Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, támogatnátok ilyen...

Szülők, támogatnátok ilyen helyzetben a felnőtt gyermeketeket? Ha előre szóltatok hogy elrontja az életét?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan szülők válaszát várnám akiknek nagyobb gyerekük van, akár unokájuk, ők tudják igazán átérezni. Szóval a mostani párkapcsolatomban a szüleim előre megmondták hogy nem nekem való a férfi, és nem nézték jó szemmel a kapcsolatot. Részletekbe nem mennék hogy miért (nem bankrabló vagy anyagyilkos, semmi ilyesmi, egy becsületes ember) semmi konkrét ok nem volt, csak tudtak hogy nem hozzam való. Azóta van 2 gyerekünk, viszont rájöttem hogy kemény érzelmi manipulációban és zsarolásban élek. Nagyon rossz mentális állapotban kerültem, teljesen elvesztettem magam. És erős támogatásra lenne szükségem, főleg lelkileg. Beszéltem a szüleimmel, viszont félek hogy nem bíznának bennem többet hogy jó döntést hozok majd, hisz eddig sem sikerült. Próbáltam felépíteni az eletemet önalloan, inkabb kevesebb sikerrel, mert jelenleg ingatag lábakon áll minden. Nem tudom vissza lehet-e nyerni egy szülő bizalmát, ha egyszer eltávolodtunk egymástol. Egyebként nehany éve márjo a viszonyunk, és gyakran találkozunk, csak volt egy időszak amikor nem beszéltünk, és azóta zárkózott vagyok + a parkapcsolati dolgaim miatt nagyon nehezen nyílok meg. Súlyos szóbeli és érzelmi bántások amikbe részem van egyébkent.
2023. jan. 4. 00:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Ne minden szülő jó pedagógus vagy pszichológus, hogy tudná, adott helyzetben hogyan lehet a legjobban cselekedni, viselkedni. Szülőként majd e is megtapasztalod, hogy adott helyzetben a szülő válaszút előtt áll: bele akar "szólni" a gyereke életébe (saját tapasztalatai alapján) vagy visszafogja magát és történjék az, amit a gyerek akar ? A lényeg, hogy mindig álljon a gyerek mögött, hogy ha az netán seggre esne, legyen valaki, aki támogassa, hogy ne törje össze teljesen magát. De szemrehányás nem kell, mert nem segít.
2023. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Miben kellene tamogatni? Azt írod, jó q kapcsolatotok és gyakran talalkoztok, akkor ott az érzelmi támogatás. Amúgy meg olyan mindegy, mi mit csinálnánk, a te szüleidet te ismered
2023. jan. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köazönöm a bíztatást. Igazábol ez a megoldás maradt, mert tényleg nem tudok máshova fordulni. Valószinűleg tenyleg ennyire lerombolta az önbizalmam, és nehéz egyáltalán segítséget kérni. A hétköznapokon nagyon úgy tudok tenni mintha minden rendben lenne, lehetséges hogy érzik, de magas beosztású, értelmes, nyugodtnak tűnő emberről van szó, 99%ban senki nem gondolná mik történnek. Így kicsit már úgy érzem mintha évek ota hazudnék mindenkinek.
2023. jan. 4. 07:53
 14/26 A kérdező kommentje:
12# abban segíteni hogy új életet kezdjek 2 gyerekkel egyedül. Valószínűleg a közelükbe kell költöznöm, a gyerekek körül segítségre lesz szükségem, (amit eddig is kaptam egyebkent) de nyilvan egy ilyen felállásban másabb. És jó lenne ha tudnák hogy miért történik minden, mert az érzelmi oldalárol nem tudnak.
2023. jan. 4. 07:58
 15/26 anonim ***** válasza:
19%
Meg mindig nem értem a kérdést. Ha eddig is kaptál segítséget, szerinted ezután miért ne kapnal? A gyerekekkel mondjuk engem rtem milyen segítség kellene, van bölcsőde, óvoda, iskola, bebiszitter
2023. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Én ebben a helyzetben voltam egy gyerekkel. A szüleim mellém álltak, segítettek mindenben. Sokáig szégyelltem, ami velem történik, aztán amikor elkezdett rángatni, lökdösni, kidobálni a cuccaimat, akkor úgy éreztem, ez nem mehet tovább, csak rosszabb lesz. Annyiból szerencsésebb helyzetben voltam, hogy volt egy kis saját lakásom. Az, hogy a szüleid mennyire állnak melléd, függ a kapcsolatotoktól, én hasonló helyzetben a gyerekem mellé állnék.
2023. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen támogatnám a gyerekem. Hiszen a gyerekem. Viszont nem engedném magam kihasználni. Tehát nem a csicskája lennék, és nem a bankja.
2023. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

"Valószínűleg a közelükbe kell költöznöm, a gyerekek körül segítségre lesz szükségem, (amit eddig is kaptam egyebkent) de nyilvan egy ilyen felállásban másabb. És jó lenne ha tudnák hogy miért történik minden, mert az érzelmi oldalárol nem tudnak."


Szerintem mindenki segít ilyen helyzetben, aki tud, efelől ne legyenek kétségeid. Viszont jó lenne, ha terveid is lennének, mondjuk elbeszélgetnél egy pszichológussal, és nem úgy állnál eléjük, hogy teljes mértékben áttolod a felelősséget a nyakukba az életed rendbetétele kapcsán, hanem legyenek terveid, hogy miként oldod meg az anyagiakat, lakhatásotokat, miben lenne szükséged segítségre a gyerekek körül.

2023. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
18# nagyon igazad van. Jelenleg ebben a fázisban vagyok hogy en is átgondolom a dolgokat. Pont ezt nem szeretném amit te is írtál hogy a nyakukban legyen a felelősség vagy az én életem szervezése. A másik oldalról viszont elég elveszettnek is érzem magam jelenleg és nehéz megterveznem/belekezdeni hogyan tovább. Mivel mélyen vagyok eléggé ìgy nem is merek ilyen komoly döntést hozni, csak akkor ha meg tudom beszélni valakivel. És valószínűleg ők ismernek a legjobban, ezért lenne szükség az ő meglátásaikra is. - talan ezt is értem az erzelmi tamogatás alatt.
2023. jan. 4. 13:16
 20/26 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönök minden választ, egy kis lelket öntöttetek belém. Nyilván nem használni szeretném őket, eszem ágában sincs. Söt szeretném ha hosszú távon látják hogy megállom a helyem. A becsületességet az életére értem, a munkájára, stb.. de az érzelmi világának semmi köze ehhez. Nem tudom pontosan az érzelmi bántalmazás alá mik esnek de nekem ez az a kategória nagyjábol... és ez nem látszik az emberen aki csak néha találkozik vele, soha nem veszi észre hogy baj van.
2023. jan. 4. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!