Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg akarom szakítani a kapcsol...

Meg akarom szakítani a kapcsolatot az anyámmal, de egyedül van és nem akarok fájdalmat okozni neki ezzel. Mit tegyek? Azt érzem, hogy lassan megőrülök.

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka annak, hogy meg akarod szakítani a kapcsolatot?
2023. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell megszakítanod, csak minimalizálni, amennyire lehet.

Vagy tedd be egy idősotthonba.

De lehet házi ápolást is kérni, olyankor kimegy egy gondozó(nő), aki bevásárol, bizonyos rendszerességgel kitakarít, megfürdeti, beszélget vele (nyilván mire van igény), hetente pár alkalommal, így nem marad teljesen egyedül. Illetve nálunk van úgynevezett öregek napközi otthona is, ahol az időseknek nap közben (reggeltől délután 2-ig) programokat szerveznek, igény szerint busszal szállítják őket, kétszeri étkezést is biztosítanak. Természetesen ez sincs ingyen, de nem egy hatalmas összeg havonta.

2023. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Ez számít? Volt alkalmanként fizikai bántalmazás is, de amit nem bírok már, hogy rám telepszik, érzelmileg zsarol, megmondta kiskoromtól kezdve hogy mit csináljak, de közben soha nem figyelt rám, nem hallgatott meg, öngyilkossági gondolatokkal küzdöttem már, ha néha erőre kaptam és próbáltam megbeszélni vele, nem vett komolyan és a vége az lett, hogy mindig kifakadtam, ezért meg engem hibáztatott. Ha nem ketten voltunk mindig úgy viselkedett, mint egy jó anya, és összezavart ezzel sokáig, de elegem van a folytonos képmutatásából. Akárhányszor beszélünk csak előjönnek ezek a rossz érzések és nem akarom, hogy ezek mérgezzenek.


#2 jelenleg anyagi gondokkal küzdök, de megfontolom.

2023. jan. 3. 14:42
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Mi a fontosabb számodra? A kapcsolatszakítás adta nyugalom, anyád nélkül, vagy az ő hogyléte? Ezt neked kell mérlegelned, ha rosszul bánt veled, te miért akarnál neki jót?


Egyébként meg, igen, számít, hogy miért akarod megszakítani a kapcsolatot. /Nem az 1-es vagyok./

2023. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Idősotthonba akarata ellenére nem tudod betenni, csak ha gondnokság alá veteted, annak meg feltétele, hogy bizonyítottan nem képes ellátni magát, esetleg ön és közveszélyes (demens). Ha erről nincs szó, akkor te csak úgy nem dughatod otthonba.

A kérdésből kiindulva nincs szó ilyesmiről, hogy nem tudja ellátni magát, csak fájna neki a kapcsolat megszakítás.

Ha mindig is bántalmazott érzelmileg, akkor nem értem miért sajnálod, hogy egyedül marad, szakítsd meg vele a kapcsolatot és kész.

2023. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés, hogy a kapcsolatban van-e annyi pozitívum, hogy neked megérje a kapcsolatot fenntartani. Például az anyukád után járó örökség.

Ha nem nagyon van, ami visszatartson, akkor megmondod neki, hogy eddig tűrted, innentől ne is keressen, és kész. NEM VAGY KÖTELES körülötte ugrálni csak azért, mert világra hozott.

2023. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fáj ha arra gondolok, hogy egyedül lesz. Meg szerintem nem szándékosan viselkedett így, egyszerűen nem ismeri be, nem tudja felfogni mit csinál. És így nehéz magára hagyni az anyámat, mert mégiscsak az anyám.
2023. jan. 3. 14:58
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha iylen volt veled akkro emg érthető lenne a dolog.
2023. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha "mégiscsak az anyád" az érved, akkor várj még, ugyanis még nem fáj eléggé.
2023. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem anyukád beteg. A mérgező szűlő iskolapéldája. Persze nem fogja soha beismerni. Vegyél egy könyvet: Susan Forward - Mérgező szülők
2023. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!