Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Diszfunkcionális családban...

Diszfunkcionális családban élők, - miután felismertétek hogy miben éltek- tudtatok javítani a helyzeten? Hogyan?

Figyelt kérdés

2023. jan. 9. 17:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Én is elmentem otthonról anno, ahogy sokan írjátok. De párválasztás során sikerült olyan személyt választani, aki hasonló mint aki a gyerekkori családomban létrehozta azt a "hangulatot, állapotot".

Így tulajdonképpen túl későn ébredtem arra, hogy a saját rémálmomat hoztam létre. A gyerekeim kiskamaszok/kamaszok- az egyik szülőjük épp olyan, de inkább rosszabb mint az enyém volt. A kérdésem kiírása amolyan költői kérdés volt. Az már létrejött hála az égnek, hogy külön élünk. De a gyerekeken látom a hatását az egésznek, és igyekszem tenni azért, hogy a maradék gyerekévek jó hangulatban teljenek, jó legyen otthon lenni. Szóval jelenleg szülőként vagyok ilyenben. Kívánom mindenkinek aki itt írta, hogy elment otthonról és azóta jó, figyeljetek nehogy véletlenül hasonló személyiséghez vonzódjatok.. tudom hülyén hangzik.. de sajnos van ilyen.

2023. jan. 10. 22:50
 22/27 A kérdező kommentje:

+Volt értelme kiírni mégis. Egyrészt bántó hozzászólás nem érkezett.

És a 8. és a 11.válasz például kifejezetten adott új perspektívát, tanulságot a témához.

2023. jan. 10. 23:53
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukàm nàrcisztikus skizofrén, többször volt pszichiàtriàn is, apukàm meg nagyon antiszociàlis. Én tizenéves koromban tudatosan törekedtem arra, hogy amint lehet, elköltözni. Én is voltam pszichológusnàl, nagyon sok önfejlesztő könyvet is olvastam, baràtok mindig àlltak mellettem, még ha csalàd nemis. Most màr évek óta van egy pàrom, aki màr a vőlegényem, nemsokàra megszerzem a diplomàm, munkàm pedig volt mindig.


Én azt gondolom, hogy aki ilyen helyzetekből fel tud àllni, az nagy tapsot érdemel, mert mehettünk volna a süllyesztőbe is, hajléktalannak, vagy màr rég meghaltunk volna valahol. Ez sajàt magunktól egy màsodik esély az életre, egy olyanra, amiben boldog vagyok. Sajnos minden emberi kapcsolatomban megjelent az, amit a szüleimtől "tanultam, örököltem, kaptam"- a rengeteg bàntalmazàs hatàsàra, de az ember a szàzadik pofon utàn, mikor jön újra ugyanaz a helyzet akàr egy pàrkapcsolatban, akàr a munkahelyen, mint ami otthon volt, és felismerjük, megtanulunk, és tudunk utàna küzdeni ellenük.

Én úgy gondolom, soha nem fogom elfelejteni, sem pedig kiheverni a múltat, de ezt dobta a gép, ezzel kell együtt élni, az egy màs kérdés, hogy én szomorkodom és tönkremegyek miatta, vagy pedig előnyt kovàcsolok belőle, és igenis vàrat építek a sz.rból. :)

2023. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Elvégeztem egy sématerápiát, találtam egy végtelenül kedves, empatikus párt, akivel együtt élek és a szülőkkel minimális a viszony.
jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25: nekem ez meg is van
jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%

Diszfunckionális családban nőttem fel, magától felbomlott, szétesett.

kb 10 évig anyámmal sem beszéltem, aztán most a párom ugyanúgy diszfunkcionális (még durvább családból jött, mint amiben én felnőttem)

De már nem érdkelnek ezek a dolgok, anyámmal újra jó a kapcsolatom, és legalább nem hazug vagy műkapcsolatban élek!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy az ideálisat, meg az ideákat kergesse az ember.


Amilyennek születik az ember meg amiben él abból kell kihozni amit lehet, mivel az idő pótolhatatlan, és egyedül lenni a legrosszab, még akkor is, ha pillanatnyilag ez nem tűnik fel.

jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!