Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha megtudnád...

Mit reagálnál, ha megtudnád az "egyetemista" gyerekedről ezt?

Figyelt kérdés

ELMÉLETI KÉRDÉS

Első évben tudomásod szerint végig kolis volt, te havonta támogattad fix összeggel, azzal a megállapodással, hogy ha több kell, akkor dolgozik. Ő dolgozott. Második évben szintén ez volt a felállás, de nem kérte az anyagi támogatásodat. Úgy tudtad, hogy második félévben is bekerült a koliba. Elmondása alapján szeretett kolis lenni egyébként, sokkl jobban, mint előtte gimiben.

Egyszercsak kiderül, hogy ő számodra titokban otthagyta a kolit a második félévben, összeköltözött valakivel. (Mindegy, hogy barát/barátok, vagy pár). Közben te abban a tudatban támogattad anyagilag, hogy még kolis. És megtudod, hogy a második évére nem is vették fel abba a koliba, ahol előtte volt (pedig azt mondta, hogy de), hanem máshová, ezért passzív félévre ment a hamradik és negyedik félévben, közben dolgozott, albérletben lakott, ott ahol eredetileg egyetemre járt. Neked meg végig azt mondta, hogy egyetemre jár, és xy helyen kolis. A tanulmányait tervezi folytatni a két passzív félév után.


2022. dec. 16. 11:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Ki a fene talál ki ilyen hosszú elméleti kérdést?
2022. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
Tegnap is volt, akkor a gimis tanárnőjével költözött össze...
2022. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
2022. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező és ez nem elméleti, hanem valós szitu :D Lényeg a lényeg, annyira nem akadnék ki, de legalább magad ne áltasd azzal, hogy visszamész az egyetemre, mert valószínűleg nem fogsz. A passzív félév az esetek 95%-ban annak az előszele, hogy ott fogod hagyni az egyetemet.
2022. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
Szóval a gyerek nem jár egyetemre és hogy ez ne derüljön ki, összevissza hazudozott. Baromi pipa lennék rá, főleg a hazugság miatt.Hogy mit csinálnék? Érvelnék a tanulmányok folytatása mellett, de a döntést rábíznám, nyomatékosítva, hogy bárhogyan is dönt, ne hazudozzon, nem kell. Felnőtt ember, elfogadom a döntését, de ne nézzen hülyének.
2022. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mondjuk van ismerősöm, aki 5 évig végighazudta az egyetemet (második félévtől nem járt), aztán a diplomázás előtt lett gyanús a szülőknek, bementek a TO-ra és kiderült a turpisság :D
2022. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk elgondolkodnék azon, hogy mit csináltam rosszul, amiért a saját gyerekem nem meri elmondani az igazat.
2022. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
33%
Pszichológushoz küldeném, ilyen beteges, minden indok nélküli hazudozás valami bajt sejtet. (a tanárnőst pedig nagypapihoz küldeném karácsonyozni)
2022. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

#4 Ez egyenlőre még tényleg elméleti kérdés. A félévkor koliból kiköltözés terén hajlok az inkább nem irányába jelenleg. Illetve erősen gondolkodom a szakváltáson, mert jelenleg a tárgyaim negyede fixen nincs meg, a negyede meg a bukás és a kettes közt ingadozik. A tárgyaim másik fele meg négyes-ötösökkel van teli. (Amúgy tanárin vagyok, abszolút semmi köze egymásnak a két szakomnak.) Tudok úgy váltani, pláne intézményen belül, hogy a tárgyaim fele ne vesszen kárba egyáltalán, csak ha a másik félévem jegyei is ilyen gyászosak maradnak a tárgyaim feléből, mert nem az időbeosztásom volt az egyetlen gond, hanem a képességeim nincsenek meg hozzá, akkor fix, hogy nem sok esélyem van a kolira, pláne arra, amelyiket szeretném. Ha meg nem jön össze egyáltalán a koli, akkor passzívra megyek, összeszedem magam, aztán folyt. köv, instant minimum két éves csúszással. (Egy a passzív miatt, egy amiatt, hogy az elsős tárgyaim fele nem lesz meg másodévesen, és azokkal csúszásban leszek.)

Csak még hagyok időt magamnak, ezt az évet végig csinálom így, mert félévkor nem tudok váltani intézményen belül. Ha kiderül, hogy nem megy, akkor szakváltás+2 passzív félév, ha kiderül, hogy ez időbeosztásom volt gázos, akkor adok egy második esélyt magamnak, és go második év így tovább.

Más opcióm nagyon nincs, a szüleim kijelentették, hogy nem hajlandóak támogatni, ha csúszok. Azt még meg tudom magyarázni, hogy a nem teljesített tárgyak nem jelentenek feltétlenül csúszást, ha úgy vannak a ráépülők. De ha váltok, akkor instant csúszás.

2022. dec. 16. 11:50
 10/40 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező: én voltam a 4-es és én is pont tanárit végeztem, nem is olyan régen (2013-19). Hát, te bizony ott fogod hagyni, az összes hasonló helyzetben lévő szaktársam otthagyta. De ezen ne keseregj, mert abszolút nem is éri meg, főleg ha már az elején nem bírod. Aztán úgysem fogsz semmire menni vele, netto 200 a kezdő fizetés, jövőre meg lesz 240, ha jönnek a nagy pénzek, de abból sem fogsz megélni. Szóval keress valami mást inkább.
2022. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!