Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miatt nem vittem...

A szüleim miatt nem vittem semmire. Ezt hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Érettségi után elkellett mennem dolgozni, és ugyebár ki, ha nem a szülőknek kéne támogatni...

2022. dec. 10. 18:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom mi lennék
2022. dec. 10. 19:48
 22/51 anonim ***** válasza:
91%

Az viszont aligha a szüleid hibája...

Viszont szerencséd, hogy fiatal vagy, és ma elkezdheted a jövőd tudatos építését.

2022. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
88%

De kis vicces vagy...

17 éves teljesen árva lettem egy 7 éves kistesóval. Egyetlen egy nagymamám nevelt tovább minket.

Én jártam szülőikre, tanultam vele munka mellett érettségire készülve. Szóval van még problémád?

2022. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
79%
Nem egészen értem a problémát. Minek mentél el dolgozni? Miért nem maradtál és tanultál? Vagy miért nem tanultál levelezősön?
2022. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
88%
Először azt kéne feldolgozni, hogy nem (csak) a szüleid miatt, hanem felnőtt ember vagy, vállalj felelősséget magadért, és abba az irányba dolgozz, dolgozz fel dolgokat, hogy a TE életed jobb legyen. Ugyanis attól nem halad semerre, hogy mindig van kit hibáztatni.
2022. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Amúgy adott helyzetből kell megpróbálni kihozni a legjobbat. Megértelek, engem sem támogattak soha továbbtanulásban, vagy anyagilag. Konkrétan elküldtek otthonról albérletbe minimálbéres keresettel. Marha nehéz volt megélni. Ha a tanulás nem fér bele neked , próbálj kapcsolatokat kiépíteni és úgy helyezkedni az állásokban, hogy fokozatosan jobb legyen
2022. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
89%
Volt tanarnom, fiatal huszoneveskent, kisgyereket nevelt egyedul a kicsi szuletese ota, dolgozott, haztartast vezetett, megszerezte az elso diplomajat, aztan akkor tanerkent 54 evesen lett meg neki a harmadik diplomaja, emellett jart takaritani nemi plusz penzert, mert nem alomfizetes a tanaroke. Es kesobb is egyedulallo szulo volt, sosem kapott segitseget, vagy legalabbis jelentoset biztos nem.
2022. dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
79%

Ajánlom ezt a cikket:


[link]

2022. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tanulnak munka mellett jóval nehezebbet is, mint egy OKJ.

Ha az kifog rajtad, akkor az egyetem sem menne

2022. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
95%

Brühühü.

A férjemet kedves szülei szakmunkásba küldték hogy mielőbb pénzt hozzon haza. 17 évesen már dolgozott, minden fillért elvettek tőle. Két évvel később a szülei tiltása ellenére elkezdte munka mellett, estin az érettségit letenni, majd pár évre rá szintén a szülei tiltakozása mellett egyetemre ment és le is diplomázott, ráadásul mérnöki szakon.

Szedd össze magad, hány évig akarsz még visszafelé mutogatni?

2022. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!