Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnottkent ugy erzem anyam...

Felnottkent ugy erzem anyam azert van apamal, mert nincs eleg onbizalma, ismeros?

Figyelt kérdés

Eleg regota kutatom a gyerekkori traumak felnott korra mert hatasat, es egyszeruen nem tudom ezt nem erezni az elet tapasztalataim alapjan


Pedig mar regota vannak egyutt, de ugy erzem a tesoim eletet nezve, habar mindkettoenk van baratnoje csak nekem, de tulsagosan, elveszettnek latom oket is, akit iranyit a masik


Es anyamon ugyanezt latom, hogy nem veszi eszre a traumait mivel azt gondomja h neki ez jutott, ugy ahogyan apam sem


Es gyakorlatilag egy szep traunatizalt csalad vagyunk aki mindig teszi adolgat, senki nem Ul le pihenni mert akkor megorul, gyakorlatilag az elet=munka meg este megy a politika a TVben


Van valaki hasonlo helyzetben, hogyan Eli meg, hogyan javit rajta?


29m


2023. jan. 15. 22:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Csak nekem nem
2023. jan. 15. 22:25
 2/11 A kérdező kommentje:
Nme veluk elek, csak neha talalkozunk es tudom h ez van
2023. jan. 15. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered őket, ennyiből mi nem tudhatjuk
2023. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen.

Nem értek rá foglalkozni vele, 3 gyereket neveltek fel.

Majd talán most...

2023. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten ilyenek, akkor mi ebben a trauma? Inkább jól egymásra találtak. Igényük nincs másra, tesznek-vesznek, tévéznek, alvás. Szerintem nekik ez így jó.
2023. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez mindenkinek a saját felelőssége / döntése. Így nehéz megítélni, a leírás alapján, lehet van itt több tényező is.


Nálunk anyukám pont az, aki rombolja a családot , apukám hagyja magát, és emiatt kb mindenki “szív”. Mi a nővéremmel a mai napig próbálunk túl jutni a traumákon, fejlesztettük magunkat és apukank is próbáljuk rávenni, hogy ne engedje magát. De mindig ad valami magyarázatot, miért ez meg az. Kicsit meg is értem. De itt nem lehet mit tenni.


Első sorban magad próbáld rendbe hozni. Amíg magadat sem tudod, addig mást sem. Tv nézés helyett gondolkodj el egy kicsit, menj el sétálni, futni, olvass egy könyvet. Csinálj valami olyat, ami hagy gondolkodni, akar suss, főzz stb. Ajánlom pszichologiai könyvek olvasását ebben a témában. Nekem ezek sokat segítettek. Illetve keress olyan barátokat, akik tudjak irányítani az életüket, nem pedig csak úsznak az árral . Ez is nagyon motiváló tud lenni. Nyilván latogatom én is a szüleim, de max 2-3 napra havonta, és akkor igyekszem nem ilyen szokásos témákat hagyni a beszélgetésben, hanem terelni olyasmire, aminek értelme is van, tanító jellegű, na meg nem hagyom magam vissza húzni. Nálam sikerült az egészséges párkapcsolat, de nyilván szerencsém volt, ez szinten sokat tud segíteni .

2023. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Egy adott ponton tul nem lehet a szuloket hibaztatni mindenert, mert minden ember a maga sorsanak kovacsa.


Talan az a te bajod, hogy nincs csajod es 29 evesen meg otthon elsz, tul sok idod van a szuleidet meg a tesoidat figyelgetni 😂

2023. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
7: Mért várja el a férfiak többsége a nőktől, hogy leszbikusak legyenek?
2023. jan. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Es anyamon ugyanezt latom, hogy nem veszi eszre a traumait mivel azt gondomja h neki ez jutott, ugy ahogyan apam sem" Én meg azt látom, hogy mindenre ráfogják hogy trauma... Anyádéknak jó így, te meg ne akarj kényszeresen megváltoztatni másokat.
2023. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy véletlen testvérem? Mert nálunk minden ugyan ez. (Nem vagy amúgy, mert nincs ilyen korú testvérem :))

Azon lehet segíteni, aki hagyja. Az emberek 80%-a úgy éli le az életét, hogy nem tudja, mi az, hogy trauma. Sorsnak nevezik, vagy "nekem ezt dobta a gép". Én próbáltam segíteni, nem tudtam. Kérdés, hogy más tudott-e volna segíteni, szerintem nem.

2023. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!