Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 17éves lányoknak...

Megengednéd a 17éves lányoknak hogy albérletbe költözzön a barátjával?

Figyelt kérdés
Két éve vannak együtt és karácsony után együtt szeretnének albérletbe menni. A fiú dolgozik és nagyon jól keres de a lányom idén még gimibe jár és utána még szeretne egyetemre is járni. Ti megengednétek?

2022. nov. 29. 06:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
91%

Érettségi után talán, ha fizetitek a ráeső költségeket - na, persze. Fizesse magának a 18 éves. Ne én, azt, hogy összecuccoljon a pasival.


Nem is értem, ez hogy merült fel, mint opció.

2022. nov. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
88%

Ez azért nem lenne jó mert teljesen a fiú alá lenne rendelve, amivel visszaszoktak élni.

A fiú szeretné teljesen irányítani a lányt, szerintem az ő ötlete is amit a kislány fejébe ültetett

2022. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Határozottan nem.

Attól senki nem lesz felnőtt, hogy szerelmes, attól sem, hogy függetlenedni akar. Attól lesz az, legalábbis első lépésben, hogy az ilyen vágyaihoz meg tudja teremteni a feltételeket magának, ami semmiképpen nem azt jelenti, hogy a pasija, meg anyuék eltartják, amíg felnőtteset játszik.

Hovatovább 18 éves koráig az én felelősségem, bármi is történjék vele, bármit is csináljon, jogilag én felelek érte. Természetesen anyagilag is, mert nincs az a buzgó tinédzser, aki teszem azt diákmunkával érdemben keres annyit, hogy gondoskodjék magáról, az meg a vicc kategória, hogy majd átutalom hó elején, mert épp úgy gondolja már hű de nagyon független nő, ahogy az is nonszensz, hogy kiszolgáltassa magát egy férfinak idejekorán. Kismillió lehetősége lesz még úgy elrontani az életét ahogy akarja, később nyilván beleszólásom sem lenne, de 17 évesen egy gondolkodás nélkül is rávágott, egyértelmű nem lenne erre a válaszom.

2022. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
91%

Érettségi előtt biztosan nem!

Neki most az a fő feladata hogy normális érettségit, felvételit tegyen, ez friss összeköltözöként nem fog menni.

Majd utána esetleg beszélhetünk róla.

2022. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Teljesen kizárt.
2022. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Biztos hogy nem engedném meg. Érettségi után sem vagyok biztos benne, de akkor már másképp állnék a témához.
2022. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon felelőtlen a szülő aki ilyet megenged a lányának!

Mi a baj ezzel?

A, 17 éves kiskorú, még teljesen a szülő felel érte, nem tud felelősség teljes döntést hozni ilyen fiatalon

B, Mivel kiskorú a FELNŐTT barátja befolyása alá kerülne ha hozzá költözne, tehát akkor is úgy érezné hogy vele kell maradnia ha már nem is szereti, egy 17 éves lánynak nem szabad így alárendelnie magát

C, Nem lenne önálló mert vagy nektek vagy a pasijának kellene fizetnie a megélhetését, ez alárendeltség, elöször teremtse meg a körülményeket amiből önálló tud lenni(tanulmány befejezése,piacképes végzettség megszerzése)

2022. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyen életkorban nem én pénzelném, hogy összeköltözzön a fiújával. Se 17 évesen, se 40. Az egy dolog, hogy ha leérettségizett, akkor segítek neki elindulni az életben, de hogy a 17 éves (vagy akár már nagykorú, de még középiskolás) gyerekemnek a felnőttesdijét nem én fogom pénzelni, az biztos.
2022. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
85%
Hát, az én gyerekemnek anno volt ennyi idősen egy párja, akivel félig meddig össze költöztek. A feligmeddig azt jelenti, a gyerekem pénteken iskola után hozzá ment és hétfőn onnan ment suliba. Hétköznap itthon volt. A szüneteket ott töltötte. Nem sokáig működött a kapcsolat. A fiú már felnőtt volt, tehát neki a felnőtt lettél járó dolgok voltak az elsők: szamlak, munka, rendezett otthon, pihenés a szabadnapokon. A lányomnak meg buli, szórakozás, hiszen arra való a hétvége, majd a másik takarit, hiszen az ő lakása, amugy meg miert ne lehetne pentektol vasarnapig rendelni bevasarlas es fozes helyett. Nincs ezzel baj, mindkettő tanult belőle
2022. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
83%
Nem engedném. Majd érettségi után elővehetjük a témát újra.
2022. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!