Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apám rossz ember...

Szerintetek apám rossz ember volt?

Figyelt kérdés

Olyan szülői példa van elöttem, hogy apám, és anyám dolgozott, egy jó pár évre el voltunk hagyva, és csak ketten éltünk apámmal.

Mi össze szoktunk ketten, apám igen egyszerű pasi volt, érdeklödési köre a foci volt, és egyszerű ételeket meg tudott főzni, mosogatni nem szeretet, így kevés edényünk volt és tányérunk avagy poharunk.

Ruhából se volt nagy ruha gyüjtögetés abból is minimalista dolgok voltak, egyszóval nem igazán lettem egy pláza csajos avagy nem igazán lettem el kényeztetve.


Mikor anyám vissza tért az életünkbe, hiba volt vissza fogadnia mert félig még szerette, de félig még harag volt benne, és bélyeg lett a kapcsolatukon hogy elettünk hagyva, és hogy mi van ha újra el hagyj bennünket. Volt hogy kért pénzt apámtól, de apám ki osztotta olyankor hogy miért, ha forditva lenne és ő kérne tőle pénzt adna? Vagy az gázos lenne csak mert ő férfi és ő meg nő? És az volt a mottoja hogy soha ne várjunk el, vagy kérjünk a másiktól amit nem tudunk be tartani.


Apám egy fiúként nevelkedett fel a 3 lány testvére mellett, tudta mikre képesek a nők, a lány testvérei álltal.

Amikor el hagyott bennünket az anyám, csak mert nem tetszett neki az anyagi körülményeink ő nem futott utána, mert ha egy nő/férfi el hagyj a pánz miatt akkor sokkal jobb egy ilyen érdek ember nélkül mintsem vele, így fogta fel, és mondta ezt nekem.


Viszont olyan ember lettem ez álltal, hogyha valakit szeretek sose kérnék tőle se segítséget, se pénzt se semmit mert félek akkor ezzel ártok a kapcsolatunknak, mert üzletben nincs barátság, és nincs semmi. Akik iránt nem érzek úgy azoktól pedig simán meg tudom tenni.


Lehet el lettem nagyon rontva?



2023. jan. 16. 10:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem volt.
2023. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen azzal hogy vissza fogadta anyámat, és 50%lékba utálta és még szerette, sokat balhéztak és gonoszkodtak egymással és ezt rossz volt végig nézni.

Meg ahogy beszéltek egymással.


Az hogy vissza fogadta és amiket láttam amikben éltem nagyon rám nyomott egy csúnya bélyegett az életemben.

2023. jan. 17. 06:00
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed hogy ez bélyeget nyomott az életedre,érdemes lenne egy szakembert felkeresned,akivel átbeszélheted a történteket.

Az ami a szüleid között történt,nyilván egyáltalán nem jó érzés de te azzal tudod a legnagyobb példát mutatni ha tanulsz az ő hibájukból.

Apukád nem volt rossz ember,veled maradt és nevelt amíg tudott..egy kapcsolatban ez teljesen más kérdés és mélyebb dolgok is rejtőzhetnek.

Mindezek ellenére gondolj tisztelettel és szeretettel rá,mert ő volt az aki melletted volt.

2023. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"Az hogy vissza fogadta és amiket láttam amikben éltem nagyon rám nyomott egy csúnya bélyeget az életemben."


Na ez az a kifejezés: "rám nyomott egy csúnya bélyeget" ami úgy, ahogyan van... felejtsd el. Mármint ezt a kifejezést.


Mert Te ne gondold magadat holmi indigós papírnak. Akire csak úgy rá lehet nyomni bármiféle bélyeget. Értem én, hogy mit is értesz te ez alatt... de ez a gondolat az maga is mérgező.


Ha teheted... NE úgy gondolj mindarra, amik történtek, de nem kellett volna... illetve nem történtek meg, amiknek kellett volna, mert ez zsákutca. De, ha már belementél, hát farolj ki belőle és tekints úgy rá, mint életbevágóan fontos tanítás számodra, hogy ÍGY és EZT NEM SZABAD CSINÁLNI! Miért is nem? Mert te már tudod azt, hogy ez mennyire mérgező hatású a környezetre nézve.


Minden, ami rossz... az egyúttal a legnagyobb tanítás. Hogy miként NE éljem az életem. Ha erre gondolsz... máris sokkal jobban érezheted magad. Mert e tanítást Te kaptad személyesen, még ha kéretlenül is.


Az ERŐ legyen Veled!

2023. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem én ezt az egészet. Én úgy gondolom, hogy aki nehezen tud elfogadni dolgokat, ajándékot, pénzt, kölcsönt, az adni sem tud. A kölcsönkérésnél az a fontos szerintem, hogy vissza tudom-e adni, ill. visszaadom-e. Ha tudom, hogy vissza fogom adni, akkor nyugodtan lehet kérni. A barátság ismérve főleg az, hogy mennyire segíti az egyik a másikat. A papád rendes ember lehet, neked kellene egy kicsit modernizálni őt,jó értelemben, tisztábban, jobb ruhákban járjon, akárcsak te is, pár tányérral, edénnyel több nem árt, legyen terítő vagy legalább tányéralátét az asztalon, amin esztek, igyekezzél betartatni vele az étkezési szabályokat, ne kanállal egye pl. a lecsót vagy a pörköltöt. Ezek eltértek attól, amit te kérdeztél, de azt nem tudtam teljesen jól értelmezni.
2023. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
73%
Nem értem a kérdést. Apád a lehetőségeihez képest mindent megtett érte. MINDENT!
2023. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!