Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene reagálnom erre...

Hogyan kellene reagálnom erre a születésnapi ajándékra?

Figyelt kérdés

A húszas éveim elején járok, még nincs egyenesben az életem (nem rég kezdtem el dolgozni, nincs párom, eddig elég sok mindenben a szüleimre kellett támaszkodnom, még itthon lakok).


Kb három hónapja helyezkedtem el végre egy olyan állásban, amiben látom is a jövőmet és elkezdtem jól keresni, azóta adtam a családi kasszába is (előtte nem igazán mert egyrészt nem kérték a szüleim, másrészt pedig nem igazán volt miből).


Pár napja volt a születésnapom, mivel hétköznapra esett nem volt baráti összejövetel, most egyelőre csak itthon koccintottunk rá és megkaptam a születésnapi ajándékomat... egy bőröndöt.


Egyébként tényleg szép bőrönd... de szerintem rendesen lefehéredtem. Elkezdték felvázolni, hogy milyen jó lesz nekem, hogy végre a saját lábamra állok, elköltözök stb. Eddig ilyesmiről szó sem volt itthon, hogy ők ennyire azt akarják, hogy lelépjek. Két napja gyomorgörcsöm van... akkor és ott megköszöntem az ajándékot és felerőltettem egy halvány mosolyt, de nem értem az egészet. Legszívesebben lekiabáltam volna őket. Mindig is ilyen struccpolitikások voltak, hogy jópofiznak de van mögöttes tartalom..


Hogyan kellene ezt a szituációt kezelnem?

Lehet hogy néhány szempontból "élősködök", de nem értem, miért így közölték...


2022. dec. 1. 22:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%
#18: és jól le is nulláztak engem annál a "rossz anya vagyok..." duplikátumnál, pedig a szőrös lóláb méterekre kilóg, hogy fabrikált sztereotíp gumicsont kérdés...
2022. dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

De ha mégis komolyan venném ezt a kérdést: akkor a kérdező elfelejtette kinyitni y bőröndöt, ott volt benne egy Honoluluba szóló repülőjegy, szálloda-voucherrel együtt, két hétre. :-D


Így jár, aki első látásra előítéletes... :)))

2022. dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól keresel, akkor már illene elköltöznöd. Sokan nem azért repülnek ki a családi fészekből, mert a helyzet kényszeríti ki belőlük. Sokan pedig azért maradnak otthon, mert kevés a fizetésük. Te meg csak szimplán azért maradsz otthon, mert neked így kényelmes, és sérelmezed, ha a szüleid nem akarják, hogy a nyakukon lógj. Tudod az állatvilágban is a sas szülők elkergetik a felnőtt fiókájukat, ha már nincsen rászorulva a segítségükre.
2022. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom ha én ilyen “ajándékot” kapnék születésnapomra elsírnám magam milyen gonoszak a szüleim.
2022. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
93%

Azt kellett volna mondanod, hogy:

"Teringettét. Tyűha. Hát végülis. Tulajdonképpen. Most akkó' hogyis? Ahétszázát. Erre nem számítottam. Feketébe nem vót?"

2022. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
8%
Ideje csomagolni. Egy bőrönd elég. Van munkád, fizetésed.
2022. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
98%

"megköszöntem az ajándékot és felerőltettem egy halvány mosolyt"

Hát akkor ez nálatok így szokás. Senki nem azt mondja, és mutatja amit érez. Te sem. És a szüleid sem. Hanem a színészet megy ezerrel. Most akkor mit vársz tőlünk?

2022. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy a természeteddel van bajuk. Lényeg az, hogy én megpakolnám a bőröndöt s elköltöznék.
2022. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
81%

Akik szerint ez normális módja a kommunikációnak, azok valami hitvány brazil szappanoperában nőttek fel? Hol normális születésnapra megalázni a gyereked és elküldeni a vérbe? Meg lehet beszélni normálisan, felnőttek módjára, hogy szeretnék, ha önállósodna és ehhez a következő lépés egy önálló élet lenne.


Gondolom a kérdező sem nyugdíjasotthon brosúrát és temetkezési vállalkozók névjegyeit adja a szüleinek születésnapra.

2022. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
36%
Akkor ez megint egy gumicsont kérdés volt? Eltűnt a kérdező, nem reagál semmire...
2022. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!