Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy az anyám így...

Normális hogy az anyám így viselkedik amiért kapcsolatom van?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete járok a barátommal, akit amúgy fél éve ismerek csak előtte nem történt köztünk semmi (még csók sem) csupán ismeriedtünk/barátok voltunk. Namost, ő idősebb nálam egy kicsit (én 19 vagyok ő 23) és ezen anyám totál ki van bukva. Szerintem a 4 év nem olyan vész, mindketten egyetemisták vagyunk még szóval nincsenek nagy egzisztenciális különbségek sem (annyi hogy neki van autója +kolis, de a szülei még támogatják szóval ő sem csak saját pénzből él). Egyébként egy rendes, szorgalmas és még számomra is meglepően illedelmes, tájékozott srác. Soha nem próbált rávenni semmire amit nem akartam (sőt inkább én vagyok az aki kimozdítja őt a komfortzónájaból) szóval nem valami manipulatív szörnyeteg. Anyám viszont folyton úgy kezeli. Soha nem találkoztak, nem is ismeri csak annyit amit a facebook profilján látott illetve amennyit én mondtam róla neki. Azon is ki van akadva hogy jobban figyelek a külsőmre mióta együtt vagyunk, pl szebben sminkelek és kevesebbszer hordok szabadidőruhát ha elmegyek itthonról. Legutóbb pl szoknyát vettem fel (kb a térdem fölé ért egy kicsivel) mire megkérdezte hogy minek hordok ilyesmit, talán azért hogy a kocsija hátuljában könnyebben hozzám tudjon férni? Ezzel kb úgy állított be mintha valami k*rva lennék és nagyon rosszul esett mert ismerhetne annyira hogy tudja nem vagyok ilyen. A barátom sem az a fajta aki lányokat akar megfektetni a hátsó ülésen. De a sminket is leszólja mondván minek nekem szájfény, úgyis lenyalja rólam. Engem nagyon zavar hogy így viselkedik, főleg mert nem értem. Nem neki kell fizetni se a ruhát, se a sminket, ráadásul eddig is használtam alapozót+spirált most annyi változott hogy néha halványal kifestem a szemhélyam is. Szerintetek is nagyon megváltoztam és olyan rossz lettem ezek miatt? Jogosan bántódom meg amiért piszkál vagy túlreagálom?

2022. dec. 10. 16:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
97%

9-es amit írtál az tipikusan olyan hogy nem vesznek fel dolgozni mert nincs tapasztalatod de hogy legyen ha nem vesznek fel. Hogy várhatod el egy 19 évestől hogy legyen tapasztalata? Azért mert 30 éves lesz és még mindig senkije nem volt rohadtul nem lesz tapasztaltabb.

Amúgy meg kérdező ideje lenne a sarkadra állni és megmondani anyádnak hogy nagyon nem szép dolog amiket mond. A lánya vagy nem a barátnője de még a barátnőt is támogatni kéne nem leszólni és beszólni neki.

2022. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
5%

"Azért mert 30 éves lesz és még mindig senkije nem volt rohadtul nem lesz tapasztaltabb."

Nem az kéne, hogy legyen a cél, hogy tapasztalatokat gyűjtsön valaki... Sokkal jobban jár, ha csak 30 évesen, de akkor azzal jön össze, aki valóban egy életre a társa lehet.

2022. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
#12 de honnan fogja tudni, hogy valóban majd akkor az az ember lesz az igazi, ha nincs mihez viszonyítson? Honnan fogja tudni, hogy mire figyeljen? Hogy hogyan működjön egy kapcsolatban? Ha nem más kapcsolatokból?
2022. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%
4 év az kutya füle.Köztünk 6,5 év van (anyám és a párja között is ugyanennyi), és nekünk is tök jó a kapcsolatunk 10,5 éve, meg anyáméknak is 38.
2022. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%
14. vagyok. Az lemaradt, hogy alapjáraton ezen önmagában nem múlik semmi.
2022. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
2%

Aki tapasztalatgyűjtéssel tölti az idejét, annak tapasztalata lesz.


Aki viszont azzal, hogy saját magát minél jobban fejlessze és megismerje, hogy egyre komolyabb fejjel át tudja gondolni, hogy mi is az, ami valóban fontos az életben és mi az, ami nem, hogy mi az, amiben nem érdemes, nem is szabad kompromisszumot kötni, viszont milyen dolgokhoz nem kell, nem is szabad ragaszkodni, amikor párválasztásra kerül a sor, az csak olyan tapasztalatoktól fog elesni, amikről nagyon szívesen lemondanának nagyon sokan, akiknek pl. iszonyat rossz élmény volt az első néhány szexuális kapcsolat, mert nem szerette őket, akivel lefeküdtek, és ez egy egész életre rányomja a bélyegét a szexualitásukra; véletlenül összejött egy(-két...) baba - vagy csak egy-két szexuálisan terjedő betegség; olyan depressziót, alkoholizmust, stb. okozott az első egy-két szakításuk, hogy azóta se térnek magukhoz, semmi önbecsülésük sincs, semmi önbizalmuk, nem is hiszik, hogy őket valaha valaki szeretni fogja még; nem sikerült a házasságuk, így 30 évesen már akár több váláson is túl vannak, és ennek nem csak ők isszák a levét, hanem egy-két gyerek is, akiket alig láthatnak; stb., nézz csak körül, hogy milyen kérdések vannak itt "tapasztalt" párkeresőktől...

2022. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%
Anyád egy boszorkány.
2022. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%
#16 de egy kapcsolat működését, azt hogy milyen egy másik emberrel lenni, kompromisszumot kötni, határokat kitapasztalni nem fog tudni egyedül “önfejlesztéssel és önismerettel” nem fog megtanulni. És ezek nem elhanyagolható dolgok.
2022. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
93%
Az önfejlesztéshez hozzátartozik, hogy emberek között van, hogy ismerkedik, barátkozik.
2022. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
2022. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!