Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy nem akarok még...

Jogos, hogy nem akarok még több pénzt kölcsönadni a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Egyrészt megértem, mert volt egy dugulásunk, ami iszonyat sok pénzt felevett. Akkor adtam is kölcsön 40-et. De azóta szinte semmi spórolást nem látok. Pontosabban anyum próbálkozik, de... Elmentünk szabadulószobázni, az 12 ezer volt. Apám még mindig kocsival jár dolgozni, pedig van szerződéses járat. Most mondta tegnap, hogy vegyünk kolbászt a piacon, ami nem két fillér. A munkahelyén veszi a kávét, sütit, meg a szendvicseket, ahelyett hogy itthon megcsinálná. Nemrég veszett össze vele anya, hogy 2 nap alatt elköltött több mint 5000 forintot csak erre. Arra akarok kilyukadni, hogy ha nagyon akarták volna, szerintem megspórolhatták volna azt a pénzt, amit most tőlem kérnek. Vagy ha legalább látná az ember, hogy megpróbálnak mindent és nem elég, akkor azt mondja hogy jól van. De így nagyon nem vagyok oda az ötletért.

2022. nov. 26. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Akkor add ajándékba. Öregek nehezen változtatnak már a szokásaikon és ha eddig kijöttek a pénzükből, akkor soká fog tartani megérteni, hogy most már máshogy kellene beosztani. Persze csak akkor adj, ha ez a te megélhetésedet nem veszélyezteti.
2022. nov. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Otthon élsz? Hozzá jarulsz a háztartás koltsegeihez alapból, vagy neked minden kolcsonnek számít?
2022. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ennek igazából 2 oldala van.


Az egyik oldala amit te látsz, hogy igen ha nincs pénz nem kéne elherdálni mindenféle másodlagos dolgokra amik csak szórakozás vagy ő maga is megtudná csinálni fillérekből.


a másik oldala, hogy az ember dolgozik a munkahelyén és a sok munkáért cserébe szeretne néha szórakozni vagy egy kis kényelmet, mielőtt teljesen belefárad az egészbe és azt mondja minek dolgozom akkor...


De egyébként, ha autót fenn tud tartani akkor nem hiszem, hogy 2 nap alatt 5e ft-ot elkölteni nagy pénz, főleg manapság.

én tegnap 7500ft-ot költöttem 2 pizzára, egy nekem egy apámnak.

2022. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Jogos. Határmeghúzós gyakorlatokat kell alkalmazni.
2022. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#2 Középiskolás vagyok, a szakmai gyakorlatra kapok fizetést.
2022. nov. 26. 09:24
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Társasház? A dugulás a társasházi biztosítás terhére van, semmit nem kell fizetnetek bele, csak a számlát benyújtani.
2022. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Jogról itt nem kell beszélni. Érthető, sőt racionálisan is értelmezhető az álláspontod.
2022. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek azzal, hogy tényleg kettős ez a dolog.

1. Addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér.

2. Amiket itt leírtál, abban (talán a szabadulószobán kívül) nincs semmi "luxus".

Megértem, ha nem adsz, de szerintem elég szigorúan ítéled meg apádat.

2022. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Ide kiégett 50+ emberkék járnak akiknél normális a gyerek lehúzása, szóval nem nagyon alapoznám a véleményem az itteni kommentek alapján.

A szülőnek adnia kell és nem elvenni. Ezt csak az a generáció nem bírja felfogni aki lerabolta még a Földet is.

2022. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

#5

Akkor főleg. Ők kelle neked adniuk a pénzt, meg megoldaniuk a dolgaikat (dugulás), nem akiskorú gyerektől kuncsorogni, miközben kávézgatnak...

2022. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!