Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a majdnem 17...

Mit szólnál, ha a majdnem 17 éves gyereked el akarna menni iskola mellett is dolgozni, majdnem 50 km-rel arrébb év közben?

Figyelt kérdés

Én vagyok az a majdnem 17 éves, 2 hónap múlva fogom tölteni. Több okból is szeretnék pénzt keresni. Egyrészt azért, mert most a telefonom eléggé tönkrement, és a javítása valószínűleg nem lesz egy olcsó mulattság. Másrészt pedig, elkezdtem komolyabban is edzeni, de ennek viszont komoly ára van (mármint anyagilag), nem szeretnék nagy teherrel lenni a családra.

Viszont diákmunkát, amit én is tudok végezni 18 alatt, csak 50 km-rel arrébb találtam, ami egy odaút kb. 20-30 perc vonattal. Szerintem ez még egészen bevállalható.



2023. jan. 5. 09:03
1 2 3 4
 21/31 NTBS ***** válasza:
30%

Én engedném, de még nincs gyerekem.

Szerintem jó tapasztalat lenne.

2023. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
60%

Én gimnazista koromban hétvégente, illetve nyáron dolgoztam, volt olyan barátnőm aki hétköznap is, de ahhoz azért komoly kitartás kell.


35-50km meg nem nagy távolság őszintén, sajnos nekem ennyi volt iskolába menni mindennap :D

2023. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

Én engedném, ha szeretné próbálja meg. Aztán kiderül Neki is és Nekem is, h megy e.

Mondjuk én anyagilag előreláthatóan tudom támogatni.

Ahova jársz suliba ott nincs semmi munka?

Érdemes ilyen pékségekbe is bemenni vagy kisboltba, oda néha szoktak így felvenni diákokat. De személyesen menj be.

2023. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
89%
Én hagynàm a gyerekemnek hogy legalább megpróbálja. Ha azt látom hogy a tanulás rovására megy akkor elbeszélgetnék vele, de semmiképpen nem tíltanám el a munkától. Örülnék neki hogy kicsit önállósodni szeretne és gondoskodni a maga szükségleteiről ennyi idősen.
2023. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén és ünnepnapokon és szünetekben engednélek dolgozni. Sőt örülnék is neki hogy a saját szorakozására saját maga keresi meg pénzt.
2023. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Az egész nyarat is végigdogoztam, nem herdáltam el hülyeségekre a pénzt, egy jelentős részét félretettem továbbtanulásra, de így is kifogytam.

És mivel a telefonom tönkrement, nem tudom mennyi lesz a javítása, de szerintem egy huszassal nem fogom megúszni.:(

Az edzés (két különböző helyre járok) pedig egy hónapban majdnem elvesz egy húszezrest, nem kell nagy matek hozzá, ez májusig közel 100 ezret jelent, ami nem kevés! És igen, számomra fontos az edzés, én nem szeretném abbahagyni, legfeljebb csak mellőzni, de felfüggeszteni, meg abbahagyni nem szeretném, nekem az edzésre szükségem van.

2023. jan. 5. 12:58
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Oke, szukseged van ra. De tudod mire van meg nagyobb szukseged? Az erettsegire meg a normalis vegzettsegre. Meg csak januar van, ha allitolag egesz nyaron dolgoztal, mire tapsoltal el ennyi penzt? En mar 8! eve is diakkent egy honap alatt megkerestem a mekiben 180 ezret, akkor te mire koltottel el meg ennel is tobb penzt, mert gondolom azota azert nottek a berek?


De amugy azt szulokent engednem en is, hogy megprobalj hetvegente dolgozni. Ha tudsz igy tanulni, csinald, persze.

2023. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nyilván a tanulás az elsődleges, a legfontosabb, mint ahogy már írtam. Jelenleg egy erős 4-es tanuló vagyok, amit mindenképp felszeretnék húzni egy 5-ösre. És igen, szeretnék egyetemre is menni, mint már többször is írtam.


"Meg csak januar van, ha allitolag egesz nyaron dolgoztal, mire tapsoltal el ennyi penzt?"

Félretettem a későbbiekre, fizettem az edzéseimet, meg olykor-olykor vettem néhány apróságot, pl. szendvics, üdítő.

Nem tudom hogy melyik mekiben lehet diákként 180-at megkeresni, én nyáron kerstem 120-at egy hónapban. Kb. olyan 340-et kerestem egész nyáron. Lehet, hogy nem kellett volna annyit félretennem, hagynom kellett volna magamnál is.

2023. jan. 5. 13:22
 29/31 anonim ***** válasza:
67%
Hagyni kell, azért nem ovis már, ha sok neki fel fogja ismerni és lassít.
2023. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Még írod, hogy majdnem 17 éves... tehát jövőre,2024-ben lesz 18 (ha jól értem.)

18 éves korától engem nem érdekelne, hogy mit csinál, ha dolgozni akar, dolgozzon. Ha tanulni akar, tanuljon. Ha mind a kettőt akarja, abban is támogatnám erkölcsileg.

Egyetlen egy dolgot nem engednék (azaz - amit meg is tehetsz - hogy semmiképp NEM engedném, hogy az ÉN pénzemen tegye): azt, hogy ne is tanuljon semmit és ne is dolgozzon semmit, ÉS ne is keressen állást és otthon élvezze azt a kellemes semmittevést, amit a normális emberek hétvégén (meg a korlátozott darabszámú napot jelentő szabadságukon) tehetnek. Ezt meg lehet szokni (tudom, mert huszonéves koromban - nyáron múltam 40 - én is belecsúsztam ebbe.). Nagy átlagban kihoztam egy tisztességes fizetést, csak a munkahely meg a megélhetés nem úgy működik (és 20 éve se úgy működött), hogy 3 hónap alatt keresel mondjuk másfél-kétmillát, aztán meg 9 hónapig egy kanyi vasat sem. Nem, nem így működik. A számlák mindig jönnek, enni mindig kell, akkor is, ha 100 nettód van, akkor is, ha 200, és akkor is, ha ennek többszöröse.

2023. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!