Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, támogatnátok ilyen...

Szülők, támogatnátok ilyen helyzetben a felnőtt gyermeketeket? Ha előre szóltatok hogy elrontja az életét?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan szülők válaszát várnám akiknek nagyobb gyerekük van, akár unokájuk, ők tudják igazán átérezni. Szóval a mostani párkapcsolatomban a szüleim előre megmondták hogy nem nekem való a férfi, és nem nézték jó szemmel a kapcsolatot. Részletekbe nem mennék hogy miért (nem bankrabló vagy anyagyilkos, semmi ilyesmi, egy becsületes ember) semmi konkrét ok nem volt, csak tudtak hogy nem hozzam való. Azóta van 2 gyerekünk, viszont rájöttem hogy kemény érzelmi manipulációban és zsarolásban élek. Nagyon rossz mentális állapotban kerültem, teljesen elvesztettem magam. És erős támogatásra lenne szükségem, főleg lelkileg. Beszéltem a szüleimmel, viszont félek hogy nem bíznának bennem többet hogy jó döntést hozok majd, hisz eddig sem sikerült. Próbáltam felépíteni az eletemet önalloan, inkabb kevesebb sikerrel, mert jelenleg ingatag lábakon áll minden. Nem tudom vissza lehet-e nyerni egy szülő bizalmát, ha egyszer eltávolodtunk egymástol. Egyebként nehany éve márjo a viszonyunk, és gyakran találkozunk, csak volt egy időszak amikor nem beszéltünk, és azóta zárkózott vagyok + a parkapcsolati dolgaim miatt nagyon nehezen nyílok meg. Súlyos szóbeli és érzelmi bántások amikbe részem van egyébkent.
2023. jan. 4. 00:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
39%

Itt az a legnagyobb gond, hogy ez a kérdés fel sem merülne benned, ha valóban jó viszonyban lennének veled a szüleid. Akkor nem kisgyerekként előre aggódnál, bizonytalankodnál, vajon "megbocsátanak"-e, mint ha valami bűnt követtél volna el. Ha kiegyensúlyozott felnőtt-felnőtt viszonyban lennétek, a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy felnőtt nőként, kétgyerekes anyaként tényként közölnéd, hogy ez van, véget vetek a házasságomnak. Ezt csak azért írtam így le, mert tudnod kell, azért keveredtél bántalmazó kapcsolatba, mert elhitették veled, hogy azt kell lesned, ki, mit vár el tőled. És ezt gyerekkorban ültetik el, és a szülők ültetik el.

Ne behúzott nyakkal állj eléjük, felnőtt emberként közöld a helyzetet és kérdezz rá, esetleg miben tudsz számítani rájuk. Különben visszadobnak gyerekszerepbe, ami által még a gyerekeid előtt is elveszíted a méltóságodat, tekintélyedet. Eggyé válsz a szüleid "három gyereke" közül. Egyik leszel te, a másik kettő a két gyereked. Amíg nem tudod ehhez felszívni magad, halaszd ezt a beszélgetést. Nem a kislányuk vagy, az unokáik anyja vagy.

2023. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2023. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%
Semmi gond nincsen vele, ha nem egyedül tervezel, hanem ebben is kéred a segítségüket. Ettől még nem leszel gyerek szinten, ez egy hülyeség. Felnőtt emberek is kerülnek nehéz helyzetbe, amikor szükségük van érzelmi támogatásra.
2023. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
68%

A szüleid féltettek. Ők kîvülről jobban látták, élettapasztalat, emberismeret , stb.

A szerelem vak.

Minden támogatást meg fognak adni, hogy ezt a patkányt ki tudd takarítani az életedből.

2023. jan. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
76%
Semmi konkrét ok nem volt, csak tudták, hogy nem hozzád való? Akkor az esély pont annyi volt, mint bármelyik kapcsolatnál, vagy bejön, vagy nem. Amikor a házasságok több mint felének válás a vége, nem olyan nagy tudomány ez. Ezer oka lehet annak, hogy ők ezt mondták, ha valódi a féltés és valós a szeretet, akkor ugranak segíteni. Ha kezdődik az "én megmondtam", akkor bizony okosan tennéd, ha elmennél szakemberhez kibogozni az okokat, és az bizony mindig hazafelé mutat. Egészséges lélekkel az ember gyerekként is, kamaszként is és felnőttként is időben felismeri ha bántják. És nem engedi. Akkor nem furcsa, ha ismerős.
2023. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
36%

“Azóta van 2 gyerekünk, viszont rájöttem hogy kemény érzelmi manipulációban és zsarolásban élek”



—-> A szuleid mar a kezdeti jelekbol idoben felismertek ,h bantalmazo szemelyiseg a pasid.


Segiteniuk kene igy is.



Nezd vegig ezt:


[link]



Es tanulj!!!

2023. jan. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!