Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 17éves lányoknak...

Megengednéd a 17éves lányoknak hogy albérletbe költözzön a barátjával?

Figyelt kérdés
Két éve vannak együtt és karácsony után együtt szeretnének albérletbe menni. A fiú dolgozik és nagyon jól keres de a lányom idén még gimibe jár és utána még szeretne egyetemre is járni. Ti megengednétek?

2022. nov. 29. 06:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
72%
Biztos hogy nem.
2022. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
16%
Kíváncsi lennék, az ilyen bősz ellenzők 18 éves kora után mit találnának ki, miért ne mehessen.
2022. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
5%
Olvasva a válaszokat látszik, hogy még a kiskorúság fogalmával sincsenek tisztában az "okosok". Egy 17 éves nem kiskorú, hanem fiatalkorú. 14 év alatt kiskorú valaki...
2022. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
81%

Az én álláspontom nagyon egyszerü, amint eltudja magát látni a lány, tehát van végzettsége amiben tud dolgozni azonnal mehet közös albérletbe.


És ha már korlátozásról van szó...

Szerintem egy 18 éves lány, ne legyen alárendelve egy fiúnak, ha pedig felnőtet akar játszani akkor keresse meg rá a pénzt. Még az sem jó megoldás hogy én fizetem, pl nem szeretném hogy a lányom 18 éves a barátja szaros gatyáját mossa, vagy fözzön rá, esetleg lekösse magát ilyen korán, úgy éljen mint egy háziasszony.


18-23 éves legszebb évek, és abban pl nagyon is támogatnám hogy menjen saját albérletbe, egyedül, viszont az hogy összeköltözzön anélkül hogy független lenne, kizárt.

2022. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
88%

Már megbocsáss kérdező, de ez egy vicc, legalábbis komoly érvnek mellette.

Már mi a búbánatért kellene prioritás legyen, hogy egy tinédzser az estéit is a pasijával tölthesse, ne csak a hétvégét?

Bakker, nem családos ember, mert ott nyilván nyomós érv, hogy minél több időt együtt, mégcsak nem is felnőtt, dolgozó ember, hanem gimnazista kamasz.

Az a dolga, hogy tanuljon, ha kitűnő, hát remek, de miért lenne gond az, bármekkora is a szerelem, hogy nem lehetnek folyton együtt? Lesz még kismillió lehetőségük, idejük rá. Tanuljon, érettségizzen, a csodafiú meg koncentráljon a munkájára, pláne ha most tervezi átvenni (ami szintén komikusan hangzik, lévén ha 20 éves a szülei sem nyugdíjas korban vannak, mondjuk 45-50 évesek, gondolom terveznek még dolgozni, max becsatlakozik melléjük, de biztosan nem alkalmas még sem fejben, sem tapasztalatban, tudásban arra, hogy egyedül vigye).

Ezek inkább egy elköltözni kívánó tini érvei, nem egy felelősségteljes szülőé. A fiú szülei meg ne tervezgessenek, meg ötleteljenek az én gyerekem lakhatásáról, mert nem az ő dolguk.

17 évesen teljesen rendben van az, ha épp nincsen ideje az embernek a kedvesére, csak esetleg hétvégén és néha hétköznap este, nem tudom miért lenne ez akkora probléma. Mindenki volt fiatal, szerelmes, de nem rémlik, hogy valaha is az lett volna a természetes, hogy a párkapcsolatnak rendeljenek bármit is alá ebben a korban és elköltözzenek a fiatalok, csak hogy esténként lehessen kufircolni, mert semmi más érv ez mellett nincsen.

2022. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
92%

Most miért nem tudnak együtt tölteni egy estét hétköznap? Ha ennyire modern mindkét szülő akkor megengednének egy hétköznapi ottalvást is. A maradék időben a lány továbbra is tanulna.

Ha minden nap a barátjával lenne lehet higy viszavetné a tanulásban. Mert szerinted ha a fiú hazaer munkából tanulni fognak? Nemár! Én mindenféleképpen megvárnám azt hogy leérettségizzen hogy a legjobb eredményt hozza.

2022. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
6%
#50-es, egy választ sem pontoztam le. 4 gyerekem van, és két vállalkozásom és majd ha oda jutnak akkor nem szeretném, hogy egyetem alatt itthon lakjanak. Semmi megalázót nem látok abban, hogy ha két fél összeköltözik és mindenki fizeti a maga költségeit. Tény hogy még nem 19 a lány, de nagyon hamarosan az lesz. Persze értem a te nézőpontodat, csak a tálalás módja, ahogy itt sokan előadják az okosságukat, látszik, hogy szerencsétlen megnyomorodott emberek, akiket kalitkába zártak a szüleik és mai napig nincs egy forintjuk se. Vagy csak agymosott keresztyénykonzervatív fidesz szavazók. Bánom is én :)
2022. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
97%
Lehet higy maga a lány írta ki a kérdést.
2022. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy nem tanulna közös albérletben, főleg hogy a tinikben pezsegnek a hormonok. A fiú talán még duruzsulná is a fülébe nem baj ha nem megy a tanulás, majd eltartja, a szülei vállalkozásából kapott pénzből. Aztán ez a kapcsolat akár lehet nagyon rövid is, aztán a lány ott marad csupasz popsival normális végzettség nélkül. Még nincs ott az ideje hogy egy 18 éves lány családanya ként éljen. Ha még minden is rendbe lenne
2022. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
90%

57. Tele vagy előítélettel. Azért mert nem engedné k egy 17 éves nem hogy elköktözzön és a pasija tartsa el az még nem jelenti hogy nincstelenek vagyunk és a szüleink óvtak minket. Egyszerűen nem értem az összefüggést. Ezt miből hámoztatd ki?

És 2 év sokat számít a tiniknél. Itt 17 évesről van szó nem 19-ről.

2022. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!