laktózmentes vagy a növényi tej. Tehát az van, hogy választhatom a drága tejet, amitől minimum hasmenésem van, választhatom az ugyanilyen árkategóriába tartozó laktózmenteset, ami annyira nem finom, vagy kb ugyanennyiért növényit, ami finom is, nem is fosok utána órákat.

És anyám szerint az lenne a normális, ha sima tejet vennék, mert az "olcsóbb". És amúgy küldtem neki fotón, hogy a legolcsóbb sosincs a környező boltokban. Erre jön a jó, de akkor sem olyan drága, mint a növényi, vagy a laktózmentes. Aztán küldöm, hogy mind 400-450 között van. (Tudom, hogy a növényi legtöbb helyen 800-1200 közt van, de ahová járok ott van 400-450 közötti is) És még így sem tud leakadni arról, hogy én miért nem iszok normális tejet. Otthon is le vagyok cseszve, hogy azért nem iszom meg a tejet, mert én a "luxust" akarom. Mintha nem fogná fel, hogy UGYANANNYIBA KERÜL. Holott szerintem így, ahogy én csinálom, még mindig olcsóbb, mint megvenni a "normális" tejet drágán, mellé a tablettáimat, és még így is megy tőle a hasam, tehát még több wc papírt is használok. Ha csak az anyagi odalát nézzük a dolognak.


2022. nov. 24. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Abban igaza van édesanyádnak, hogy az a legolcsóbb, amiből nincs egy sem a boltban, mert nem kerül semmibe.

Amúgy semmi másban nincs.


Én legfeljebb arról kezdeményeznék beszélgetést, hogy miért kell ezen annyira rugóznia, miért nem bízza rá egy felnőtt emberre, hogy azt fogyassza, amit akar. Nem arról van szó, hogy pl. havonta 30 ezer elmegy cigire.

2022. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Én ezt nem értem, mi közük hozzá. Felnőtt ember vagy. Amíg nem tőlük várod el, hogy a kiadásaidat finanszírozzák, azt veszel/iszol, amit akarsz.
2022. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális, hogy nem érti meg, hogy a tablettás módszer már nem jó, de hiába írod, a laktózmentes tej tényleg jóval olcsóbb,mint a növényi.
2022. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk nem értem miért erőlteted a tejivást. Ha érzékeny vagy rá, ne igyad.

Amúgy a növény "tej" valóban hulladék, és nem kéne innod, amúgy meg nem is tej, 3 db mandula porlasztva 1 liter vízben, tele minden szar adalékkal, hogy tejnek nézzen ki. Tényleg butaság ezért ennyit fizetni.

Amúgy lehet, hogy ha normál tejet innál, működne a tabletta is. Feleségem is azt hitte laktózérzékeny, aztán kiderült, hogy a pasztőrözött teljes tejtől semmi baja, csak az ESL meg UHT hulladéktól. Azokban nem a laktóz a probléma.

2022. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%

Anyukád megnyugtatására csinálhatsz magad laktózmentes tejet: belekevered az összetört laktáztablettát a tejbe. Rajt van a laktáz dobozán, hány darabot kell. Ezt eladod anyunak, mint új, "takarékos" módszert, hisz az olcsó tejjel is megy.


Aztán látványosan "rájössz", hogy ez így többre jön ki, mint a növényi ital. Hátha így anyukád is felfogja.


Viszont azt gondold át, hogy ezekben a növényi műtejekben alig van tápanyag. Ha csak a laktózzal van bajod, akkor a tejfehérje rendesen hasznosulna a tejből, ettől a növényi italnál elesel (nézd meg a tápanyagtáblázatot).

2022. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%

még nem voltak elterjedtek a tejtermékek laktózmentes verziói


Már középiskolásként laktózmentes tejterméket vettem, és 95-ben érettségiztem. A te gyerekkorod ennél azért később volt...

2022. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
24%

Fúúha, fiatal is vagy, egyetemista is vagy, még a szüleid is támogatnak.

Mindjárt szétszednek itt, hogy bezzeg más a barna csapvizet issza otthon és az is finom!!! (/s)

2022. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

4-esnek igaza van, bár nem népszerű vélemény, mert sokan el vannak ájulva a növényi fehér italoktól - pedig annyi erővel cukros lisztes vizet is ihatnál.

Szerintem te is túlbonyolítod a dolgokat meg a szüleid is feleslegesen fanyalognak a mai divaton. Mivel a konok öregeket nehéz meggyőzni, ezért szerintem inkább a, ne igyál otthon tejet b, tedd el a szobádba, ne előttük igyad.

2022. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%
Mondd meg nekik hogy míg nem az ö pénzükvöl teszed addig te dolgod.
2022. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%
9 ha elolvastad a szülei támogatják anyagilag, így, de, az ő pénzükből veszi
2022. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!