Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene reagálnom erre...

Hogyan kellene reagálnom erre a születésnapi ajándékra?

Figyelt kérdés

A húszas éveim elején járok, még nincs egyenesben az életem (nem rég kezdtem el dolgozni, nincs párom, eddig elég sok mindenben a szüleimre kellett támaszkodnom, még itthon lakok).


Kb három hónapja helyezkedtem el végre egy olyan állásban, amiben látom is a jövőmet és elkezdtem jól keresni, azóta adtam a családi kasszába is (előtte nem igazán mert egyrészt nem kérték a szüleim, másrészt pedig nem igazán volt miből).


Pár napja volt a születésnapom, mivel hétköznapra esett nem volt baráti összejövetel, most egyelőre csak itthon koccintottunk rá és megkaptam a születésnapi ajándékomat... egy bőröndöt.


Egyébként tényleg szép bőrönd... de szerintem rendesen lefehéredtem. Elkezdték felvázolni, hogy milyen jó lesz nekem, hogy végre a saját lábamra állok, elköltözök stb. Eddig ilyesmiről szó sem volt itthon, hogy ők ennyire azt akarják, hogy lelépjek. Két napja gyomorgörcsöm van... akkor és ott megköszöntem az ajándékot és felerőltettem egy halvány mosolyt, de nem értem az egészet. Legszívesebben lekiabáltam volna őket. Mindig is ilyen struccpolitikások voltak, hogy jópofiznak de van mögöttes tartalom..


Hogyan kellene ezt a szituációt kezelnem?

Lehet hogy néhány szempontból "élősködök", de nem értem, miért így közölték...


2022. dec. 1. 22:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
12%

Elég gáz, hogy közölni kellett. Normális emberrel nem kell közölni az ilyesmit, mert felfogja azt, hogy felnőtt.

Annyira bírom, hogy ekkora drámát csináltok. Amikor az ember egyetemre jár, úgyis koleszos, utána is lehet koleszban, olcsó albérleti szobában lakni, nem arról van szó, hogy az összes lóvét lakhatásra kell költeni. De ha mégis, akkor is megteszi az ember, mert nem az apja f...szán akar lógni még 50 évesen is.

2022. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%

De miért nem kérdezed meg őket egyenesen.

- Anya-Apa! Azt akarjátok, hogy elköltözzek?

2022. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
50%
Cool story.😎
2022. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%
Egész jó sztori, találj még ki hasonlót.
2022. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezd meg anyádat, hogyan lehet egy bőrönddel költözni. Szerintem nagyon sokan hálásak lesznek neki a válaszért :)


Baj, ha nem hiszem el a kérdést? :D

2022. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Én elhiszem. Van az a szülő aki eljátszaná ezt.
2022. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
32%
Ezért kár volt ennyit írni. Meg elolvasni is. Nem cool. Gyenge!
2022. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
13%
Én 18 évesen költöztem el otthonról. Szóval nem hiszem hogy akkora sokk ez huszonevesen.
2022. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%
"Ezért kár volt ennyit írni. Meg elolvasni is" Ne búsulj, az ország fele funkcionális analfabéta, másnak is gondot okoz tíz mondatnál többet elolvasni, nem csak neked.
2022. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 qkker1 ***** válasza:
25%
Nem kéne részegen/bekábszerezve írni!
2022. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!