Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznétek a nárcisztik...

Visszaköltöznétek a nárcisztikus szülőtökhöz anyagi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy Budapesten kapnék állást. Viszont férjemmel mi majd 70 km-re lakunk a fővárostól. Szóba került, hogy a szülői háznál újítsuk fel a garázst lakrésznek. Szüleim közelebb laknak és a férjem onnan is betudna járni dolgozni, neki ez nem probléma. A szitu a következő:


Anyagiak meglennének a felújításra. Viszont anyám egy nárcisztikus személy. (Orvosi diagnózisa van róla.) Ez az egész gyerekkoromra és némileg a felnőttkoromra is rátette a bélyegét. Most már elkezdtem terápiára járni, hogy segítsen a trauma feldolgozásában és helyreállítsuk magam. Sokszor még most is feszengek a közelében, de erőt veszek magamon és megálljt parancsolok neki. Házunkat ki lehetne adni albérletbe, abból lenne egy kis megtakarításunk.(Visszajönne a felújítás ára.) DE! Férjem nagyon óva int a helyzettől, mert ő látta, hogy mint mentem keresztül és még most is. Ő is mondta, hogy nem ér annyit az egész, hogy megint összeroppanjak. Inkább azt a pénzt rakjuk bele egy albérletbe Budapesten vagy közelébe. Ő megvan győződve arról, hogy ideig óráig tartanám a gyeplőt, de lennének rosszabb időszakok is.


Nagyon gondolkodom rajta. Anyagilag megérné, de nekem rizikós döntés. Nem tudom, hogy járnék jobban.


Mi a véleményetek? Kérlek benneteket, hogy ne támadó stílusban írjatok. Arra nincs szükségem. Esetleg szívesen venném, ha valaki tapasztalatát is megosztaná.


Köszönöm a válaszaitokat.

30N



2023. jan. 4. 13:50
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi abban az anyagi megfontolás, hogy más garázsát újítgatom a saját spórolt millióimból, hogy aztán az sose legyen az enyém.

A férjed helyében, ha te ebbe belemennél, már adnám is be a válópert.

2023. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem, èletem legnagyobb hibàja volt. Mèg lèpni sem engedtek, mert kellettem ,, hàzirabszolgànak". Nem kellett volna visszaköltöznöm, vagy ott kellett volna hagynom őket. Bónuszkènt az egyik àgyban fekvő beteg lett, ès nekem kelett ápolni, pedig lett volna pènz fizetett segítsègre.
2023. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
87%
Terápiára jársz még? Mert akkor megkérdezném a terapeutát, hogy látja, mennyire veszélyeztetne ez téged.
2023. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
Ne menej vissza, nem csak téged fog az egész tonkretenni, de még a házasságodat is. Vigyázz nagyon a hízelgéssel, beleveritek az osszes pénzeteket a garázsba es ottragadsz évekre. A férjed 2-3 év mulva lelép a beteg kornyezetbol és végleg az ovék leszek, szívhatják majd a véredet. Az anyósom pont ez a tipus, En mar leléptem és a fiát(az exemet) gyotri, kikészíti, elemészti es kikopi. Borzaszto ezt látni ahogy nem volt tobb bátorsága.
2023. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Soha. Tilos!

Szintén 30 éves vagyok. Albérletet kiköhögni semmiség ahhoz képest, amit szüleimnél kapnék. Mármint nem is az, hogy egy háztartásban, vagy külön lakrészen, de hogy még azonos városban is TILOS!!

200 km távolság javasolt legalább. annyit már nem fog leutazni hozzád. Ilyen embereket teljesen zárd ki az életedből!

2023. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 Darius- ***** válasza:
88%

Az enyém is az, vagyis a lelet szerint BORDERLINE, ami ugyanaz ugy tudom, ezt is ugy tudtam meg, hogy véletlen.

Sot abban is hasonlit az én életemhez, hogy o szintén gazdag, van neki cége is, igy kb 20x annyit keres, mint én.

Szerencsére én soha nem voltam anyagias, igy nem terveztem visszamenni, minek is tenném, felnott vagyok, ahogyan te is. Szoval a valasz tolem egy nem.

2023. jan. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
A pénz semmit nem ér, ha mellette tönkremész lelkileg.
2023. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, akkor inkább élek hó végén zsíros kenyéren, de én oda többet nem megyek vissza.
2023. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ha ebbe belemennél, abban a pillanatban elválnék tőled, és nem azért, mert már nem szeretlek, hanem mert nem lennék hajlandó egy fedél alatt élni olyanokkal, akik gyerekkorodban bántalmaztak.
2023. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki szavazását és hozzászólását.
2023. jan. 6. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!