Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Diszfunkcionális családban...

Diszfunkcionális családban élők, - miután felismertétek hogy miben éltek- tudtatok javítani a helyzeten? Hogyan?

Figyelt kérdés

2023. jan. 9. 17:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, elment a tizesem.

Kérdező, régi igazság, ha egy kosárban van egy rohadt alma, nem az egy fog megjavulni, hanem elrohad az összes. Ez "csúnya" hasonlat, de vagy kiteszed a rosszat a családból, a többi marad normális, vagy mindenképp következményei lesznek mindannyiótokra. Neked tönkremegy az idegrendszered, a gyerekek pedig azt sem fogják tudni, merre vannak arccal. Rájuk nézve két lehetőség adott: vagy szorongó, mindenfelé megfelelni akaró kis szerencsétlenek lesznek, vagy úgy "döntenek", apuka stílusa a nyerő pozíció, és ugyanolyanná válnak, mindenki lábtörlője pedig te leszel.

2023. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemnek indulatkezelési gondjai voltak, de elment pszichológushoz. 3 év terápia után már nincs dühkitörése, de további évekbe telt a bizalmamat visszaépíteni. (Engem soha nem ütött meg, de falba ütött, tárgyakat tört.)

Szuper a kapcsolatunk, DE mindketten mentál területen dolgozunk, a férjem nagyon! komolyan vette a problémát és tudatosan dolgozott rajta, valamint fiatal volt, ily módon rugalmasabb, mint mondjuk egy 40-es. Így is nehéz volt, és bár a sok munka meghozta gyümölcsét, nagyon boldogok vagyunk együtt, de másnak ezt az utat biztos nem ajánlanám.

Röviden, ha nárcisztikus, érzelmi/testi bántalmazó a párod, menekülj. Főleg ha vannak gyerekek is.

2023. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki máshogy javít rajta, a saját érzelmi eszköztárának határain belül.
2023. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöztem, de máig szakemberhez járok, pszichológiával kapcsolatos videókat nézek, olvasok. Látom a fényt, de még nagyon nem vagyok a végén.
2023. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Igen, gyerekként, fiatal felnőttként. Amikor leléptem, akkor lettem pánikbeteg, a pszichológusom szerint egészen addig túlélő módban voltam, de mikor megszűnt az elnyomás, akkor egyszerre tört ki minden elnyomott érzelmem, amit az évek alatt gyűjtögettem. Sok év terápia után mára rendben vagyok, boldog vagyok, egészséges párkapcsolatban élek. Már anyámat se akarom megmenteni, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Ha ő így, akkor ez van.
2023. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Kidobott anyum otthonról. De mivel mindig szüksége volt valaki segítségére és ilyenkor csak én voltam elérhető, így segítettem. Aztán húztam határokat, hogy nehogy már bohócnak nézzen vagy tűnjek annak és határozottabb lettem. Azóta javult a kapcsolat és nem ugrok azonnal ha kér valamit, felnőtt ember, oldja meg.


Hogy tudtam javítani? Teret és időt hagytam a kapcsolatunknak. Néha felnéztem hozzá, ha kiakadt akkor tartottam egy pár hónap szünetet (no communication) aztán megint ránéztem. Ünnepekor vittem neki kis apróságot, fél óra rövid beszélgetés után mentem is el. Ezt így fokozatosan csináltam és 2,5 év alatt most kb. normális a beszéd viszonyunk, de azért óvatos vagyok. Igazából lényegében az én hozzáállásom változtatott a dolgon; elfogadtam amilyen, nem vettem magamra a sértéseket és megpróbáltam én lenni a felnőtt a kapcsolatban; úgy érzem eredményes lett.

2023. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#17

Elég hasonló az eset. Mindig is toxikus volt a kapcsolatunk, de csak 20 évesen ébredtem rá sajnos. Lelki zsarolások, lehúzások, kihasználás (észre sem vettem). Aztán elegem lett, mert észrevettem ezeket, barátaim is mondták, hogy nem normális. Eléggé megcsonkított lelkileg :( Aztán kidobott (#16-os voltam). Kellett 2 év, hogy helyre jöjjek, illetve nekem is lett egy barátom miután pozitívabb lettem és boldog vagyok vele, nem uszítom rá a múltbéli sérelmeim, mára már sokkal jobban vagyok, lehet ezért is vonzottam be, mert készen álltam egy kapcsolatra.

2023. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
23 voltm, amikor elköltöztem teljesen, azóta évi 1-2x hazajárok, de ennyi.
2023. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nálad mi a probléma? Mozaik család, vagy mi hiányzik a családodból?
2023. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Elöltöztem és minden problémám megoldódott.
2023. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!