Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, támogatnátok ilyen...

Szülők, támogatnátok ilyen helyzetben a felnőtt gyermeketeket? Ha előre szóltatok hogy elrontja az életét?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan szülők válaszát várnám akiknek nagyobb gyerekük van, akár unokájuk, ők tudják igazán átérezni. Szóval a mostani párkapcsolatomban a szüleim előre megmondták hogy nem nekem való a férfi, és nem nézték jó szemmel a kapcsolatot. Részletekbe nem mennék hogy miért (nem bankrabló vagy anyagyilkos, semmi ilyesmi, egy becsületes ember) semmi konkrét ok nem volt, csak tudtak hogy nem hozzam való. Azóta van 2 gyerekünk, viszont rájöttem hogy kemény érzelmi manipulációban és zsarolásban élek. Nagyon rossz mentális állapotban kerültem, teljesen elvesztettem magam. És erős támogatásra lenne szükségem, főleg lelkileg. Beszéltem a szüleimmel, viszont félek hogy nem bíznának bennem többet hogy jó döntést hozok majd, hisz eddig sem sikerült. Próbáltam felépíteni az eletemet önalloan, inkabb kevesebb sikerrel, mert jelenleg ingatag lábakon áll minden. Nem tudom vissza lehet-e nyerni egy szülő bizalmát, ha egyszer eltávolodtunk egymástol. Egyebként nehany éve márjo a viszonyunk, és gyakran találkozunk, csak volt egy időszak amikor nem beszéltünk, és azóta zárkózott vagyok + a parkapcsolati dolgaim miatt nagyon nehezen nyílok meg. Súlyos szóbeli és érzelmi bántások amikbe részem van egyébkent.
2023. jan. 4. 00:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehet becsületes ember, ha ok nélkül bánt?
2023. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

A nővérem volt hasonló esetben. A szüleim tárt karokkal várták haza. Közösen kitalálták, hogy hogyan állhat újra talpra, hogyan lehet mihamarabb független és önálló. Ha értelmesek a szüleid, akkor nem fognak gyerekként kezelni.

Nem tagadom egyszerűbb volt a helyzete, mert nem született gyereke a tesómnak. Így segitettek neki albérletet találni: 1.5 évig csak szobát tudott bérelni, de a többi tervnek (munkahelyváltás és másodállás vállalása) köszönhetően saját garzont tudott bérelni.

Merj segitséget kérni! A túlzott atyáskodás is jobb, mint a bántalmazás. Főleg a gyerekeid miatt.

2023. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Te magad mondod, hogy jó a viszony, gyakran találkoztok.Akkor mért kérdés, hogy a bajban fordulhatsz hozzájuk? Egyébként szerinted nem tudják? Ha mindig csak te mész egyedül? Csak már nem akarnak rákérdezni. De alig várják, hogy megnyílj előttük. Nem nekik kell benned bízniuk, hanem neked bennük.
2023. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvánvalóan a férjed lerombolta az önbizalmad! Kire számíthatna az ember elsőként, mint a szüleire? Bármit is gondoltak, szeretnek, segíteni fognak, nem szabad tőlük is félned.
2023. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Szülőfüggő. Láttam olyan esetet mint amit a kettes válaszoló írt, de olyat is, amiben nem tudtak a szülők normálisan kezelni a lányuk felresiklott életét, mert ők valahogy már az elején átlattak a pasin... De a lányuk nem hallgatott a szüleire, ami kis híján az életébe is került a lánynak.


És hát ott is van két gyerek...


Én egyetlen egyszer mondtam a lányomnak, hogy "nem hozzád való, van benne valami sunyi furasag", és hamar kiderult hogy tényleg. De ebből nem lett tartós kapcsolat halistennek.


Próbálj segítséget kérni. Valószínűleg fognak, hiszen a gyerekük vagy.

2023. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%
Mostmár idős rokonom férje teljesen lerombolta az önbizalmát, nem volt támogató közeg, sosem tudott igazán talpra állni. Segítsenek rajtad, később meg fogják bánni, ha a sokadik öngyilkossági kísérleted végül sikerül. Próbálj meg csoportot keresni, ahol hasonló helyzetben lévő nők vannak, internen, személyesen, fordulj szakemberhez. És ne hagyd magad! Ne csak a gyermekeidért, magadért is! A legjobbakat kívánom.
2023. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha igazi szülők, akkor nem is kérdés, hogy tárt karokkal fogadnak. Ne félj megnyílni nekik!
2023. jan. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: szerintem csak úgy gondolod, hogy "elvesztetted a bizalmukat", én biztos vagyok benne, hogy ha azt mondanád: "szeretnékb eszélni veletek", melletted állnának.

Egy szülő nem fordul el azért a gyerekétől, mert szerinte "hibás döntést hozott", szerintem szüleid sem fordultak el tőled, hiszen - mint írod - jó a viszony.

Szerintem beszélj velük őszintén, a problémáidról.

2023. jan. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Nagymama vagyok és hasonló helyzeten megyünk át, igaz nem azzal a lányommal akinek gyerekei vannak, hanem a másikkal aki szintén felnőtt nő (ő elvált, gyermektelen)

A bizalom és a segítség két különböző dolog.

A bizalmamat véglegesen elveszítette a lányom. De ez nem jelenti azt, hogy nem segítem és támogatom. Nyilvánvalóan nem olyan dolgokban amik törvénytelenek, vagy mások bántására irányulnak.

Ha már ismét jó a viszonyotok, nagy valószínűséggel támogatni fognak (60 év alatt már megtanultam, hogy a halálon kívül semmi nem biztos)

Beszélj velük őszintén.

2023. jan. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%

Becsületes ember, csak éppen kicsinál lelkileg.


A bántalmazótól függők klasszikus példája vagy.

Én visszafogadnálak, segítenék, keresnénk szakembert, aki segít helyretenni az önbecsülésedet, stb.


Ezen kívül minden erőmmel azon lennék, hogy a pasas ne láthatta a gyerekét csakis irányított körülmények között (mert az ilyen aztán mindenkit manipulál és egy gyereknek erre aztán végképp semmi szüksége).

2023. jan. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!