Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetekben szüntetnéd...

Milyen esetekben szüntetnéd be az egyetemista gyereked anyagi támogatását?

Figyelt kérdés
Mármint olyan esetekre gondolok, amikor nem az áll fent, hogy jelzi, hogy mostantól nem kell, hanem te döntesz úgy, mert valami számodra elfogadhatatlan dolgot tett.
2023. jan. 4. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha kibukna az egyetemről, ha megverne, ha kábszerezne.

Mást nemigen tudok elképzelni, hogy ne támogassam.

2023. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha hazudna akár arról, hogy megbukott, akár másban.


Ebben nőttem fel, talán épp ezért a hazugság nálam zéró tolerancia.

2023. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%

Ha azt mondja önálló szeretne lenni, dolgozni megy egyetem mellett és ezt akarná.


Vagy ha látom hogy semmibe veszi az egyetemet, nem tanul, bulizik, eljerdálja a pénzt hülyeségekre és mindenből rossz tanuló.

2023. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Hát ez anyagias kérdésnek tűnik. De ha beszüntetem a pénzküldést, és nem költhet kolira vagy albérletre és nem tud kajálni, akkor előbb utóbb hazaköltözik. Ekkor ugyanúgy kell mosni rá, és enni adni neki. Ekkor is támogatom, csak nem lóvéval, hanem természetben. Akkor már inkább a lelkére beszélnék, hogy viselkedjen normálisan, képezze magát, tanuljon, és én tolom a lóvét alá, csak fejlődjön!
2023. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha megerőszakolna valakit.
2023. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

Ha cigit vagy drogot vesz a pénzből.

Ha nem tanul normálisan.

2023. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
En hasonló helyzetbeb voltam, kibuktam az egyetemről. A szüleim szerint lustaság és nemtörődömség miatt. Szerintem meg nem voltam egyáltalan a helyemen, nem szerettem amit csinalok, kb depresszio közeli állapotban voltam, nehéz volt a suli, stb... ha valamit másképp csináltam volna az az lenne hogy időben változtatok, és kiállok magamért, veszem a bátorságot. Ehelyett benne maradtam egy szarban és így végződött. Utana támogatás nélkül egy még szarabb helyzetbe kerültem. Szerintem 20 ev körül elég nehéz a fiatalok helyzete, és egyik napról a másikra az anyagiakat megvonni az nagyon kiszolgáltatott helyzet.(főleg ugy hogy előtte is csak a minimumra volt penzem, semmi extra kiadás) + a döntéseimmel is teljesen egyedül maradtam nem csak anyagilag. Tehát én nem tenném ezt a gyerekemmel, és próbálnék figyelni rá hogy halad az életben. Ami kizáró ok lenne ha peldaul drogozik, vagy elszórja a pénzt felesleges dolgokra, vállalhatatlan viselkedés, hasonlók.
2023. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
8# vagyok es hozzátennem nem azzal volt a problemam hogy dolgozni kellett, hanem a körülmények és ahogy nagyjából kizartak a családból, holott ők erőltették rám a tanulást, amit már akkor sem akartam.
2023. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tudná beosztani a pénzét, és cigire/alkoholra költené. Ebben az esetben egy hétre bevásárolnék neki mindent, amit kell, vagy otthon is fogyaszt (ha kolis), de utána pénzt nem adnék. Alapból fontos szerintem, hogy ne legyen magatehetetlen, legyenek saját edényei, amit én biztosítok be neki, tudjon alap kajákat készíteni magának, elvégre már felnőtt, és a kolis élet erre megfelelő gyakorlópálya. Elkerülhetetlen amúgy, hogy igyon koliban, de szerintem ezt ne a szülő pénzelje, ha annyira fontos, keresse meg magának a pénzt rá.

A családi helyzetről semmit nem tudunk (agresszív-e a gyerek stb), ez nagy mértékben másíthatja, összetettebbé teheti a helyzetet.

2023. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha hülyeségekre költi.
2023. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!