Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tartsam titokba a...

Hogyan tartsam titokba a szüleim előtt hogy cigizek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon jóba velük és nem akarom hogy megtudgyák hogy cigizek. Elmúltam már 18 éves de ők ezt nem akarják és nem tudgyák elfogadni hogy felnőtt vagyok és kicsinálnának teljesen ha megtudnák. Ha a apám megtudná kitagadna és mégjobban tönkretenné az életemet.

Hogy tudnám kikerülni hogy észrevegyék? Mivel tudnám a lakásból eltüntetni a cigiszagot? Ki se mászkálhatok mindig mert az is feltűnő lesz.

(A "ne cigizz", "mondd meg nekik" tipusú válaszok nem érdekelnek)



2022. dec. 21. 20:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
Latom nem erted: minden ruhadon erezni. A torolkozodon, amibe a hajadat torolted, azon is. Rajtad is, eleg ha 1 meterre allsz barkitol es kinyitod a szadat.
2022. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Bent a házban, sehogy. Ha rendszeresen rágyújtasz a ruhád és a bőröd, hajad annyira átveszi, hogy egy nemdohányzó simán érzi. Aki cigizik,az nem valószínű. De az, hogy lakásban bent ez ne tűnjön fel, kizárt dolog.
2022. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
92%

Illik előbb megtanulni írni, utána lehet cigizni.


Az én anyám már azt is megérezte, ha a vasútállomáson elment mellettem egy bagós, nem tudom, te hogy akarod eltitkolni, de hajrá.

Mondd azt, hogy haverod/munkatársad bagózik.

2022. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Ha megérzik a ruhámon vagy rajtam (remélem nem fogják) akoor még azt el tudom lőni 1-2x hogy előttem cigizett vki a utcán vagy vmelyik haver volt.

A lakásba meg a füstölős trükk tűnik a legjobbnak

Tudomén hogy hosszúbb távon nem tudom eltitkolni de amedig csak lehet megteszek mindent hogy ne derüljjön ki.

2022. dec. 21. 21:32
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

ha a szüleidtől kapott zsebpénzből veszed, náluk laksz és eltartanak, 18 éves korod után is, akkor kénytelen vagy az ő szabályaik szerint működni

ha megkeresed rá a pénzt (mivel a dohányzás nem olcsó szenvedély) akkor el is tudsz költözni, és akkor nem fog senki dirigálni neked, nem kell senki előtt rejtegetned, hogy cigizel

2022. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Költözz el!


Nekem is "olyan" szüleim voltak, le is buktam persze.


Egyébként csak addig menő, amíg ezt a titkolódzást el lehet játszani, és külön lehet állni a "kisfiúktól" akik nem szívnak. Amint vége ennek a varázsnak, max. úgy 25-30 felé, az lesz a menő, aki le tudja tenni. Talán nem árulok el titkot, az lesz a nehezebb.

Ja, egyébként láttál már -10 fokban gyárudvaron vagy irodaház bejáratától 10 méterre didergő melósokat? Nos, ez a jövőd. És a 10 euro azaz 4000 Ft/doboz fölötti cigiárak. Nameg az "Igényes, nem dohányzó társat keresek, hozzám hasonló korú fiú/lány/egyéb (nem kívánt törlendő) személyében"


Bocs, nem az észt akarom osztani, mert abból nekem sincs sok.

2022. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak a szaggal van a baj. Eleinte még igen, de egy idő után a falak is barnulni kezdenek a füsttől, annyira beleeszi magát a bútorokba a dohányszag, hogy semmit nem tudsz tenni ellene. Egy lakás vagy autó, amiben dohányoznak kevesebbet ér emiatt. Kénytelen vagy kimenni. Azt nem tudom, hogy az elektromos cigiknek mennyire van olyan intenzív szaga, amit minden átvesz, mivel nincs olyan füstje, talán nem színezi meg a falat, csempét sem. Esetleg az lehet megoldás, ha otthon olyat szívsz. Vagy nikotintapaszt, nikotinos rágót használsz otthon kiegészítésként, így ritkábban kell kimenned dohányozni.

Gondolom, nem olyan régóta cigizel. Már annyira függő vagy, hogy otthon nem bírod ki annyival, amennyiért még nem feltűnő kimenni?

Ja és ha bent dohányzol, szellőztetned kell utána. Télen gyorsabban kimegy a füst, ha csak cigi után nyitod ki az ablakot egy egész rövid időre.

2022. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
Tartod a távolságot? Hát nem eléggé! Mi akadályoz meg, hogy 18 éves korodban elköltözz? Munkába állsz, kiveszel egy albérleti szobát. Persze szigorúan olyat, ahol engedélyezett a dohányzás. Mi sem egyszerűbb. Na akkor majd felnőtt leszel. És a szüleidtől se kell többet félned.
2022. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
93%
Te csak papíron vagy jelenleg felnőtt, viselkedésben még nem.
2022. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
11%
Ha 16 éves kor fölött vagy valóban egyszerűbb ha megmondod mert neked sem lesz lelkiismeretfurfalásod. Ha meg alatta akkor valóban jó lenne ha várnál vele pár évet,vagy hónapot a saját egészséged megőrzésének érdekében. (Látom az éppen ügyeletes nyelvtanná*ik megérkeztek ide is.)
2022. dec. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!