Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam játékfüggő. Semmi nem...

A fiam játékfüggő. Semmi nem létezik, csak és, kizárólag az online világ, azon belül szinte mindegy milyen felületen (ps, Xbox, laptop, telefon). Sikeresen tudta ezt kezelni valaki? A fiam elmúlt már 18 éves.

Figyelt kérdés
Nagyon régen észrevettük, hogy játékfüggő a gyerek. Kérdeztünk tanárokat, más szülőket, ismerősöket, mit lehet tenni. Nem jöttek be a dolgok. Érdeklődtünk családsegítőnél is, azt javasolták, hogy van pszichológusuk beszéljünk vele. Ő is tanácsolt sok dolgot, a gyerek rendszeresen járt, amikor kiderült, hogy átvágja a pszichológust, aki nem is foglalkozott vele tovább, máshoz küldte, aki szintén , és a következő is. Amiat évekkel ezelőtt volt a probléma, az semmit nem javult, sőt sokkal rosszabb lett. Ilyenkor nincs felelőssége a pszichológusnak, és mivel 18 elmúlt amit beszélnek el sem mondhatja az orvos.

2022. nov. 30. 07:53
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok pszichológus, ezért ne is vedd készpénznek, amit mondok (pszichológus nem orvos amúgy, az a pszichiáter). Pszichológusnak nem "tanácsolni" kell, nem azt kell megoldania, hogy mennyit van az online világban, hanem, hogy miért van ott egész nap. Ennek van gyerekkori előzménye, lehet trauma de lehet sikertelenség is. Bármi lehet. Én önbizalomhiányra gyanakodnék első körben, abban tudtok ti is segíteni neki. Illetve a "boomer" énem azt mondja, hogy nem dolgozik még: hát, lehet ideje lenne elkezdeni valamit dolgozni (esetleg iskola mellett is).
2022. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam akkor jött le erről, amikor eltörte mindkét csuklóját. Hetek alatt rájött, hagy van más is a világon, mint a játék.
2022. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
61%

De legalabb csendbe van a ygerek és nem kell vele foglalkozni.

Megérte?

2022. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%
Én voltam ilyen helyzetben.Mármint a gyerek helyzetében.Nekem sok családi trauma és sikertelenségek sorozata okozta.Elégedetlen voltam az életemmel, és magányosnak éreztem magam.Nekem ami bevált az a szerelem,illetve hogy elkezdtem dolgozni és elköltöztem otthonról.De ezek után is évekbe telt mire teljesen normalizálódott a helyzet.Mondjuk úgy, hogy apránként mindig egy kicsit jobb lett.A pszihomókus nem ér semmit, csak mégjobban felzaklatja az embert.Mai napig játszok de már közel sem annyit mint akkor.
2022. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%
4-es: én voltam már hasonló helyzetben (csak nem számítógépezéssel) és amikor egy külső ok miatt hagytam abba (nem önismeret és az okokkal való szembenézés következményeként), akkor a külső ok megszűnése után újra visszaestem. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ez struccpolitika és kérlek ne javasold másoknak. A pszichológusnál azért érezted magad felzaklatottnak, mert nem mertél szembenézni saját magaddal.
2022. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
94%
28 éves lány vagyok, én is voltam kocka. suliból hazaérve számítógép az ottani barátokkal msn, játék. pontosan nem tudnám megmondani mi vezetett odáig, talán az unalom, az önbizalomhiány (túlsúly). de ennek köszönhetően a játékban ismertem meg az akkori páromat, akivel együtt is éltünk rövid ideig. akkor kerültem főiskolára is (ez költözést is jelentett), így ez az új közeg segített kiszakadni, meg mert láttam a páromon hogy mennyire túlzásba is lehet esni, untam is a játékot már. egy másik online térben megismert lánnyal is találkozgattunk, azóta is jó barátságban vagyunk, még ha vissza is költöztem azóta. a telefon beszippant, nem mondom hogy nem... de van férjem, gyerekem, háztartást vezetek, normális életem lett.
2022. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
97%

5ös!


De ha nem mertem volna szembenézni saját magammal, akkor sosem gyógyultam volna meg,nem?Pont az volt hogy ezek a dolgok segítettek észrevenni azt hogy nagy gondok vannak(most ezeket nem részletezem) és ez nem mehet így tovább.Valóban idő kell hogy szembenézz önmagaddal ezt nem tagadom.De ezek a dolgok nagyban hozzásegítettek ahhoz hogy ez megtörténjen.És nem egyik napról a másikra hanem évekbe telt.Alapból ott kezdődik hogy fel kell ismerni hogy te valójában valaminek durván a függője vagy.Változtatni csak utána fogsz tudni rajta.

2022. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Máté Gábor: A sóvárgás démona szépen és érthetően ír a függőségek kialakulásáról. Nekem, függőként sokat segített, hogy megértsem magam. A fiaddal lehet, hogy az van, hogy most még nem tud annyira tudatos lenni, hogy legyen betegségtudata. Tehát, most még "ti vagytok a hülyék", hogy ez zavar titeket. Ha majd lesz egy két kudarca az életben és ezek ismétlődően a függés miatt mennek tönkre, akkor talán lesz ereje. Szerintem valszeg ezt addig hagyni kell, hogy nála történjen valamilyen belátás.

A Nyírőben van addiktológiai ellátás.

Van egy ilyen alkalmazás, de ez drogosoknak. Ugyanaz egyébként, egy káros öngyógyítás, önfigyelem elterelés, fájdalomcsillapítás, valóságfeledés a drog és a játék is.

[link]

Lehet, hogy játékról leszoktató játékok is léteznek...

2022. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
16%

Az a baj, hogy ezt nem 18 évesen kell elkezdeni kezelni. És annak sem szabad hinni, hogy jaj, nehogy tiltsd, mert akkor mi lesz.


Miért tud egész nap online játszani? Mert engeditek. Nem kellett volna venni ennyiféle kütyüt, és sosem kellett volna eljutni odáig, hogy egész nap játszhasson. WiFi kikapcs, menjen valahova, sporotoljon, olvasson, találja fel magát.

2022. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
2%
Nem függő, hanem autista.
2022. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!