Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznétek a nárcisztik...

Visszaköltöznétek a nárcisztikus szülőtökhöz anyagi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy Budapesten kapnék állást. Viszont férjemmel mi majd 70 km-re lakunk a fővárostól. Szóba került, hogy a szülői háznál újítsuk fel a garázst lakrésznek. Szüleim közelebb laknak és a férjem onnan is betudna járni dolgozni, neki ez nem probléma. A szitu a következő:


Anyagiak meglennének a felújításra. Viszont anyám egy nárcisztikus személy. (Orvosi diagnózisa van róla.) Ez az egész gyerekkoromra és némileg a felnőttkoromra is rátette a bélyegét. Most már elkezdtem terápiára járni, hogy segítsen a trauma feldolgozásában és helyreállítsuk magam. Sokszor még most is feszengek a közelében, de erőt veszek magamon és megálljt parancsolok neki. Házunkat ki lehetne adni albérletbe, abból lenne egy kis megtakarításunk.(Visszajönne a felújítás ára.) DE! Férjem nagyon óva int a helyzettől, mert ő látta, hogy mint mentem keresztül és még most is. Ő is mondta, hogy nem ér annyit az egész, hogy megint összeroppanjak. Inkább azt a pénzt rakjuk bele egy albérletbe Budapesten vagy közelébe. Ő megvan győződve arról, hogy ideig óráig tartanám a gyeplőt, de lennének rosszabb időszakok is.


Nagyon gondolkodom rajta. Anyagilag megérné, de nekem rizikós döntés. Nem tudom, hogy járnék jobban.


Mi a véleményetek? Kérlek benneteket, hogy ne támadó stílusban írjatok. Arra nincs szükségem. Esetleg szívesen venném, ha valaki tapasztalatát is megosztaná.


Köszönöm a válaszaitokat.

30N



2023. jan. 4. 13:50
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
99%
Mérgező szülőhöz csak végszükség esetén menj vissza, csak ha az aluljáró a másik alternatíva. A béke és a nyugalom megfizethetetlen, ígaza van a férjednek.
2023. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
46%
10-es, még névtelenül se kell világgá kürtölni a durva tájékozatlanságodat! Soha nem hittem volna, hogy létezik még olyan, olvasni tudó ember, aki nem ismeri a nárcisztikus személyiségzavar fogalmát! Egyet elárulok, mert igen vicces volt: nem dicsérgeti saját magát a tükörben. Javaslom az olvasást ...
2023. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
97%

"Nem látom át a problémát, mi az, hogy nárcisztikus?"


Azért nem látod a problémát, mert lótúrót se tudsz arról h mi az a nárcisztikus személyiségzavar. Előbb olvass utána, csak azután kommentelj.


Ami a kérdést illeti: én már jól kijövök a nárcisztikus apámmal, de ehhez nekem több év terápia kellett.

2023. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim válasza:
95%
Mindenáron el kell kerülni ezt a visszaköltözést.
2023. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 NTBS ***** válasza:
2%
Ha jelentős a megtakarítás akkor igen.
2023. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem mennék bele. Egy ilyen személy nem fog változni, újra tönkretenne. A másik, hogy ha te egy garázsban akarsz lakni (ez is elég bizar) arra jó sokat kell költeni, hogy abból valami normális lakásszerűség legyen. Na azt a pénzt hogy vennéd vissza, ha rájössz, hogy ez nem jött be?
2023. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem
2023. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is írhatott volna konkrét példát mi a gond az anyával. A kérdezőt mi zavarta? Erre a kérdésre nem ad választ az, hogy nárcisztikus, így nem lehet válaszolni a kérdésre.
2023. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem értem, miért akarnál oda visszamenni, de azt pláne nem, miért raknátok más házába a pénzt, pláne a férjed.


Nem újítok olyan lakást, amihez semmi közöm.

2023. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

#18


De azt viszont írta, hogy az anyjának orvosi papírja van róla, tehát itt nárcisztikus személyiségzavarról van szó, amit nem osztogatnak boldog, boldogtalannak.

2023. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!