Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznétek a nárcisztik...

Visszaköltöznétek a nárcisztikus szülőtökhöz anyagi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy Budapesten kapnék állást. Viszont férjemmel mi majd 70 km-re lakunk a fővárostól. Szóba került, hogy a szülői háznál újítsuk fel a garázst lakrésznek. Szüleim közelebb laknak és a férjem onnan is betudna járni dolgozni, neki ez nem probléma. A szitu a következő:


Anyagiak meglennének a felújításra. Viszont anyám egy nárcisztikus személy. (Orvosi diagnózisa van róla.) Ez az egész gyerekkoromra és némileg a felnőttkoromra is rátette a bélyegét. Most már elkezdtem terápiára járni, hogy segítsen a trauma feldolgozásában és helyreállítsuk magam. Sokszor még most is feszengek a közelében, de erőt veszek magamon és megálljt parancsolok neki. Házunkat ki lehetne adni albérletbe, abból lenne egy kis megtakarításunk.(Visszajönne a felújítás ára.) DE! Férjem nagyon óva int a helyzettől, mert ő látta, hogy mint mentem keresztül és még most is. Ő is mondta, hogy nem ér annyit az egész, hogy megint összeroppanjak. Inkább azt a pénzt rakjuk bele egy albérletbe Budapesten vagy közelébe. Ő megvan győződve arról, hogy ideig óráig tartanám a gyeplőt, de lennének rosszabb időszakok is.


Nagyon gondolkodom rajta. Anyagilag megérné, de nekem rizikós döntés. Nem tudom, hogy járnék jobban.


Mi a véleményetek? Kérlek benneteket, hogy ne támadó stílusban írjatok. Arra nincs szükségem. Esetleg szívesen venném, ha valaki tapasztalatát is megosztaná.


Köszönöm a válaszaitokat.

30N



2023. jan. 4. 13:50
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
100%
Nem. Valas lenne a vege.
2023. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaköltöztem. Életem legrosszabb döntése volt!
2023. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Előbb halnék meg.
2023. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Inkább lakjatok egyetemistákkal több szobás lakás 1 szobájában akkor már.
2023. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Sikerült aztán megoldani?
2023. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

#45


A helyzet magát oldotta meg, mikor egy hét után a mentő vitt el idegösszeroppanással. Soha többet, most láttam igazán tisztán az "arcát"... Meg is szakítottuk azóta a kapcsolatot. (Anyám úgy gondolja, hogy ő dobott ki -bár másoknak mást mond -, de részemről ez közös megegyezés volt ezek után.) Soha többet nem vagyok rá kíváncsi. Gyűlőlöm.

2023. jún. 14. 08:05
 47/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Utoljára még egyszer kellett a "pofon" - ezek szerint -, hogy feltisztuljak és elfogadjam a helyzetet. Nevetséges dolog volt itt is az aprópó. (Ha valakit érdekel szívesen leírom privátban.) De olyan bántást kaptam egy hétig, hogy a rendszer azt mondta ennyi elég volt. Férjemet is kikezdte, engem támadott. Apám pedig egy szó nélkül nézte az egészet. És még én vagyok a szar, hogy vele se beszélek, pedig csak "anyámmal vesztem össze". Egyik féltestvérem se nyitja rájuk az ajtót, rokonokkal is megszakadt a kapcsolat. Ott vannak egymásnak, kettesben. Én kiszálltam ebből végleg. És kaptam az élettől két ajándékot. Egy boldog életet, ahol tényleg szeretnek. És egy kisbabát. (Ahogy lezártam ezt, következő hónapban megfogant 6 év után. Azért csoda, mert azt mondták, hogy meddő vagyok.) Most már itt az ideje, hogy éljek.
2023. jún. 14. 08:20
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, jobbulást!
2023. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.


Igen, ez az amit a legtöbben nem értenek meg, hogy az ember nem az, hogy nem bocsát meg, hanem azt kell felfogni, hogy nincs KINEK, és nincs MIT megbocsátani. Ugyanis ezek az emberek valójában nem szülők, semmilyen, hagyományos értelemben vett kapocs nincs köztük és a gyerekeik között. Megbocsátani...kb. mintha valaki leszúrna, túléled, akkor sem foglalkozol ezzel a "megbocsátás" kérdéssel, hanem onnantól kezdve hallani nem akarsz az illetőről, nemhogy találkozni vele.


Nektek sok boldogságot.

2023. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

#10 (2023. jan. 4. 14:32)

Tájékozódásul, hogy milyen egy nárcisztikus anya:

[link]

A lentebb található linknél pedig sorban kifejtik a különböző tulajdonságokat.

jan. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!