Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 17éves lányoknak...

Megengednéd a 17éves lányoknak hogy albérletbe költözzön a barátjával?

Figyelt kérdés
Két éve vannak együtt és karácsony után együtt szeretnének albérletbe menni. A fiú dolgozik és nagyon jól keres de a lányom idén még gimibe jár és utána még szeretne egyetemre is járni. Ti megengednétek?

2022. nov. 29. 06:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
88%

53!


A 18. életévét be nem töltött szemely kiskorú. A fiatalkorú büntetőjogi kategória, nem polgárjogi.

2022. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
92%

Ne okoskodj, ha nincsen mivel. Kiskorú.

Fiatalkorú fogalma csak a büntetőjogban létezik, sima polgári ügyekben csak simán kiskorú, amíg 18 nem lesz.

Két nagy eltérő jogág a büntetőjog és a polgári jog.

A kiskorú fogalma a polgári jogban található. A Polgári Törvénykönyv határozza meg, hogy ki minősül kiskorúnak.

„Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik.”

A polgári jogtól eltérően a büntetőjog nem kiskorúaknak nevezi a még nem felnőtt személyeket. Itt létezik a fiatalkorú fogalma.

A Büntető Törvénykönyv alapján a fiatalkor alsó határát a 12., a felsőt pedig a 18. életév jelenti. Ebből az következne, hogy a 12. születésnapon a személy még gyermekkorúnak számít.

De mindez lényegtelen és senki sem lesz sótlan boomer attól, hogy nem akarja ingyen prostinak kiházasítani a 17 éves lányát, ahogy a romáknál szokás (már előbb is).

Az mindegy, hogy nemsokára 18. Lehet, onnantól nem szólhatok bele, de nem valószínű, hogy gondoskodni tud magáról, csak azért mert elfújja a 18 gyertyát, ha pedig kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát, ahol eltartják, lesz még sírás a küszöbön, mikor rájön, hogy nem eszik olyan forrón a kását...

2022. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
85%

Így van a lány nettó megalázása a helyzett hogy odaköltözik mintha egy feleség lenne 17(!!!!) évesen, viszont tulajdonképpen semmi köze nincs ahhoz a fiúhoz. Tehát 17 évesen úgy él mint egy feleség, annak minden hátrányával de semmi előnyével.


Ha felnőtt lenne saját keresettel akkor nem érdekelne, az ö döntése, már van elég esze ahhoz hogy eltartsa magát és a számára megfelelő életmódot válasza. De egy 17 éves erre képtelen kiskorú. A 18 év sem megfelelő igazából mert szerintem egy 18 éves aki nem dolgozott, teljes eltartásra szorul nem nevezhető felnőttnek és nem tud felelősségteljes döntést hozni

2022. nov. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
92%

Még nem olvastam a válaszokat, mert túl sokan írtak. Az én véleményem röviden:


Biztos, hogy nem! Majd akkor "albérleteskedjen" a barátjával, ha már nem gimis. Gyerek még! A srác akármilyen jól keres, inkább gyűjtsenek saját lakásra, ha már két éve együtt vannak. (Tényleg jó tanács.) Ismerek olyan családot, akik 50 év alatt sem tudtak egy saját lakásra szert tenni.


Pont ilyen helyzetből rontották el az egészet.

2022. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
87%

A lányom egyébként kitűnő tanuló úgyhogy az nem kérdés hogy jó lesz az érettségije és egyetemre is akar menni. - ja, persze.


Majd háztartásvezetés, főzés mellett is jó lesz az érettségije (mert a pasi ugyan, mi másért akarná odacuccoltatni 17 éves gyerekként)?


Komoly férfinél ez úgy működik, hogy tanulj, érettségizz, menj egyetemre, és majd 20-21 éves korodban visszatérünk a dologra.

Nem egy 17 évest költöztetne magához jó eséllyel incsencselédnek.

2022. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
69%

Gimiben még nem. Max néha ott alhatna.


Egyetemistaként viszont semmivel se rosszabb az, hogy a barátjával lakik együtt egy albérletben, mintha pár vadidegen személlyel tenné ezt egy random albérletben vagy koliban.

