Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mi erről a véleménye...

Szülőként mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ha kiderülne, hogy a fiatok verbálisan, és fizikálisan bántalmazza, valamint rendszeresen begyógyszerezi a beteg élettársát, ti hogyan reagálnátok?

2022. dec. 25. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Agyoncsapnám az biztos!
2022. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
B@sznám szét a fejét.
2022. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem éreznétek bűntudatot, hogy esetleg ti rontottatok el valamit a nevelése során?
2022. dec. 25. 16:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos te rontottad el, de mit lehet tenni. A lelkifurka arra kesztet remelem hogy probalj valamit tenni
2022. dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lenne bűntudatom, mert én biztos, hogy nem úgy nevelném a gyerekemet, nem is olyan példát mutatnék, hogy ilyen legyen a viselkedése. Ha megtudnám, hogy így viselkedik, segítenék a párjának, hogy lelépjen mellőle, a gyerekemnek felajánlanám, hogy kérjen szakszerű segítséget, ebben támogatnám. A nevelés nem garancia semmire, sokszor testvérek is teljesen eltérő személyiségek az azonos nevelés ellenére is, mert ezt "dobja a gép". Ha te vagy az élettárs, akkor lépj le, ne a szüleit hibáztasd, hanem őt. Ha van bizonyítékod, jelentsd is fel. Egyébként ha mégis a szülei tehetnek arról, hogy ilyen lett, mert mondjuk bántalmazták, akkor sem fogják elismerni soha.
2022. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Normális körülmények között, anyagilag stabil helyzetben nőtt fel, erőszakot tőlünk nem látott soha, bár voltak gondok iskolás korában a magatartásával. Amikor legutóbb látogatóba voltunk, akkor is teljesen le volt szedálva a párja. Arra a kérdésre, hogy mi lett szegény lány arcával, azt mondta, hogy altatót vett be, de felkelt, és elesett, ez elég hihetetlenül hangzik. Nem tudjuk mitévők legyünk, kihez forduljunk, teljesen elzárkózott előlünk.
2022. dec. 25. 16:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A lannyal tudtok beszelni? A csaladjaval?
2022. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ez rendőrségi szintű dolog ha iylet csinál.
2022. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azon az elven vagyok, hogy a felnőtt gyerek életébe nem szabad a szülőnek beleszólni, mégis, ha ilyet látnék, úgy le.asznám, hogy azt nem teszi zsebre.

Lehet, hogy bármennyire is a fiam, bejelenteném a rendőrségen, egyrészt, mert ha a szomszédban látok ilyet, az sem az én dolgom és semmi közöm hozzá, de kutya kötelességem bejelenteni, másrészt hátha ők bírnak majd vele, ha már nekem a pofámba hazudik.

2022. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudni kéne, hogy a megérzésen kívül van-e egyéb bizonyíték arra, hogy tényleg bántalmazás történik. Mert a lány lehet, hogy tényleg magától szedi a gyógyszert, lehet, hogy tényleg úgy sérült meg. Nem azt mondom, hogy hagyjátok annyiban, de járatok rendesen utána, pl látogassátok meg a lányt, mikor a fiatok biztos nincs otthon, beszéljétek a lány családjával, stb.
2022. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!