Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznétek a nárcisztik...

Visszaköltöznétek a nárcisztikus szülőtökhöz anyagi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy Budapesten kapnék állást. Viszont férjemmel mi majd 70 km-re lakunk a fővárostól. Szóba került, hogy a szülői háznál újítsuk fel a garázst lakrésznek. Szüleim közelebb laknak és a férjem onnan is betudna járni dolgozni, neki ez nem probléma. A szitu a következő:


Anyagiak meglennének a felújításra. Viszont anyám egy nárcisztikus személy. (Orvosi diagnózisa van róla.) Ez az egész gyerekkoromra és némileg a felnőttkoromra is rátette a bélyegét. Most már elkezdtem terápiára járni, hogy segítsen a trauma feldolgozásában és helyreállítsuk magam. Sokszor még most is feszengek a közelében, de erőt veszek magamon és megálljt parancsolok neki. Házunkat ki lehetne adni albérletbe, abból lenne egy kis megtakarításunk.(Visszajönne a felújítás ára.) DE! Férjem nagyon óva int a helyzettől, mert ő látta, hogy mint mentem keresztül és még most is. Ő is mondta, hogy nem ér annyit az egész, hogy megint összeroppanjak. Inkább azt a pénzt rakjuk bele egy albérletbe Budapesten vagy közelébe. Ő megvan győződve arról, hogy ideig óráig tartanám a gyeplőt, de lennének rosszabb időszakok is.


Nagyon gondolkodom rajta. Anyagilag megérné, de nekem rizikós döntés. Nem tudom, hogy járnék jobban.


Mi a véleményetek? Kérlek benneteket, hogy ne támadó stílusban írjatok. Arra nincs szükségem. Esetleg szívesen venném, ha valaki tapasztalatát is megosztaná.


Köszönöm a válaszaitokat.

30N



2023. jan. 4. 13:50
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
És akkor most meggyőztünk?
2023. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem és nem!

Dolgozz magadon, hogy helyre gyere.

A férjed pedig ne gondold, hogy végtelenségig tűrné, hülye lenne.

Nekem ez nem is lenne kérdés. Pénz jön megy,kialakul de a lelki egészség nem játék!! Tényleg mindened rámehet!

2023. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a pénz, amit anyádnál megspórolsz, kötlheted utána orvosra.
2023. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz se válópert, se a vigyorgóban kikötni, NE!!!!!
2023. jan. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és ha rám hallgatsz, te se tedd!
2023. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
A 35-ös vagyok. A korábbi válaszokat, illetve a te gondolataidat olvasva szerintem sem állsz még erre készen. Sok idő és terápia után én már képes vagyok a szörnyeteget, anyámat, a megfelelően kezelni, bele is vigyorgok az arcába, mert pontosan tudom, mikor mit fog lépni, gondolni, milyen beteges képe van a dolgokról, de az együtt élést én sem vállalnám vele.
2023. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem. Ahogy mások is írják, inkább a zsíros kenyér.
2023. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Prostituálnád magad? Anyagi előnyökért megteszel olyat, ami nincs ínyedre? Eladod magad? Remélem, nem veszed támadó kommentnek, mert nem annak szántam, nem akarlak bántani. A prostituálódni szót használjuk helytelenül negatív értelemben talán. Azt gondolom, mindenki így tesz, munkahelyen, kapcsolatokban.


Próbáld eldönteni, neked mi ér többet, megér-e ez ennyit, vagy találsz más utat. A döntéshez sok erőt.

2023. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint szintén nárcisztikus személy (és anya), szívesen hallgatnálak arról, milyen egy nárcisztikus anyával felnőni, ő mit tett mások ellen, ellened, te milyen felnőtt lettél ettől az anyától. Én nem akarok rosszat tenni a gyerekemnek, már ő is felnőtt. 15 hónapja van diagnózisom.
2023. márc. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nem vagytok megszorúlva anyagilag akkor hanyagolnám a Garázs felújítós dolgot.

Igaz Budapesten elég beteg albérlet árak vannak hála a külföldi befektetők, Airbnb meg mert "előre megyünk" stb végett is de ha kiadjátok a saját házatokat az valószínűleg nagyrészét fedezné egy Budapesti albérletnek amit már könnyebben ki lehet pótolni a fizetésetekből.

2023. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!