Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megengednétek a 13...

Szülők ti megengednétek a 13 éves lányotoknak hogy fiúja legyen?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves nemrég iskolát váltott mert az elözőben nem érezte jól magát.nagyon tetszik neki az uj suli(2 hónapja jár ide) és van egy fiú osztálytársa akibe szerelmes és úgylátszik ez a fiú viszont is szereti én személyszerint nagyon féltem a lányomat és nemtudom jó lenne e ez az egész fiúzás még neki. Ti megengednétek hogy a 13 éves lányotoknak fiúja legyen?

2022. máj. 23. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi idősen a fogamzásgátló rendesen betehet a hormonrendszerének. Anélkül pedig marad az abortusz, egy 13 éves fiú nem megbízható felnőtt. Viszont ha engeded, ha nem, lesz neki a fiú, ha úgy dönt.
2022. máj. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
73%
Igen, megengedném. Főleg hogy nem huszonéves kujtorog utána.
2022. máj. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:
Milött bárki félreértené nem olyan kapcsolatra gondoltam ahol intim együttlétre is sor kerül csók a max előre is köszi a vállaszokat
2022. máj. 23. 01:31
 4/80 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, a kislány aligha fogja az engedélyed kéni a szexhez.
2022. máj. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
92%

Azt te csak hiszed, hogy csók lesz a max., nyilván 1-es még óvszerről nem hallott, minden esetre normálisan fel kell világosítani, és nyomatékosítani, hogy semmi olyanba ne menjen bele, amit ő nem akar.

Ettől függetlenül megengedném, ha a lányoddal őszinte a kapcsolatod, megbízható, akkor semmi gond nem lesz. Nyilván úgy, hogy ha ez nem megy majd a tanulás rovására.

2022. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
91%

Továbbra is próbálj meg

(ha eddig nem volt most már ki kell alakítani ezen a területen is)

őszinte, szinte baráti légkört teremteni a lányoddal.

Próbáld megbeszélni vele azt, hogy meddig mehet el a kapcsolatban és mire vigyázzon.

Ha jó közöttetek a viszony, nem zavarjon, hogy van barátja, kontroll alatt tudod tartani a kapcsolatot megfelelő mértékben.

2022. máj. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
7%

Apuka hol van a történetben? Nem törődik a gyerekével? Nevelőapa?


Egyéb férfi rokon? Idősebb testvér/unokatestvér? Nagyszülők? Ha senki nincs a felsoroltak közül, akkor érdemes a családsegítő szolgálathoz fordulni. Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is végeznek pár- és családterápiát.


Iskolapszichológus vagy háziorvos is szóba jöhet. (Gyámügy csak túlzottan végső esetben, de erre lehetőleg ne kerüljön sor!)

2022. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
2%

Eszembe jutott még a gyermek lelkisegély 116-111 - valamint a gyermeket segítő felnőttek vonala - 116-000.


Esetleg érdemes ellátogatni a kamasz panasz oldalra az interneten, vagy szexuális felvilágosító könyvet adni a kezébe a fogamzásgátlással kapcsolatban. (Én 14 évesen kaptam ilyet, mikor még nem "fiúztam".)


Nekem a felvilágosító tartalmak elolvasása után eszembe nem jutott még közel 10 évvel később sem óvszer nélkül közösülni.

2022. máj. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
5%

[link]


Na, neki megengedték. Van is 28 évesen egy négy éves gyereke. Meg egy nyolcvan éves férje.

2022. máj. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
99%

8, te nem vagy százas. Család meg párterápia, családsegítő, lelkisegély?

Egy kamaszról van szó, élete első szerelme, semmi más.

És értem én, hogy szerintetek minden tizenéves ész nélkül szexel, de nem így van.

2022. máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!