Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 74 éves apum egymaga lakik...

74 éves apum egymaga lakik már kb 2 hónapja. Sajnos esély sincs nagyon rá ,h legyen mellette egy társ. Eszi a frontint meg még iszik is rá egy kicsit. Szóval már eléggé nehezen kezelhető,idegileg kikészít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 17:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
:( kérdező, nem tudod magadhoz venni?
2022. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
76%
Na még csak az kéne neki, akkor aztán menthetetlenül tönkrevágja a saját életét is! Senki nem felelős a másikért, amíg az a másik saját magáért nem tesz meg semmit.
2022. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem így látom. Ok, valóban nem kellemes magunkhoz venni az idős / beteg rokonainkat, de ettől még nem "erős" felvetés mérlegelni mégis ezt a lehetőséget is.


Én értem, hogy itt egy olyan emberről van szó, aki jó eséllyel alkoholista, gyógyszerfüggő, nem akar változni, nem könnyű jellem, de mégiscsak az apja és azt meg neki kell tudnia, hogy milyen viszonyban vannak. A kommentem / kérdésem nem hozzád szólt, 22#, hanem a kérdezőhöz. Az a te dolgod, hogy te nem tenned meg.


A választ illetőleg meg én elfogadom, hogy ha azt írja, hogy 'nem… nem tudjuk megoldani' vagy 'nem, nem akarjuk mert..' Nem kötelező, mindössze ez is egy lehetőség, viszont ebbol a pár kommentból senki sem tudja ezt az egészet átlátni és megítélni csak aki benne él.


21 voltam

2022. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
14%
Az én dolgom meg, mint fórumozóé, hogy lebeszéljem az életveszélyes tanácsokról, mert konkrét tény, hogy az nem vezethet máshoz, mint visszavonhatatlan katasztrófához! Nem ebből a pár kommentből, hanem az itteni történetek több évtizednyi, több tucatnyi eseteiből. Nagyon jól lehet a gyakorin életet tanulni, olyasmire rálátni, ami a mi környezetünkben elképzelhetetlen. Ez a "mégiscsak az apja/anyja" a lehető legrosszabb szöveg - senkinek nem kell tönkretennie az életét semmilyen helyzetben, különösen nem értelmetlenül. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ez az alkoholizmusba menekülő ember nem volt támaszképes példaértékű apa.
2022. dec. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%

24

Te szerencsétlen! Ne vonj már le egész életre kiható következtetést, mert valaki 75 évesen 2 hónapja elveszítette a feleségét, akivel évtizedeket élt le, és maga alá kerül.

2022. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%

24

Mert te ugye példaértékű vagy :D

2022. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én meg hogy a fenébe kerülök a képbe, 24-es? Egyébként igen, példaértékű vagyok, de ez a legkevésbé se érdekes.

Nem a feleségét vesztette el, hanem az élettársát, ki tudja, meddig volt az, valószínűleg nem fél évszázadig, és attól még senki nem kell, hogy fizikailag totálisan kiforduljon önmagából. Ez nem egy ideglenes gyász, hanem egy már rég óta fennálló masszív függőség. 2 hónap alatt nem kerül valaki olyan állapotba, hogy se járni, se beszélni ne tudjon, és maga alá vizeljen.

2022. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%
Jézusom 24. ki olvassa ezt az oldalt folyamatosan évtizedeken át..? Én néha feltévedek ide, ha szabin vagyok, na de hogy innen szerezzel elettapasztalatot.. az beteg. Na mindegy, látom nem lett nagy sikere a kommentednek.
2022. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
34%
Ahhoz képest, hogy csak néha tévedsz ide, elég jól el vagy foglalva totálisan ismeretlenként velem. Szerintem meg az a beteg!
2022. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett vele?
2023. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!