2022. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem, hogy támogatnám ezt egy szülő helyében, de egyedül azt tudom felhozni ellenérvként, hogy még nem nagykorú és ennél fogva még nem felel önmagáért. Illetve kérdés, hogy anyagilag megengedhetnénk-e magunknak az ezzel járó kiadásokat (hiszen magát nyilván nem tudja eltartani, a párjától nem várható el a támogatása és nem is célszerű arra hagyatkozni). Viszont a többi negatív érvet én már kevésbé tartom jogosnak, némelyik az én szememben már-már nevetséges. Egy szülő ideális esetben a legjobbat akarja a gyerekének, de szerintem egy idő után már rá kell bízni a gyerekre, hogy eldönthesse ő maga, hogy neki mi a jó. 18 évesen az ember már felnőtt, azt csinál amit akar - tudjuk ennek azért vannak korlátai, hiszen a többség még messze nem független anyagilag - de éppen ezért tartanám fontosnak azt, hogy ennek meglegyen a maga folyamata. Ha a kérdező lánya például elköltözik az egyetem miatt kollégiumba / albérletbe, akkor ott saját magának kell beosztania az idejét, saját magának kell megtanulnia tanulni, saját maga felelőssége lesz a tanulás, csakúgy mint a házimunka, az étkezése, a közlekedése, a pénzügyek, minden. Valamint hacsak nem egyedül fog lakni, akkor alkalmazkodnia kell ismeretlenekhez / barátokhoz / a párjához, tudni kell nemet mondani, tudni kell tekintettel lenni másokra, tudni kell kommunikálni, tudni kell felosztani a teendőket stb. Ez mind tanulható és nem is oda akarom kivezetni a válaszomat, hogy ki életképtelen és ki nem stb., mert nem gondolkodom így. Csak azt mondom, hogy én még nem láttam olyat, hogy egy 17 éves egyetemre készülő gimis mellett ott ül az anyukája a könyv felett, mert most tanulni kell... így nem értem azokat az aggodalmakat sem, hogy mondjuk a barátjával együtt lakva elúszna az érettségije és hasonlók.
2022. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
68%

Én még már láttam okos embereket nem akarnak leérettsegizik konkrétan a cél előtt. De ezt igazából még akkor beszéltük amikor a kérdező még nem bökte oda hogy a lánya kitűnő tanuló és egyetemre is készül. A 4.oldalon van, olvasd vissza. A kérdésben csak az volt hogy a jól kereső barátjához akar költözni.

Mindenesetre egy egyetemista és egy középiskolás között nemcsak annyi a különbség hogy más épületbe jár. Számít még 1 év is a tiniknél, és az is hogy milyen környezetben vannak.

2022. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
89%

17 éves nem felnőtt,kiskorú.

A szülöknél a helye.

Itt a vita legfeljebb arról mehet hogy érettségi után, a felsöfokú tanulmányok megkezdését követően költözzön egy fiúhoz közös albérletbe vagy sem.


Hosszan ki van fejtve hogy miért nem jó ötlet, mert fölé alárendeltségi viszony van ha a lány egy forintot sem fizet a közös albérletbe, teljesen felezni kell, aztán fent áll a veszély hogy fözni takarítania kell a fiúra, pedig még 18 évesen csak annyi kelljen hogy legye a dolga hogy tanuljon, bulizzon, esetleg dolgozon ha kis plusz pénzt szeretne.

Azt is ki lehet tanálni hogy hormonoktól majd szétrobbanóan mennyire is fog jól menni az a tanulás esetleg munka úgy hogy 18 évesen a fiúra kell mosni takarítani esetlegesen és minden éjszaka közösen hálni.


Ebben a korban 18 évesen éljen külön albérletben vagy otthon, de semmiképpen sem egy fiúval. Legyen elég az hogy hétvégente találkoznak.

Nem hiszem hogy bármi is indokolja hogy egybe költözzenek, eleve fiatal kori kapcsolatok 99% nem tart házasságig, tehát mégis miféle okból is kellene ottlennie bárki lányának is, egyedül a fiúnak lenne kényelmes naponta üriteni

2022. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!